O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

+35
helq
saby
Maria
enny
accra
mary
mitike
ˇmiio23
minake
kiisumari
maszke
Monique
kaktus18
Elen
p2rnakas
siiipel
muffyns28
Soulshaker
tirtzzz
Iirlane
lumemari
HoneyMoon
VäikeTama
Ivika25
reelukas
zoe
tixit
armsake
imeline
Kaja
Cat
pariisitar
Mõrumantsik
kristiina
babyapple
39 posters

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Esm 21 Sept 2009, 17:00

reelukas kirjutas:Ta ragiseb nohust, ninast tuleb ragin, tatt on kuskil ees nagu mulle tundub ja pumbaga seda kätte ei saa aga kuidas auru teha, kas lihtsalt kuuma vee aur või kuidagi teisiti??

Võid teha lihtsalt kuumaveeauru (ettevaatust, et last ei kõrveta) aga veel parem inhalaatorist tulev aur!
Ise vaatan ka neid inhalaatoreid praegu ja plaan see aparaat ära osta.
See on investeering, mida jagub aastateks! KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 547149
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  reelukas Esm 21 Sept 2009, 17:36

Aitähh babyapple! KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 946527
reelukas
reelukas
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 828
Age : 39
Asukoht : viljandi
Registration date : 11/08/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Ivika25 Esm 21 Sept 2009, 23:53

reelukas- köha puhul olen kasutanud oma tirtsule hanerasva. Müüakse apteegis (megaväike topsik ja maksab u 100 kr) ja aitab super hästi KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 547149 See aitab ka nohu vähendada (sest tupsul on nohu vähemaks küll jäänud KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483 )
Ivika25
Ivika25
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

August 2010 abimode
Postituste arv : 1192
Age : 41
Asukoht : Tartumaa- Lähte
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  VäikeTama Teis 22 Sept 2009, 22:44

Aga meil on Otrivin ninatilgad, mida apteegist soovitati- kas see rohi on ok?
Kuidas hanerasvaga nohu ravitakse?
VäikeTama
VäikeTama
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1513
Age : 44
Asukoht : Quintana Roo, Mehhiko
Registration date : 17/02/2009

http://elukuiseiklus.ee

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Külaline Teis 22 Sept 2009, 23:01

Täiesti uskumatu, et apteegis müüakse väikelastele selliseid ravimeid mis sisaldavad ohtlike toimeaineid. Näiteks mina ise olen pseudoephedrini suhtes ülitundlk. Mulle mõjuvad seda ainet sisaldavad kümetusrohud lausa jubedalt- kohtutavalt- hirmuäratavalt!!!!!!

... ma ei kujuta ettegi mida võiks see toimeaine mu pisikesele lapsele teha.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Teis 22 Sept 2009, 23:54

VäikeTama kirjutas:Aga meil on Otrivin ninatilgad, mida apteegist soovitati- kas see rohi on ok?
Kuidas hanerasvaga nohu ravitakse?


0,05% Otrivin poleks minu esimene valik. Kinnise nina korral kasutaks turse alandamiseks punast Hummerit. Otrivini infoleht räägib, et ilma arsti nõusolekuta väikelapsele pole soovitatav. Järelikult pole Otrivin päris süütu rohi. Selliseid ninatilkasid ei tohi kindlasti üle 5 päeva kasutada, sest võib õrna limaskesta kahjustada.

Hanerasva meetod ikka üks - tehakse tuli alla! KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 173454
Ehk siis soe hanerasv taldadele ja varvaste vahele ning villasokkid otsa.

Umbes 2-aastasele saab juba jalavanne tegema hakata. Aitavad ka päris hästi. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 547149
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  HoneyMoon Kolm 23 Sept 2009, 10:21

Murtud hammas- laps murdis ära ühe alumise hamba.KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 168190 Nüüd on hambast järgi see osa, mis igemest välja kasvab (horisontaalselt ära murdunud pealmine osa). Kas keegi teab- tuleb see juur ka ise välja või on sekkuda vaja? On kogemusi?
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Kolm 23 Sept 2009, 22:52

HoneyMoon, ma soovitaks hambaarstile hammast näidata ja eks siis tema hindab olukorda.
Õnneks pole piimahambal nö juurt ja need hambad ei valuta (nii ütles mulle kunagi hambaarst).
Arvan, et välja tõmmatakse või parandatakse juhul kui see on põletikukoldeks aga muidu ilmselt mitte.
Sõbranna laps kukkus ka esimese (piima)hamba pooleks ja hambaarst ei teinud midagi.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  HoneyMoon Kolm 23 Sept 2009, 22:55

babyapple kirjutas:Õnneks pole piimahambal nö juurt ja need hambad ei valuta (nii ütles mulle kunagi hambaarst).
Lusikas vms vastu läheb siis kiljatab küll. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Kolm 23 Sept 2009, 23:05

HoneyMoon kirjutas:
babyapple kirjutas:Õnneks pole piimahambal nö juurt ja need hambad ei valuta (nii ütles mulle kunagi hambaarst).
Lusikas vms vastu läheb siis kiljatab küll. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483

No siis küllap ikka on valus või on lihtsalt tundlik. Eks hambaarste ka igasuguseid. Aga mul Oliveril eeshambas pisike auk ja visiidil hambaarsti juurde öeldi mulle, et pole vaja muretseda, sest need (piimahambad) hambad ei valuta. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 173454
Ja nii se auguke seal peaaegu 2a on olnud(õnneks ei ole suuremaks läinud) ja pole valutanud.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  lumemari Nelj 24 Sept 2009, 16:43

HoneyMoon kirjutas:
babyapple kirjutas:Õnneks pole piimahambal nö juurt ja need hambad ei valuta (nii ütles mulle kunagi hambaarst).
Lusikas vms vastu läheb siis kiljatab küll. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483


Valus võib ta lihtsalt olla selle pärast, et kude ümber selle hamba, mille ta ära murdis, on samuti kannatada saanud. Või noh ma eeldan, et see murdumine tekkis mingi trauma tagajärjel. Nii et piltlikult öeldes - kui miski sulle ikka vastu hambaid on lajatanud, siis põrutada/muljuda saab ka ige. Või noh, kui sa nüüd ikka aru said, mida ma sulle öelda tahtsin KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 824600
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Mõrumantsik Nelj 24 Sept 2009, 18:23

babyapple kirjutas:
Umbes 2-aastasele saab juba jalavanne tegema hakata. Aitavad ka päris hästi. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 547149

Appike kas enne ei võigi siis teha jah? Kui mul Ossu siin mingi aeg tagasi köhas oli, siis kaks õhtut järjest tegin talle jalavanni KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483
Mõrumantsik
Mõrumantsik
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 747
Age : 44
Asukoht : Soome, Kangasala
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  HoneyMoon Nelj 24 Sept 2009, 18:58

lumemari kirjutas:
Valus võib ta lihtsalt olla selle pärast, et kude ümber selle hamba, mille ta ära murdis, on samuti kannatada saanud. Või noh ma eeldan, et see murdumine tekkis mingi trauma tagajärjel. Nii et piltlikult öeldes - kui miski sulle ikka vastu hambaid on lajatanud, siis põrutada/muljuda saab ka ige. Või noh, kui sa nüüd ikka aru said, mida ma sulle öelda tahtsin KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 824600
Aru saan. Aga ei ole ige...see hambakontsuke on kõrgemal kui ige ja ige poleks ju kuu aega valus... Ja ta väike rotiaasta rotipoju näkitses selle hamba vastu vankris olevat kattekotitruksi pooleks. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 441331
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Nelj 24 Sept 2009, 22:35

Mõrumantsik kirjutas:
babyapple kirjutas:
Umbes 2-aastasele saab juba jalavanne tegema hakata. Aitavad ka päris hästi. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 547149

Appike kas enne ei võigi siis teha jah? Kui mul Ossu siin mingi aeg tagasi köhas oli, siis kaks õhtut järjest tegin talle jalavanni KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483

Võib ikka kui laps püsib paigal, et jalavanni teha. Siin ongi põsimatus põhiliseks takistuseks.
Muidugi tuleb olle ettevaatlik/tähelepanelik, et sinep ei põletaks õrna beebi nahka!
Tuletan meelde, et jalavann ei tohi kesta kauem kui 10-15 minutit ja ei tehta päeva jooksul rohkem kui 2 protseduuri. Üle kolme päeva järjest ei soovitata sinepi-jalavanni teha.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Mõrumantsik Nelj 24 Sept 2009, 23:41

Uhhh KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 301712 Siis on hea et tohib ikka teha. Hästi aitas küll köhale, kohe hommikuks oli lapsel parem. Aga ma ei teinud sinepiga vaid lihtsalt veega, panin väikesesse vanni natuke sooja vett põhja ja ise istusin vetsupoti peale. Vanni panin enda ette ja laps siis seisis vannis püsti minu põlvede vahel. Päris ilusti sai tehtud. Ja kuuma aru teen ma nii, et lihtsalt lasen vannitoas kuuma vett niikaua joosta, kuni kõik on auru täis ja siis lapsega olen seal lihtsalt.

Seda tahtsin veel öelda selle katkise piimahamba kohta, et mul ühel väikesel tuttaval tüdrukul ka oli piimahambas auk ja kui kommi sõi, siis tegi see talle haiget.
Mõrumantsik
Mõrumantsik
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 747
Age : 44
Asukoht : Soome, Kangasala
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Iirlane Reede 25 Sept 2009, 01:19

Mu plikal ka tagumine hammas oli auguga ja valutas kuni laksime ja saime plommi.
Ja nyyd enam emme kommi ei anna. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 848853
Iirlane
Iirlane
Meeskonna liige
Meeskonna liige

(tegelt naiskonna)
Postituste arv : 4902
Asukoht : Lõuna Iirimaa
Registration date : 16/02/2009

http://lillysmuul.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Reede 25 Sept 2009, 07:21

Võib olla sain siis mina midagi valesti aru. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483
Netis tuulates räägib küll, et piimahamba juured resorbeeruvad e. lahustuvad ja nii piimahambad välja tulevadki (siis kui piimahambad vahetuvad jäävhammaste vastu).
Aga millegi pärast hambaarstid esipiimahambaid väga puutuda/parandada ei taha. Ilmselt on selle üheks põhjuseks ka püsimatu patsient. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  lumemari Püh 27 Sept 2009, 18:07

babyapple kirjutas:Võib olla sain siis mina midagi valesti aru. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483
Netis tuulates räägib küll, et piimahamba juured resorbeeruvad e. lahustuvad ja nii piimahambad välja tulevadki (siis kui piimahambad vahetuvad jäävhammaste vastu).
Aga millegi pärast hambaarstid esipiimahambaid väga puutuda/parandada ei taha. Ilmselt on selle üheks põhjuseks ka püsimatu patsient. KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 756483

Mul on tunne, et äkki on siis lihtsalt Honemooni lapse puhul asi selles, et tema piimahambad on veel liiga värsked (poja ju alles aastane) ja seetõttu on ka tundlikud. Kindlasti tundlikumad, kui lapsel, kel piimahambad vahetumas on... See on ainult minu loogika ja teooria KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 824600
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  tirtzzz Nelj 01 Okt 2009, 11:19

Mul selline mure, et oma rumalusest tekitasin Amandale allergia (andsin lapsele vokki, kus sees olid ka krevetid ja lumikrabi) Ja nüüd vaesekesel on pepu täiesti kobruline ja tulipunane. On ka pisikesed haavakesed kust tuleb verd. Nii kui kakab siis on selline kisa lahti, et endale tuleb ka pisar silma, issake kui valus see võib olla KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 71266 Helistasin ka arstile ja ta ütles, et kirjutab Amandale mingi rohu allergia vastu, aga et täna annaksin 3 söetabletti päeva jooksul, pidi puhastama seest. Unustasin arstilt küsida, et mis moodi ma need tabletid Amandale annan, et kas panen kusagile sisse või kuidas, äkki babyapple teab KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 824600 ja, et millega ma võiksin peput määrida, et millist kreemi Sa soovitaksid. Aitäh KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 799294
tirtzzz
tirtzzz
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 802
Age : 40
Asukoht : Tallinn
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Nelj 01 Okt 2009, 14:17

tirzz, purusta söetablett pulbriks (noa küljega surudes saad päris peeneks) ja lahusta keedetud jahutatud vees.
Võta seda lahust süstlaga (nõel otsast ära muidugi) ja proovi tasapisi manustada. Süstlaga kõige lihtsam, sest siis läheb rohkem rohtu "õigesse kohta". Kui süstalt pole käepärast, siis pead lusikaga hakkama saama.
Haavandilisele nahale soovitaks palju õhku ja minule meeldib Bephanteni salv . Seda kohe paksem kiht peale esialgu. Võib juhtuda, et see ei aita ja vaja spetsiaalset allergilise lööbe leevendajat Cibicorti. Seda saab ainult arstiretseptiga.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  tirtzzz Nelj 01 Okt 2009, 14:30

babyapple kirjutas:tirzz, purusta söetablett pulbriks (noa küljega surudes saad päris peeneks) ja lahusta keedetud jahutatud vees.
Võta seda lahust süstlaga (nõel otsast ära muidugi) ja proovi tasapisi manustada. Süstlaga kõige lihtsam, sest siis läheb rohkem rohtu "õigesse kohta". Kui süstalt pole käepärast, siis pead lusikaga hakkama saama.
Haavandilisele nahale soovitaks palju õhku ja minule meeldib Bephanteni salv . Seda kohe paksem kiht peale esialgu. Võib juhtuda, et see ei aita ja vaja spetsiaalset allergilise lööbe leevendajat Cibicorti. Seda saab ainult arstiretseptiga.

Aitäh KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 946527
tirtzzz
tirtzzz
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 802
Age : 40
Asukoht : Tallinn
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Soulshaker Reede 16 Okt 2009, 10:45

Apua!
Meil on mingi kummaline köha tekkinud. Tühjast - pole õueski käinud.
Koguaeg ei köhi aga vahepeal. Nagu tatt vajuks kurku.
Kas ma peaks seda kuidagi ravima? Kuidas?

Mul tehti arvutis suurpuhastus ja kõik Favorites'i targad lehed kadunud KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 888847
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  muffyns28 Reede 16 Okt 2009, 13:05

Mina julgeksin soovitada vana rahva tarkust ja meetodit,et keeda kartuleid ja selle vesi kalla kaussi.Roni koos lapsega teki alla ja tee auru ,kartuli keedu veega.Leevendab hingamisteid kui seal lihtsalt algne ärritus.Minu laste puhul aitab.Kuna mul suuremal piigal on sünnist saati prognoositud astmaatilinebronhiit.Siis lapse ühe köhatuse peale,sama kirjeldus mis sulgi teen kohe auru.Kuna tean,et paari päeva möödudes oleme haiglas hingamis aparaatide all.Sai pikk jutt aga ühesõnaga see auru tegemine aitab kindlasti!
muffyns28
muffyns28
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

OMAklubi sõltlane
Postituste arv : 1364
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/06/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  babyapple Reede 16 Okt 2009, 13:29

Jah, olen muffyniga nõus. Aur niisutab hingamisteid ja leevendab köhaärritust hästi. Auru võib teha ka kummeliteega. Kõige tõhusam muidugi päris inhalaator aga saab ka ilma hakkama.
Võimalik, et Freyal hoopis nö tatiköha, mis ninasekreedi neelu vajumisel ärritab ja köhima ajab.
Välistatud pole ka kurgupõletik, seegi ajab köhima.
Kui köha kestab kauem kui 5 päeva, tuleb lasta arstil kopse kuulata.
Seega esialgu tõesti ihnalatsioon auruga ja jälgida kuidas olukord laheneb.
Kiiret paranemist! KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 799294
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Soulshaker Reede 16 Okt 2009, 17:24

Hääle järgi on jah pigem see tatiköha.
Kindlasti mitte kuiv köha.
Mõtlesin et söödan talle sibula-mee möksi sisse.
Profülaktika mõttes, ega see halba tee talle ka siis kui polegi päris köha.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid! - Page 2 Empty Re: KUI LAPS ON HAIGE! Küsi ja jaga nõuandeid!

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele