O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kui laps ei taha süüa

4 posters

Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Kui laps ei taha süüa

Postitamine  HoneyMoon Esm 24 Aug 2009, 12:37

Paljudel meist seisab ees etapp: 3a, 5a või isegi koolilaps ei taha süüa või on valinud endale kaks-kolm toitu, mis sobivad ja muust keeldub.

Sellest kas last sööma sundida ma siinkohal arutelu ei tekita. Nii palju kui vanemaid, on ka kasvatuseelistusi. Küll aga panen kirja mõned netist leitud ideed kuidas last ilma sundimata saada sööma erinevaid toite/toiduaineid.

*toidu pakkumine uues kuues (kaunistamine, mingi osa püreestamine - annab võimaluse lisada kasulikke toiduaineid)

*lapsega koos söögi tegemine, näiteks kokaraamatust millegi huvitava otsimine ja katsetamine

*märkamatute lisandite kasutamine (riivitud porgand lisada pastakastmele või lihtsalt hakklihale, suppisöövatele lastele püreestada ebameeldivamad tükid, jätta "näha" see, mis meeldib)

*toormahlade tegemine

*kasuta juba söödavate toitude juures tervislikke ja erinevaid koostisauneid (juustusaia tegemiseks kasutada täisterasaia või sepikut )

*võimalusel käia väljas söömas (sõpradega koos maitseb ka toit paremini) ja siis samad uued toidud/toiduained lisada ka kodusesse menüüsse meeldetuletusega väljaskäidule

*puuvilju, piimatooteid saab suvisel ajal pakkuda smuutide ja jäätistena (jogurtitopsid külma, pulk sisse... banaan, virsik ja porgand püreeks ja jääpulgaks)

*kui lapsel on tv-s mõni lemmiktegelane, proovige süüa oma lemmiktegelase nõudest (vahel ei märkagi laps, et söök pole see,mis vaja)


Viimati muutis seda honeymoon (Kolm 26 Aug 2009, 17:16). Kokku muudetud 1 kord
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kui laps ei taha süüa Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Re: Kui laps ei taha süüa

Postitamine  Mõrumantsik Esm 24 Aug 2009, 22:35

Meil kestis ikka päris mitu kuud see mittesöömine. Mõnikord olid laps lausa mitu päeva ainult piima peal ja seda siis kaheksakuuselt. Arstijuures ka kurtsin oma muret aga seal rahustati mind ilusti maha, et on päris tavaline kui lapsed sellises eas keelduvad tahkest toidust. Nüüd on söömisega meil enam-vähem korras aga vahel ikka on vaja mõnda nippi kasutada, et last sööma meelitada. Näiteks meie puhul toimib see väga hästi, kui umbes iga kolme ampsu järel annan lapsele vett mõned lonksud peale juua. Lõbusamalt läheb söömine ka siis, kui ma laulan lapsele söömise ajal. Vahel lasen oma telefonist söömise ajal muusikat või panen raadio käima. Hommikusöök läheb kõige paremini elutoas...laps vaatab telekat ja mugib mõtlikult Kui laps ei taha süüa 662237 See ei tule küll lauakommetele hästi kasuks, aga minu meelest kaalub selle ülesse igahommikune korralik kõhutäis putru. Ja väga tähtis on ka see asi, et söömise ajal ei ei saa last segada, st et näiteks issi tuleb ja hakkab lapsele mingisugust nalja tegema, sama kehtib loomulikult ka teiste pereliikmete kohta...kaasaarvatud emme ise Kui laps ei taha süüa 662237 Söömise ajal ei arenda ma lapsega mingit suuremat vestlust, kuna see lõpeb siis peaagu alati toidu välja puristamisega ja söömine ongi selleks korraks igav ja mõtetu tegevus Kui laps ei taha süüa 662237 Vot sellised nipid siis meil :01:
Mõrumantsik
Mõrumantsik
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 747
Age : 44
Asukoht : Soome, Kangasala
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Re: Kui laps ei taha süüa

Postitamine  HoneyMoon Kolm 26 Aug 2009, 11:48

Väga hea, Mõrumantsik! Alla aastase puhul kehtivad tõesti mingid erireeglid. :01: Neid on oluliselt raskem üle ka kavaldada kui suuri :01:
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kui laps ei taha süüa Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Re: Kui laps ei taha süüa

Postitamine  Külaline Kolm 26 Aug 2009, 14:39

Meil oli just nii, et mida suurem tsirkus käis, seda paremini söök maitses. Tuli laulda, nägusid teha, rääkida kuidas loomad teevad jne.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Re: Kui laps ei taha süüa

Postitamine  Iirlane Esm 04 Jan 2010, 02:45

Ma olen lausa naaabritydrukut meile sööma kutsunud,et mu oma tydruk ka sööks.
Ta pidevalt nokib ainult mõne suutäie. Kui laps ei taha süüa 441331
Iirlane
Iirlane
Meeskonna liige
Meeskonna liige

(tegelt naiskonna)
Postituste arv : 4902
Asukoht : Lõuna Iirimaa
Registration date : 16/02/2009

http://lillysmuul.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Re: Kui laps ei taha süüa

Postitamine  maszke Esm 04 Jan 2010, 09:06

Minu 3 aastane ei söö mitte ühtegi juurvilja ega puuvilja. vahel harva banaan läheb.
Tuleb rohkem kasutada peitmistehnikat.
Ja uusi asju ei armasta.
maszke
maszke
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 384
Asukoht : Tallinn
Registration date : 23/11/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei taha süüa Empty Re: Kui laps ei taha süüa

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele