O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Räägime vaktsineerimisest

+13
VäikeTama
Heleen
pariisitar
siq29
mary
Soulshaker
Monique
Mõrumantsik
Iirlane
eda21
imeline
babyapple
Pärlike
17 posters

Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  VäikeTama Reede 12 Veeb 2010, 23:20

Soomes (ega teistes Skandinaavia riikides) ei vaktsineerita tuberkuloosi vastu, kuna seal on selle haiguse levi täiesti pidurdatud. Eestis aga kahjuks on tuberkuloos siiski veel täiesti olemas ja seepärast ka vaktsineeritakse. Kui kolida Eestist Norra, peab olema ette näidata tuberkuloosivastase vaktsiini tõend, muidu peab seda laskma teha kohapeal- enne elamisluba ei anta.
Sellest siis vaktsiinikoguste erinevused eri riikide vahel.

Lasin oma lapse vaktsineerida, olen sama teinud ise Ladina-Ameerikasse ja Aafrikasse reisimisel (kuigi nendel vaktsiinidelgi on võimalikud kõrvalmõjud- kardan tüüfust ja hepatiite rohkem). Tegin seda, kuna nendes riikides laialt levivaid haiguseid on turistina raske vältida.
Samas keeldusin Norras üleriigilisest seagripivastasest vaktsineerimisest (sajad tuhanded nakatusid siin seagrippi selle kõrghetkel) ning oleks sellega peaaegu ülemusegagi tülli läinud- tema sooviks oli, et kõik töötajad seda teevad, kuna meie töö paneb meid riskigruppi, kuid sundida ta ei saanud. Seagripi puhul keeldusin, kuna vaktsiin on uus ja põhimõtteliselt järele proovimata, ning seagripi vältimiseks olin ise võimeline palju tegema- pesema väga tihti käsi, vältima ostuskeskusi jms.

Selge mõistus eelkõige- ning siseinstikt. Oma hoiakuid olen alati nõus jagama, kuid kellelgi peale pressima ei hakka.
VäikeTama
VäikeTama
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1513
Age : 44
Asukoht : Quintana Roo, Mehhiko
Registration date : 17/02/2009

http://elukuiseiklus.ee

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Tipu Laup 13 Veeb 2010, 03:31

eda21 kirjutas:
Sa mine sinna Tervisekaisteinspekstiooni lehele ja vaata kuidas läkaköhasse haigestumine aasta aastalt ainult kasvab. Peamiselt haigestuvad vasktineeritud lapsed! Lapsed vanuses 0-9 on vakstineeritud 95% ulatuses kuid haigestunutuest moodustavad nad lausa 50%!
Minu noorem õde põdes läkaköha kui ta oli 1,6 aastane ja pidi selle kätte peaaegu surema.. Kuna ta oli allergiline mõne koostisosa suhtes vaktsiinis, siis ei saanud talle läkaköha vastast süsti teha. Oli seega vaktsineerimata ja jäi haigeks. Oleks ta saanud oma süsti kätte poleks ehk haigeks jäänud..Samuti jäi ilma vaktsineerimata haigeks minu täditütar ja vanaema oma lapsepõlves. Seega mina küll ei arva, et peamiselt haigestuvad just vaktsineeritud lapsed Räägime vaktsineerimisest - Page 4 412917 Pigem ikka need, kes vaktsineerimata.

eda21 kirjutas: nende uue aja haiguste kohtra nii palju. 1980. aastatel haigestus vähki umbes 4000 inimest aastas, kuid nüüd on üle 6000! Nendest sureb vähki 2/3...
Vähki haigestumise kasvu ja vaktsiinide vahele ei saa küll võrdusmärki panna Räägime vaktsineerimisest - Page 4 756483 Paljuski on süüdi meie igapäevane keemiat ja säilitusaineid täis toit ja tarbed. Ka inimeste hoolimatu suhtumine oma seksuaalpartneritesse. Meeletult on suurenenud HPV-viiruse levik, mis põhjustab naistel emakakaela vähki, viljatust jne. Viirus levib seksuaalsel teel ja meestele see tavaliselt mingeid märgatavaid vaevusi ei põhjusta. Seega nad ei pruugi sellest ise teadagi, et levitavad sellist ohtlikku viirust. Ja oma osa mängib vähi juures ka pärilikkus. Minul on lähisugulastest 6 surnud vähki ja 2-el on vähkkasvajad eemaldatud ja käivad nüüd pidevas kontrollis. Kõik need inimesed olid kas minimaalselt või siis üldse vaktsineerimata. Seega vähk ei võrdu minu silmis vaktsineerimisega. Vähjal on tuhat muud põhjust ja tekitajat.

Ja toidutalumatused ja allergiad tekivad ka muudel põhjustel kui ainult vaktsiinidest. Kas on need kaasa sündinud või arenevad välja teatud asjade kokku langevusel. Näiteks kui mina sündisin, öeldi mu emale kohe, et ma olen allergiline laps. Ei olnud mul ju mingeid vaktsiine tehtud selleks ajaks. Lihtsalt olingi kohe teistmoodi laps Räägime vaktsineerimisest - Page 4 866508 Mäletan, et väiksena ei lubatud mul süüa pähkleid, poola õunu, mitmeid tsitruselisi ja muud kraami kuna läksin punniliseks. Nüüd saan neid süüa küll, aga siiski mõistlikkuse piires. Kui ikka liialdada, läheb lõug karedaks Räägime vaktsineerimisest - Page 4 94721 Samuti olin ma väiksena enamustest vaktsiinidest arstitõendiga vabastatud Räägime vaktsineerimisest - Page 4 329369 Veel olen ma allergiline mitmete ravimite ja osade toiduainete suhtes nagu näiteks oregaano maitseaine ja anšoovise kala. Hapniku lööb kohe kinni Räägime vaktsineerimisest - Page 4 232488 Ja äge laktoositalumatus lõi mul välja peale sapipõie eemaldamist. Alati ei saa ega olegi kedagi süüdistada, lihtsalt elu on selline...

Ma saan aru sellest kui inimesed avaldavad oma arvamust ja jagavad infot, aga siin on ju toimunud täielik hullumajapuhvet! Räägime vaktsineerimisest - Page 4 141593 Räägime vaktsineerimisest - Page 4 809569
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Monique Laup 13 Veeb 2010, 08:48

Minu arust ei ole keegi üritanudki kedagi ümber veenda vaktsineerimise osas. eda21 kui sa ei taha enda last vaktsineerida, siis on see täiesti sinu otsus, mitte kellegi teise. Keegi ei olegi sind siin hukka mõistnud. Lihtsalt sinu jutust jääb mulje, et meie, kes me laseme oma laps vaktsineerida, oleme halvemad emad kui sina. Mina nii ei arva. Igaüks kaitseb oma last omamoodi. Mis mind sinu jutu juures mõtlema pani( ja ka häiris) on see, et sa väidad, et erahaiglates käivad need, kes on kõrgema haridustasemega ja ka kõrgema sissetulekuga. Ok, vb enamus/ osad ongi kõrgema sissetulekuga, aga ma ei usu, et nad sellepärast ka kõrgema haridustasemega oleks. Minu tutvusringkonnas on ka mitmeid emasid, kes oma lastega eraarstide juures käivad. Ma ei ütleks, et nad minust parema hariduse ja sissetulekuga oleks Räägime vaktsineerimisest - Page 4 633777
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Laup 13 Veeb 2010, 11:48

Tipu - võib-olla su emal oli amalgaamplomme suus? võib olla selle pärast ei saanud ka su sugulasi vakstineerida, kuna nad olid juba enne sündimist saanud elavhõbedamürgituse. Elavhõbe hävitab t-lüfotsüüte, mis on olulised immuusüsteemi toimimiseks ning õigete antikehade tootmiseks. Mulon üks tuttav, kes on ka väga allergiline ja selle pärast, et ta ema oli maaler ning puutus kokku värvides sisalduvate raskmetallidega. Seega mida vähem neid oma lapsele süstida, seda parem.
Loomulikult ei saa tõmmata võrdusmärki vähi kasvu ja vakstiinide vahele, kuid minu meelest lisavad nad seda riski, eriti, kui inimkute doosid on ülemõistuse suured võrreldes täiskasvanuga. Tegin oma sellekohasesse postitusse ka paranduse - tegin selle tabeli kujul, et oleks kergem aru saada, milles minu hirm seisneb.
See läkaköha on üldse kummaline - vaata tervisekaitseinspekstiooni kodulehekülge, seal on näha, et läkaköhasse haigestumus muudkui kasvab, kuigi aasta aastalt saavutatakse suurem vaktineerituse tase... Seega see võis olla puhas juhus, et su sugukased olid vaktsineerimata ja said selle tõve, sest kindlasti haigestuvad ka vakstineeritud inimesed (lapsed).

Hirm ei ole parim nõuandja, kuid minul on hirm vakstiinide ees, nüüd kui ma sellest rohkem tean.

Ja inimesed kes väidavad, et allergia on tühine asi, ei tea millest nad räägivad! See tähendab lapse ilma jätmist täisväärtuslikust toidust ja seega loomulikust immuunsusest. Sellel puudub ravi ja pideva kokku puute korral hakkab see põhjsutama erinevaid autoimmuunseid haiguseid. Olen lugenud selle kohta Tartu ülikooli loengumaterjale. Allergia seab inimesele pidevaid piiranguid.
Enamus nendest haigustest, mille vastu vakstineeritakse, mööduvad vähemalt poole aasta jooksul ning hiljem ei jää märkigi, et seda põeti. Suremus % on äärmiselt madal või on tõenäosus haigust saada 1 miljonist ning medistiin oskab haigestumise korral siiki aidata. See oli minu jaosk üllatus... Keegi, kes on hirmsatest haigustest rääkinud, ei ole kunagi rääkinud ühegi konkreetse näite kohta midagi. Seega ma usun, et nad võiksid pisut ennast kurssi viia küll.

Olen seisukohale, et vähemalt alla 2 aastaseid lapsi ei tohiks vakstineerida, kuna nad ei oska rääkida ning nendel ei avaldu kõik sümptomid arusaadavalt. Seega võib abi liiga palju hiilineda. Teiseks ei ole võimalik neuroloogilist kahju hinnata, sest alla 2 aastane ei hakka segast juttu rääkima. Ka autismi ilmingud tulevad alles 2 aastastel lastel ning neid lapsi kahjustavad vakstiinid kindlasti.
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Heleen Laup 13 Veeb 2010, 13:16

Ma arvan, eda 21, et Sa peaksid tegema vaktsiiniteemal mõtlemises väikese pausi. Aeg annab arutust. Kui Su omandatud teadmised on jõudnud mingi aeg settida, näed nii ühe kui teise poole plusse ja miinuseid paremini kui praegu. Hetkel tundub kõrvaltvaatajana, et Sa töötad suurt hunnikut infot läbi ainult selleks, et ikka ja aina tõestada, kui pahad on vaktsiinid. Ma saan aru, et Sa oled ju tegelikult otsustanud, et rohkem oma last ei vaktsineeri?! See on ainult Sinu ja mitte kellegi teise otsus ja keegi ei kritiseeri Sind selle pärast. Milleks Sa end aga siis jätkuvalt üles sütitad? Kui Sa oled täiesti stressis mõeldes 24h sellele teemale, kaalus kiiresti alla võtad, nutad ja muretsed, teeb see kokkuvõttes just Su armsale pojakesele karuteene. Ole rõõmus ja rahulik emme, rakenda oma aeg lapsega tegelemisele ja mõtle pigem nii, et nüüd saavad asjad ainult ülesmäge liikuda. Kui Sa iseendale ja oma lapsele sisendad, et ta on terve ja tragi, siis on suur lootus, et asjad just positiivselt lahenevad. Sa saad seda, mida mõtled- ammu tuntud ütlus, mida Sa psühholoogiat õppinuna kindlasti korduvalt kuulnud oled.
Soovin Sulle ja Rasmusele kõike-kõige paremat ja et iga järgnev päev aina värvilisem paistaks Räägime vaktsineerimisest - Page 4 568926 .
Heleen
Heleen
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 421
Age : 45
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Tipu Laup 13 Veeb 2010, 14:54

eda21 kirjutas:Tipu - võib-olla su emal oli amalgaamplomme suus? võib olla selle pärast ei saanud ka su sugulasi vakstineerida, kuna nad olid juba enne sündimist saanud elavhõbedamürgituse. Elavhõbe hävitab t-lüfotsüüte, mis on olulised immuusüsteemi toimimiseks ning õigete antikehade tootmiseks. Mulon üks tuttav, kes on ka väga allergiline ja selle pärast, et ta ema oli maaler ning puutus kokku värvides sisalduvate raskmetallidega. Seega mida vähem neid oma lapsele süstida, seda parem.
Ei ole mu sugulastel olnud mingeid elavhõbedamürgitusi, tule taevas appi Räägime vaktsineerimisest - Page 4 93793 Ja ma ei öelnud, et neile ei saanud teha vaktsiine(va mu noorem õde, kellele ei sobinud läkaköha vaktsiin), vaid nad lihtsalt ise ei teinud neid. Vahe on ikka sees Räägime vaktsineerimisest - Page 4 866508 Jäta minu suguvõsa diagnoosimine ikka õppinud arstide hooleks Räägime vaktsineerimisest - Page 4 147380
Või oled sa vahepeal Dr. Eda staatusesse tõusnud.. Räägime vaktsineerimisest - Page 4 412917
Mine ja puhka enda välja ja alusta uut päeva rahulikumalt meelestatult Räägime vaktsineerimisest - Page 4 400796 Ära mõtle ainult sellele, mis on halvasti läinud, vaid sellele, mida saad nüüd paremini teha Räägime vaktsineerimisest - Page 4 537301 See, et sa ei vaktsineeri oma last on sinu ja ainult sinu valik ja keegi ei arvusta sind selle pärast. Lase nüüd vahepeal veidi vett jõkke voolata Räägime vaktsineerimisest - Page 4 61899 Räägime vaktsineerimisest - Page 4 524825
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Laup 13 Veeb 2010, 16:09

vanasti ainult amalgaamid ju olidki. Ka minul on olnud elavhõbeda plomm. Seega ei olnud minu hüpoteesis mitte diagnoosis midagi valet. See muidugi muudab asja, kui teistel polnud vastunäidustatud vaid niisama keeldusid. Mulle jäi su postitusest vale mulje kahjuks.
Aga võib öelda küll, et tean seda teemat paremini, kui nii mõnigi meedik. Mul on tuttavaid meditsiiniõdesid, kes ütlesid, et vaktsineerimise teemat on saadud pinnapealselt. Ega paber teadmiseid ei anna...
Mina olen juba maha rahunenud tegelikult - siis olin vait, kui see mind veel endast välja viis. Hetkel ärritab mind ainult see, kui minu isikut rünnatakse.
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  nuustik Püh 04 Apr 2010, 11:48

Ma nüüd lugesin kõik 6lk järgi ja vaatasin ka kõik postitatud lingid järgi.
eda21 on saanud nii palju negatiivset, et kahju hakkas. Ise olen 6kuuse poisi ema, kellele on tehtud esimesed 3 doosi vaktsiine. Edaspidi on olnud terviseprobleemid ja ei ole saanud vahepeal teha. Nüüd mõtlen ja arutlen isegi, kas ja millal teha. Mul on tegelikult plaan ja vaktsineerimiskava olemas ja mõeldud (siin ei hakkaks seda jagama kuna te nagunii vastu minu mõtetele, aga vähemalt teen mingid vaktsiinid põhinedes statistikale ja kõrvalnähtudele ja tüsistustele). Räägime vaktsineerimisest - Page 4 662237

AGA keegi siin mainis midagi kõrghariduse jne kohta. No enne soovitaks ikka eda21 lingid sel juhul läbi töötada. Siin on kindel lause küsitluste kohta (terviseamet.ee):

3. Kas olete kunagi keeldunud oma lapse/laste vaktsineerimisest?
Vaktsineerimisest oli keeldunud 7% küsitletutest, kusjuures Tallinnas – 11%, teistes regioonides – 3 kuni 4%. Vanuserühmades kuni 20, 20-24, 25-29 ja rohkem kui 35 aastat keeldumiste arv moodustab 4 kuni 6,5%, vanuserühmas 30-34 – 9%.
Linnaelanike hulgas on keeldumisi rohkem (7%) kui maaelanike hulgas (4%).
Keeldumiste arv suureneb haridustaseme suurenemisega ( kõrg- ja kutse – 8%, kesk 3%, põhi– 0%).

Mitte, et ma midagi nüüd ise väita tahaksin, aga enne kui siin vastu vaidlete, siis enne ikkagi vaadake faktid läbi. Lihtsalt mainin Räägime vaktsineerimisest - Page 4 603747
nuustik
nuustik

Postituste arv : 1
Asukoht : eesti
Registration date : 04/04/2010

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  babyapple Esm 19 Apr 2010, 10:06

Loe vaktsineerimisega seotud müütidest SIIT ! Räägime vaktsineerimisest - Page 4 662237 Räägime vaktsineerimisest - Page 4 547149
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  babyapple Laup 31 Juul 2010, 00:50

Panen siia ühe huvitava artikli:

Kas lapse vaktsineerimine koormab tema immuunsüsteemi üle?


Autor: Martin Vällik

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Pudipoll
Alustasin seda lugu juba enne Randi külaskäiku, et jätkata vaktsineerimisteemalisi lugusid.
Esmalt kirjutasin sellest, et Andrew Wakefield, kes algatas MMR vaktsiini paanika, visati Briti arstiregistrist välja.
Siis püüdsin vaadelda üht vaktsiinivastaste poolt välja öeldud kahtlust selle kohta, et kas väikesele lapsele neid vaktsiine liiga lühikese aja jooksul liiga palju ei tehta ja ehk on see ohtlik. Teadusuuringute põhjal on selgunud, et ohtu ei ole.

Aga vaktsiinivastasus ei ole teaduslik asi, see on rohkem usupõhine ja emotsionaalne tegevus.
Kui teadlased mõne konkreetse vaktsiinivastaste “argumendi” kummutavad, siis nihutatakse väravaposte, imetakse välja mingi uus põhjus, miks vaktsiinid pahad on ja hirmutatakse kaasinimesi, kuni teadlased sellegi kummutavad…
Pole olemas piisavat kogust argumenteeritud fakte, mis muudaks vaktsiinivastase uskliku meelt. Ja ega teadus ei saa põhimõtteliselt anda millegi kohta 100% garantiid.

Täna püüan vaadelda üht järjekordset väljapaisatud mõttekäiku. Nimelt kas vastsündinule ja esimesel eluaastal tehtavad vaktsineerimised mitte ei koorma veel lapse väljakujunemata immuunsüsteemi üle? Idee on selles, et kui vaktsiinidega tekitatakse ülekoormus, siis mõjub see halvasti lapse arengule ja tervisele, tema immuunsus ei saa loomulikul moel välja kujuneda ja ta on seepärast hiljem rohkem haige. (Mõned lisavad juurde veel vandenõuteooria, et see ongi ravimifirmade ja valitsuste tegelik eesmärk — teha inimesed vaktsiinidega nõrgaks ja seeläbi maast-madalast ravimisõltlasteks.)

Ehk siis — kas on olemas selline asi nagu vaktsiinide poolt põhjustatud immuunsüsteemi ülekoormus? Lühike vastus — ei ole.

Sünnituse ajal puutub seni üsna steriilses keskkonnas olev laps kokku lugematu hulgaga eri sorti bakterite ja muude mikroorganismidega, kes elavad emakakaelal, tupes. Lisaks muidugi väliskeskkonnas olevad tegelased, kes kohemaid hakkavad endale vastsündinu sees ja peal pesa tegema. Nende hulgas need, mis saadakse emapiimaga. Ja immuunsüsteem saab kõige sellega kenasti hakkama.

Kui oletada, et üks vaktsiin sisaldab 100 antigeeni (tegelikult sisaldab mõni vaktsiin ainult ühte antigeeni, nt B-hepatiit, difteeria, teetanus) ja igal antigeenil on 10 epitoopi (lühike jupp antigeenist, mida B-rakk suudab ära tunda), siis lapse immuunsüsteem suudaks korraga tegeleda 10 000 vaktsiiniga, kuna vere millilitris on 10 000 000 (10 miljonit) antikehi tootvat B-rakku. Seega hõlmaks 10 korraga tehtud vaktsiini 0,1% immuunsüsteemi võimekusest.
Teine asjaolu on see, et tegelikult on vaktsiinide poolt sisaldatav antigeenide hulk aastakümnete jooksul vähenenud, kuigi eri tõbede vastu tehtavate vaktsiinide hulk on kasvanud. Näiteks sisaldas 20. sajandi alguses tehtud rõugevaktsiin umbes 200 erinevat antigeenset võõrvalku. 1960. ja 1980. aastail, kui komplektis oli täisrakuline läkaköha vaktsiin, ulatus võõrvalkude hulk üle 3000. Nüüd, mil läkaköha vastu on atsellulaarne vaktsiin, on võõrvalkude/polüsahhariidide hulk kahanenud 120-130 juurde. Eelnevat arvutust kasutades saame immuunsüsteemi koormatuseks 0,013%, kui kõik need vaktsiinid teha ühekorraga.
Ja mis peamine — uuringud näitavad küll seda, et vaktsiinidega ennetatavate haiguste esinemissagedus ja suremus on oluliselt vähenenud, kuid samal ajal ei ole täheldatud, et vaktsiinid põhjustaksid mingeid muid haigusi või oleksid vaktsineeritud lapsed üldisemalt haigemad kui mittevaktsineeritud. Nagu on korduvalt näidatud, oli Wakefieldi ja ajakirjanduse poolt üles puhutud paanika MMR vaktsiini ja autismi seostest pettus ja kasuahnuse poolt ajendatud ettevõtmine. Sarnasesse rubriiki kuuluvad ka hirmujutud elavhõbedat sisaldavate säilitusainete kahjulikkusest.
Küll aga pole kahtlust selles, et vaktsiinivastased jätkavad väravapostidega ringijooksmist ning nende ajutist asetamist sinna, kus nad esialgu vaid ise segamatult palli saavad sisse kõksida ja arvata, et selline see jalgpall ongi
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  TupsuNunnu Teis 14 Sept 2010, 15:57

Hetkel mul poeg 8 kuune ja ta on saanud kõik ettenähtud vaktiisinid. Ühtegi kõrvaltoimet pole tal olnud. Ei palavikku, pole hiljem rahutu olnud ega niisama karjunud.
avatar
TupsuNunnu

Postituste arv : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 10/09/2010

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Monique Teis 14 Sept 2010, 17:11

Nele saab kohe aastaseks ja pole samuti ükski vaktsiinisüst siiani vaevusi põhjustanud Räägime vaktsineerimisest - Page 4 662237
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Tups Reede 08 Okt 2010, 14:56

Lugesin huviga. Olen isegi enamik nendest toodud lk (nii pooldavatest kui mittepooldavatest) juba läbi lugenud. Selle teema vastu suurt huvi tundnud. Minu arvates on see igaühe enda asi, kas vôtta kellegi arvamusavaldusi isiklikult vôi mitte Räägime vaktsineerimisest - Page 4 866508 Eks nii ongi, et kui tegutsed kellelegi vastupidiselt, siis paratamatult pead ju teise inimese seiukohta valeks Räägime vaktsineerimisest - Page 4 866508 Seega ei midagi isiklikku.

Mis puudutab kôrvalmôjude teemat, siis kui hakata ükskôik millise ravimi infolehte tähelepanelikult lugema, ei tohiks ühtegi ravimit kasutada. Seal on ju täiesti jubedad asjad kirjas tavaliselt. Tuleb kohe meelde, kui teismelisena oma esimese tampoonipaki ostsin ja sealt selle kôrvalmôjude kohta lugesin, ei julenud ka algul kasutadagi Räägime vaktsineerimisest - Page 4 824600

Mis puudutab perearsti käest küsimisse, siis minu oma ei räägi küll midagi asjalikku ei poolt ega vastu. Jube kerge on ikka lükata vastutus lapsevanema kraesse - aga kuidas vastutada asja eest, millest midagi ei tea??? Kui läksin oma kolmekuusega ja tahtsin arutada vaktsiinide teemal, siis perearst leidis, et meningiidijuhte on ikka päris palju praegu liikvel, et äkki ikka tasuks teha. Alles pärast kodus, hakkasin môtlema, et see vaktsineeritav meningiit on ju bakteriaalne ja see, mis vahel esineb on ju viiruslik hoopis Räägime vaktsineerimisest - Page 4 412917

Igal juhul peale süsti tegemist esines mu kolmandal pojal nii kôrge palavik kui ka palju nuttu. Järgmist süsti pole veel teinud, aga ilmselt ei lase teha enne aastat.

Raske teema.


avatar
Tups

Postituste arv : 175
Age : 45
Asukoht : Tartu
Registration date : 14/11/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Mõrumantsik Laup 12 Märts 2011, 23:47

VäikeTama kirjutas:Soomes (ega teistes Skandinaavia riikides) ei vaktsineerita tuberkuloosi vastu, kuna seal on selle haiguse levi täiesti pidurdatud.

Natukene täpsustan sind Räägime vaktsineerimisest - Page 4 866508 Et tuberkuloosi vaktsiini soovitatakse siin teha siis, kui üks lapsevanem (või mõlemad) on pärit näiteks eestist või mõnest teistest riigist, kus seda haigust esineb. Või kui üks lapsevanem on seotud riigiga, kus tuberkuloosi esineb (töö, reisimine jne). Oscari sai siis oma vaktsiini kätte juba sünnitusmajas.
Mõrumantsik
Mõrumantsik
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 747
Age : 44
Asukoht : Soome, Kangasala
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 4 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4 Previous  1, 2, 3, 4

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele