O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Räägime vaktsineerimisest

+13
VäikeTama
Heleen
pariisitar
siq29
mary
Soulshaker
Monique
Mõrumantsik
Iirlane
eda21
imeline
babyapple
Pärlike
17 posters

Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Reede 05 Veeb 2010, 13:36

Vakstiinide kõrvalmõjud ilmnevad kuu aja jooksul peale vakstineerimist. Alguses tuleb rekastioon vasktiini lisaainetele ja võõrvalkudele. Tulemuseks on allergia, krambid, süstekoha reakstioonid, ebanormaalne nutt jne. Kuid keskmiselt 2-3 nädala pärast lapsed haigestuvad - põhjus lihtne - kõikide haiguste peiteaeg on keskmiselt 2 nädalat. Peale seda hakkavad lapsed oksele, tekivad erinevad valud, loidus, palavik, bronhiit jne. Kuid siis öeldakse, et selle põhjsuas mingi muu asi, mitte vasktiin...

Vasktsiinid tehakse valedel aegadel valedel põhjustel ja valedes kogustes meie imikutle, sest inikud käivad pidevalt kontrollis ja neid on kege kinni püüda ja süstima hirmutada. Imikute B-heaptiiti haigestumus oli enne vasktineerima hakkamist ja peale vakstineerimist 0. http://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/statistika/2008/Epid_ylevaade_2008.pdf Lehekülg 33. Imikuid hakati vakstineerima 2004. See vasktiin leiutati 1990. Selle mõju kestuse kohta puuduvad andmed...

Kui uurida poliomüeliidi sümptomeid ja vasktiini kõrlmõjusid, siis need kattuvad! Ka minu lapsel olid peaaegu kõik tunnused olemas ja tekkisid 2 nädalat peale vasktineerimist. Arst küsis minult, kas mu laps on jõuline - enamused ju on, kuid minu laps pole seda...

On äärmislet oluline teada, mille vastu vakstineeritaske. Ramsmusel olid ka kõik leetrite, mumpsi ja punetiste tunnised pluss ka vereproov kinnitas lümfisõlmede suurenemist. Kuna ma ei teadnud nende sümptomite kohta midagi, siis ei osanud ma ka arsti poole pöörduda. Kui teie laps hakkab peale vasktineerimist (umbes paar nädalat hiljem) silmi pilgutama ereda valguse käes, siis teadke, et tal on leetrid, mis põhjustavad silmade valgustundlikkust ja last tuleks hoida hämaras ja anda a-vitamiini rikkaid toite. Kui teie laps hakkab kummaliselt köhatama süljeeritus kasvab, siis see võib viidata mumpsile (lümfisõlmede suurenemist saab kontrollida vereprooviga ja minulpase test näitas seda), kui teie lapsele tekib kummaline lööve, siis see viiitab nii leetritele kui ka punetistele. Minu lapsel oli nii palju allergiat olnud, et ma pidasin seda "tesitsugust" löövet ikkagi allergiaks! Kui rääkisin arstile nendest sümptomitest, siis ta mulle vastu ei vaielnud ja võttsis info analüüsimiseks.

Kas te ikka teate, et läkaköha eritab organismi toksiine? Kas te teate seda, et difteeria läbipõdemine ei anna immuunsust isegi paariks aastaks? Minu lapse vanaisal on olnud 2 korda difteeeria vähem kui 2 aasta jooksul. Ta oli nii väike siis et ta ei mäleta seda.Ta on sõja ajal sündinud. Siit küsimus - kuidas saab vaktsiin pakkuda selle vastu immuunsust?
Läkaköha vastu on kõik alla 4 aastased lapsed vakstineeritud, kuid 2005 aastal haigestus 1-4 aastaseid lausa 30% kõigist haigestunutest!

Tervisekaisteinspekstiooni lehelt selgub, et leetritesse-mumpsi ja punetistesse haigeastuvad nii vakstineeritud kui ka vakstineerimata inimesed.

Allergiasse suhtutakse väga kergelt - mõned punnid, mis siis. Kuid mehhanism selle taga on selline, et organism hävitab iseennast. Kui allergeeni mõju jätkub, siis allergia võib minna üle muudeks autoimmuunseteks aigusteks nagu diabeet, kilpnääärme alatalitus, astma, sclerosis multiplex, luupus... Seetõttu on äärmislet oluline lõpetada vakstineerimine allergia ilmumisel ja seda nõuavad ka vakstiinide infolehed. Eesti haigekassa aga ütleb (ei tea mille alusel) et isegi mõõdukas allergiline reakstioon vakstiinile ei ole vastunäidustuseks... Sealsamas väidab ta, et "kaistesüstimine" põhjsutab allergiate kasvu.

See on eluliselt oluline küsimus ja minu meelest on äärmiselt hoolimatu väita, et mul pole selle teema uurimiseks aega! Tegemist on teie lapse kalleima varaga - tervisega!

Tervisekaiste ameti lehe peal selgub, et uuringu kohaselt jätavad kõrgema haridustasemega inimesed oma lapsed vakstineerimata ja mida madalam on haridustase, seda suurem on vaktsineerimise protsent. Ilmselt ühtedel on analüüsivõime, teistel mitte...

Võtke lashti infolehed - nende lingid on siin samas teemas 2 või 3 leheküljel olemas. ja siis võtke lahti see lehekülg http://web.zone.ee/iamfree/perekool.htm ja lugege, et need kõrvalmõjud on reaalsus!
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Monique Reede 05 Veeb 2010, 17:16

Milline tuline arutelu Räägime vaktsineerimisest - Page 3 633777 Mina ka mõtisklesin selle teema üle. Olin lapsega jõulude ajal haiglas kui vend mulle helistas, rääkisime pikalt ja laialt igasugustel teemadel. Pärast ütles veel, et ärgu ma Nelet vaktsineerida lasku. Kui küsisin miks, ütles, et vaktsiinides on nii palju pahasid asju sees Räägime vaktsineerimisest - Page 3 824600 Hakkasin sellel teemal mõtisklema ja uurisin ka natukene netist. Leidsin samuti artikleid, kus oli toodud surmajuhtumeid jm hirmsaid vaktsineerimise tagajärgi . Päris hirmutav. Aga siiski, kui ma ei laseks oma last vaktsineerida ja ta haigestuks mõnesse jubedasse haigusesse, mis siis saab. Mehe vennanaisega sellel teemal arutledes jõudsime ka sinnamaale, et kui inimene otsustab last mitte vaktsineerida lasta, peab tal olema lapse haigestumise korral varuplaan. Mul seda pole, nii et... Seega, vastutus on nii või teisiti minu peal. Mina isiklikult pooldan vaktsineerimist ja tahan oma last kaitsta.
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Nelj 11 Veeb 2010, 09:53

Monique - enne tuleb selgeks teha, millised on need rasked haigused ja kui rasked need ikkagi on ja kui suur tõenäosus neid saada on. Ka varuplaani kohta on infot küll ja veel. Mürgitama laps on kindlasti tervem ja suudab paremini võidelda haigustega.
leetrid-mumps punetised on küll sellised haigused, mis pole eriti ohtlikud, kui lapsel vitamiinipuudust ei ole - ebameeldivad, seda kindlasti. Vakstineeritud haigestuvad samuti kui vakstineerimata inimesed. Läbipõdemisel tekib püsiv immuunsus, vakstineerimisel mitte.Tänu sellele vakstiinile on minu laps vakstineeritud nii piima kui muna vastu - need nimelt sisalduvad selles ja minu laps sai talumatuse. Talumatuse antikehad on samad, mis haigustekitajate vastu - IgG-d.
Aga ega enne aru ei saa, kui piim, muna teraviljad ja paljud muud toiduained toidulaualt kaovad... Toidutalumatusele on raske jälile saada, kuna riiklik süsteem nende diagnoosimisega ei tegele, eras on see kallis. Seega jääb risk, et toidutalumatus jääb varjatuks ning põhjustab lapsele tulevikus terviseprobleeme.

Need mürgised ühendid põhustavad samuti mitmeid raskeid haiguseid mida ei osata ravida.

Sa uuri veel - oled liiga kähku käega löönud. Minu meelest on see eluliselt oluline küsimus, mille kohta ei saa öelda, et mul ei ole aega.

Ja mõtle ikka hooolega - kas on normaalne süstida imikule sellist vaksiini, mis on mõeldud teismelisele ja millele pole tehtud imikute hulgas kliinilisi uuringuid? Vakstiini inflehel selgub, et see põhjustab erinevaid valusid ja põletikke, kuid ebanormaalset nuttu näiteks ei ole ära märgitud... Ja räägitakse ainult 11-15 aastastest lastest...
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Monique Nelj 11 Veeb 2010, 11:00

eda21 ma pole väitnudki, et olen millelegi käega löönud, või et mul pole aega. Kuigi jah, lapse kõrvalt on mul raske millessegi pikemat aega pühenduda, kuna ta on mul väga nõudlik. Samas, mina pole täheldanud, et siiani tehtud vaktsiinisüstid talle halvasti mõjunud oleksid. Usun siiski, et ega neid vaktsiinisüste niisama ju ei tehta, ikka selleks, et last kaitsta.
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Nelj 11 Veeb 2010, 13:42

igal on õigus oma arvamusele.
Mina arvan, et vakstiinide algne idee oli kaitsta inimesi, kuid hiljem muutus see rahategemise vahendiks.

igal juhul hoian pöialt, et su laps elaks need vakstiinid kenasti üle. Kuid kui su lapsel tekivad kummalised tervisegädad, siis viska pilk infolehele - ka nn 1 aastase vasktiini infoleht ütleb, et seda peaks lapsevanem aeg ajal üle lugema ja kindlasti ketib sama ka teistega.

Kui ühte vale piisavalt kaua ja piisavalt kõvasti rääkida, siis hakatakse seda uskuma...

Minule ajas igal juhul hirmu nahka, kui lugesin nende kõrvalmõjude kohta ja selle kota, mis tüsistused nendel kõrvalmõjudel olla võivad. Mina soovin oma last kaista ja seetõttu ei lase teda enam vakstineerida!
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Pärlike Nelj 11 Veeb 2010, 14:08

eda21 kirjutas: Mina soovin oma last kaista ja seetõttu ei lase teda enam vakstineerida!

Väga julge avaldus! Ma arvan, et me kõik ikkagi soovime oma lapsi kaitsta - kes võimalike kõrvalmõjude, kes võimalike haiguste eest Küsimus ongi, et mille eest me neid kaitsta saame ja ise tahame, sest kõige eest see siin maailmas niikuinii võimalik pole. Kes valib kõrvalmõjude eest kaitsmise, riskib haigustega, kes haiguste eest kaitsmise, kõrvalmõjudega. Ei saa kellegile otse näpuga näidata, et tema valik on vale - oleme siiski täiskasvanud inimesed ja, kui meile lapsed antud on, ilmselt on ka mõeldud sellele, et me nende eest kaalutletult hoolitseme (siin klubis vähemalt vaevalt leidub kedagi, kes oma lapsest ja tolle tervisest ei hooliks). Selleks peaks meie lapsed juba oma elukesed pea lõpuni elanud olema, et nemad (mitte meie) saaksid öelda, kas nende vanemate tehtud otsused neile olid õiged või mitte (st kas neil oli hljem jamasid oletatavate tüsistuste või haigestumistega rasketesse tõbedesse). Seega, tõesti, kritiseeerida üht või teist poolt vastavates otsustes on tobe. Mina tahan ka oma lapsi kaitsta ja selle pärast vaktsineerin neid, sest minu arvates on see olemasolevaist variantidest turvalisim lahendus ja samas ma ei kavatsegi öelda, et sina, eda21, oleksid konkreetsel juhul vale valiku teinud. Respekteerigem siis üksteise arvamust, heal juhul omapoolsete vaadete tutvustamisega (sinu viimane lause kõlas aga justkui süüdistus neile vanematele, kes omi lapsi vaktsineerida lasevad). Räägime vaktsineerimisest - Page 3 954353
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Iirlane Nelj 11 Veeb 2010, 14:23

Ei ole jah hea oma arvamust teistele peale suruda,seda enam et see on selline teema ,millest eriti palju ei teata.
Muidugi aitahh edale ,et ta selle on t6statanud ja paneb meid uurima tagamaid,aga ma arvan ,et Moniquel on samamoodi 6igus oma last kaitsta ja vaktsineerimised ära teha. Räägime vaktsineerimisest - Page 3 888847
Iirlane
Iirlane
Meeskonna liige
Meeskonna liige

(tegelt naiskonna)
Postituste arv : 4902
Asukoht : Lõuna Iirimaa
Registration date : 16/02/2009

http://lillysmuul.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Nelj 11 Veeb 2010, 15:31

no ma tundsin, et mulle väidetakse, et mina tahan oma lapse kaitseta jätta...
mina olen mõlema poole ohtudest teadlik. Kas teie saate seda väita?
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Monique Nelj 11 Veeb 2010, 16:09

Mulle meeldib väga sinu seisukoht Pärlike, ja eda21 ma pole väitnudki, et teed valesti kui ei lase enda last vaktsineerida. Ütlesin lihtsalt, et kuna minul pole varuplaani, otsustasin mina enda oma vaktsineerida. Kui sul see plaan on ja oled teadlik kõigist ohtudest, on see väga hea. Mina ei saa tõesti öelda, et olen kõigist ohtudest teadlik, mis vaktsineerimise või mittevaktsineerimisega kaasnevad, kuna ma pole nii põhjalikult seda teemat uurinud.
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Nelj 11 Veeb 2010, 16:34

Ei, ma ei arva kellestki halvasti Ma arvan ainult, et inimesed teevad teadmatusest halba oma lastele - nii nagu minagi tegin...
Põhjus, miks ma siin nii häälekalt sõna võtan, on see, et ma ei jõua ära kahetseda seda, et ma õigel ajal infolehti ei lugenud. Kui omale mingi rohu ostate, siis ikka ju viskate pilgu peale, sama tuleks teha ka vakstiinide puhul. Ainuke jama on see, et need kõrvalmõjud on seal märgitud selliste nimetustega, et esialgu võtab õlgu kehitama. Näiteks, mis on paralüüs? See on B-hepatiid vakstiini kõrvalmõju, mis tähendab teiste sõnadega halvatust. Kas me soovime, et meie laps jääkks halvatuks? Kes kindlustab selle, et just minu lapsega seda ei juhtu? Ja kui juhtub, mis siis edasi? Kas see laps tänab tulevikus ema selle eest, et ta üritas teda b-hepatiidi eest kaitsta?
Ma võtsin www.inimene.ee lahti ja sain sealt peaaegu kõigile seletused, netist leidsin ka neile, millele ei olnud seal seletust antud.
MA ei soovi, et keegi mind usuks minu veendumuse pärast vaid ma sooovin, et inimesed hakkaksid huvi tunndma võimalike ohtude vastu ja ei peaks maadlema samade muredega nagu mina ning tundma sellist kahetsust nagu mina...

Mõelge - kui inimene muudab 180 kraadi oma veendumusi, siis peab selleks põhjus olema!

Kui inimesed siiki eelistavad süstida ilma uurimiseta, siis see on minu poolt ok. Vähemalt ma olen üritanud teha seda, mida ma oleksin soovinud, et mulle oleks tehtud - hoiatanud ja suunanud tegema teadlikku otsust.
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Nelj 11 Veeb 2010, 21:26

http://web.zone.ee/iamfree/vaktsineerimiskalender.htm
Seal on ära toodud 2008 aasta vakstineerimisplaanid Soomes ja Eestis. Soomes ei vakstineerita ei tuberkuloosi ega b-hepatiidi vastu ning 5 vaktsiini saavad soomlased 3 korda, eestlased saavad 4. Kui eestlased saavad 17 eluaastaks 40 vakstiinidoosi, siis soomlased saavad vaid 27.
http://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/statistika/2008/Epid_ylevaade_2008.pdf
saate vaadata ja hinnata, kas tõesti on Eestis haigestumine nii suur, et me peaksime ilmtingimata Soomlastest rohkem vakstiine saama?

BBC uudiste lehel on ära toodus see, et b-hepatiidi vakstiin tõstab Multiskleroosi haigestumise riski 3 korda. 200 inimestst haigestus pisut peale vakstineerimist MS-i.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3651782.stm
Multiskleroos sandistab inimese ja terveks ravida ei ole võimalik. Tänapäeval on võimalik surma edasi lükata. See haigus hakkab kas nägemishäiretena või taskaalu häiretega. Varsti jääb inimene ratastooli, siis hakkab tekkima dementsus, käte kordinatsiooni häireid, tekib tugev depressioon mis kiirendab surma saabumist. Olen seda oma silmaga näinud ja ei sooviks seda ka vaenlasele... Sellesse haigusesse haiestuvad peamiselt naised ja tavaliselt haigestutakse 25 eluaasta paiku.
Selle levik on plahvatuslikult kasvanud. Kui minu ema 1990 aastate alguses haigestus, siis Tartus neuroloogia spetsialisti ütles, et küll mängib hästi. Läks veel kaua, kui sai diagnoosi, kuid siis ravi ei olnud. Nüüd teab seda haigust iga pereasrt - minu pereasrt teadis lusa 5 oma pastienti, kelle see on...


Viimati muutis seda eda21 (Nelj 11 Veeb 2010, 23:39). Kokku muudetud 1 kord
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Soulshaker Nelj 11 Veeb 2010, 22:01

17 eluaastaks 40 vaktsiinidoosi?
Mina küll pole nii palju saanud, enamus on ikka valikulised ju.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Nelj 11 Veeb 2010, 23:38

Vasktiinidoos ei ole sama mis süstide arv. Vakstiinidoos on iga haigustekitaja eraldi. Vaata seda linki ja sa saad aru.
St 5 vakstiin annab 5 vakstiinidoosi, kuigi on vaid 1 süst.
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Külaline Reede 12 Veeb 2010, 10:30

ma nüüd võtaks selle jutu kokku- lihtsalt ja maakeeli Räägime vaktsineerimisest - Page 3 400796
... KAS sa Eda tõepoolest siiralt usud, et terves maailmas kasutatav meditsiinikava- "vaktsineerimised" on loodud selleks, et sind ja su last hävitada???
Sinu jutu kokkuvõtteks võiks arvata kõik arstid kes vaktsiine teevad on mõrtsukad?

... või äkki on vaktsiinid loodud siiski selleks, et inimkond ei hävineks nende koledate haiguste küüsis. Need haigused mis iga aastaga arenevad ja vihasemalt ründavad? Äkki on meditsiin ikkagi inimeste aitamiseks? Räägime vaktsineerimisest - Page 3 756483


PS.Kuidas sa oma perearstiga läbi saad? Oled sa kindel, et sa tahad oma lapsega tema juures läbivaatustel käia? Ta teeb ju ka vaktsiinisüste (küsi mitu süsti ta oma karjääri jooksul teinud on) Saab teda üldse usaldada???!!!!!! Räägime vaktsineerimisest - Page 3 141593

Lisaks ma loodan, et sa mõistad seda- inimesed kes on vaktsineeritud kaitsevad neid kes ei ole.
Ehk siis loodame, et sinu laps ei saa ühtegi nendest koledatest haigustest aga MÕISTA seda- need haigused ei levi tänu meile- MEILE KES me oleme vaktsineeritud!
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Reede 12 Veeb 2010, 12:05

Ma olen oma jutus täiesti veendunud. Sina toetud oma arvamusel usule, mina faktidele.
Minu usk nende kahjulikkusesse tuleb kõrvalmõjude loetelust ja nende tüsistustest, millega sina ei ole ilmselt kursis. Ja nagu näha, ei ole sa ka kursis nende haigustega. Ilmselt sa ei teagi mida sinu lapse sisse sütitud on.

Arste ma vakstineerimise teema koha pealt ei usalda. Miks siis minu last vakstineerii, kui infolehed ütlevad, et allergia puhul seda teha ei tohi? Lõpptulemus on see, et mu lapselt on tugev toiduainetetalumatus. Kuna vakstineerimine on "vabatahtlik", siis vastutan mina selle jama eest, mille arstid oma ebakompetentsuega mulle põhjustasid. Fertilitase ukse taga olen teinud osade emadega juttu, kas nad vaktsineerivad või ei oma lapsi ja ma olen olnud rabatud - kõik on öelnud, et nad ei vakstineeri või teevad seda äärmislet vähe! Mõelge - millised inimesed käivad erahaiglas? Ilmselt kõrgema haridustaseme ja suurema sissetulekuga inimesed.


Ka su jutus on vasturääkivusi. Ühes lauses sa ütled, et haigused ründavad aina vihasemalt ja teises lauses väidad, et need on kadunud? Muideks, iga uue vakstiini käikuvõtmisel on toimunud puhangud. Olen näinud mitme eri allika graafikuid ja kõik on samasugused ja tõestavad, et haigused olid peaaegu hävinenud enne vakstiinide tulekut ning paljud on hakanud levima just nende tulekul erriti leiutamisejärgsel perioodil... Statistika näitab, et vakstiinidest pole mingit kasu haiguste kadumisel. Mille põhjal sina seda väidad et on? Millist graafikut sa näinud oled? On sul ainu millal vakstineerima hakati, millal mingid vakstiinid leiutatud on?

Sa mine sinna Tervisekaisteinspekstiooni lehele ja vaata kuidas läkaköhasse haigestumine aasta aastalt ainult kasvab. Peamiselt haigestuvad vasktineeritud lapsed! Lapsed vanuses 0-9 on vakstineeritud 95% ulatuses kuid haigestunutuest moodustavad nad lausa 50%! kus sa näed kadumist??? kus on vakstiini mõju??? Räägime vaktsineerimisest - Page 3 441331 Mina ei näe ja ei saa aru!

B-hepatiiti haigestumise põhjus on praegusel ajal üle 50% juhul teadmata, kuid varem oli vaid 20%... Haigestumine sellel ajal, kui vakstiini ei olnud 1967-1997, püsis kogu aeg alla 20 inimese 100 000 kohta, kuid 1999 aastal oli see juba 40. Inimesed on alati reisinud. Vene ajal käidi ju kuurotrites puhkamas, venemaa avarusi mööda seiklemas, olid sõjad ja näljahädad, hügieen alla igasugust arvestust võrreldes praegusega. Kuidas on see võimalik?

Ja nende uue aja haiguste kohtra nii palju. 1980. aastatel haigestus vähki umbes 4000 inimest aastas, kuid nüüd on üle 6000! Nendest sureb vähki 2/3...

Muideks veneaja vakstiinid sisaldasid vähem konservante, kui tänapäevaomad, kuna esimesi levitati väiksemal alal ja kasutati lühemat aega. Seetõttu on Eestis näiteks vähem allergiaid, kui Soomes või Rootsis, ning kätumishäired hakkavad meieni tõelislet jõudma nüüd...

Usk autoriteetidesse on sageli uskujale kahjulik...

Seega enne kui tulete ütlema, et mu jutt on jama - kontrollige fakte!

Olen õppinud psühholoogiat ja tean, et inimene usub seda, mis on kooskõlas tema varasema teadmisega ja nende muutmine on valulik. Seetõttu ei imesta ma reakstiooni üle, mis siia tulnud on. On tehtud uuringuid lastega, keda on halvasti koheldud ja kelle enesehinnang on väga madal. Nad ignoreerivad kõike positiivset infot, mis nendele nende kohta öeldakse, kuna enda minapildi muutmine kõigutaks sedgi tasakaalu, mis seal on.

Minule oli murrangu saavutamiseks oluline see, et minu lapsel tekkis allergia ja ma seotsasin seda kogu aeg vakstineerimisega, kuigi ei tahtnud seda uskuda ning arstid ütlesid samuti, et see käibki selle eaga kaasas. Nüüd tean, et see ei ole nii ning tean, et minu lapse tervist on need väga rängalt kahjustanud, tagajärgedega võitlemiseks kulub nüüd aastaid nng tohutult raha.

Ütlen ausalt, kui ma seda uurima hakkasin, langesin meeletusse depressiooni. Ma ei söönud ega maganud enam, ma olen oma kehakaalust kaotanud 6 kg 2 kuuga. Aga faktid olid nii kaalukad, et lihtsalt ei olnud võimalik uskuda seda, mida ma varem uskusin...
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Külaline Reede 12 Veeb 2010, 13:00

Inimesena kes on õppinud psühholoogiat võiksid sa seda rakendada ka enda puhul. On teada, et mõne inimese jaoks on põhjuse ja süüdlase otsimine tähtsaim kuigi oma energia võiks hoopistükis suunata muudele asjadele. Oma lapsele pidevalt korrates kui haige ta on ja kui palju "vaktsiinid" teda rikkusid- teed sa talle palju rohkem kahju. Ta kasvabki sul teadmisega,et ta on teistest nõrgem.
Lisaks kui sa oled õppinud psühholoogiat siis sa paksid teadma seda- kui palju sinu käitumine, närvitsemine ja stress lapse tervist mõjutab. Võibolla ei olegi kõiges süüdi meditsiin ja vaktsiinid vaid hoopis kodune õhkond. Ja lisaks mõned inimesed ongi nõrgema tervisega. On haigused, allergiad ja muud tervisehädad- kõike ei saa vaktsiinide süüks ajada.

Iga päev meditsiiniraamatutes tuhnides hakkabki inimene ise endale diagnoose panema - see ei tohiks nii olla...
MINA näiteks ei lähe laelampi parandama- sest ma pole elektrik.


Lisaks olen ma tutvunud vaktsiiniteemaliste FAKTIDEGA. Sellegipoolest MINA ei kujuta ette maailma kus pole VAKTSIINE!
Tundub, et sa oled sattunud kogu selle vaktsiini-info läbitöötlemisega mingisugusesse musta auku, psühhoosi. SEST sinupoolne info edastamine on väga agressivne. Võibolla tunned sa vajadust millegi vastu võidelda- ja selleks sai vaktsineerimine. Iga inimene tahab millegis hea olla- ja sina oled kindlasti päris hea meditsiini maha tegemises.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Külaline Reede 12 Veeb 2010, 13:16

eda21 kirjutas:
Ka su jutus on vasturääkivusi. Ühes lauses sa ütled, et haigused ründavad aina vihasemalt ja teises lauses väidad, et need on kadunud?

Ma kirjutasin ju, et haigused ei levi tänu vaktsiinidele. Haigused ei ole kuhugi kadunud- need on ja kahjuks alati jäävad.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Reede 12 Veeb 2010, 13:18

Selles onsas on sul õigus, et minu pingeolukord mu lapsele kindlasi hetkel head ei teinud, kuid ma nägin et see on vajalik.

Mina arvan, et on olemas põhjs tagajärg seosed, et mitte midagi ei juhtu lihtsalt. Kui minu lapse vereproovi alusel 7 kuusena oli tal 0,00 antikeha muna suhtes, siis peale muna sisaldava vakstiini süstimist oli tal nii allergia kui ka talumatus. Oleks nõme seda seost eitada lihtsalt uskumise pärast! ja kui sa teaksid immuunsüsteemi toimimiset midagi, siis sa seda ka ei väidaks...

Eks ma olen ülitundlik jah selle teema suhtes, kuna ma näen liiga suuri valesid...

Ka sina ei vastanud ühelegi mu küsimusele, kuid polegi vaja, tean neid vastuseid niigi...
Ja mis allikatest sa fakte oled ammutanud? Vakstiinide tootjate poolt pakutavatsest nagu Pärlike? Infolehed on kaa nende koostatud, kuid räägivad hoopis muud juttu...

Aga ma arvan, et olen siin piisavalt sõna võtnud. Keda teema huvitab, saavad ise juurde lugeda, siia oma kõiki teadmisi ei jõua kirjutada ja ei peagi seda tegema - jäägu teistele ka midagi avastamiseks...
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Reede 12 Veeb 2010, 14:00

Ja see väide, et ma teen kogu medistiini maha on vale. Ega vasktineerimine ei ole kogu medistiin! Ma ju käin oma lapsega mööda arste praegu. Ma usun, et meditsiinitehnika on küll väga hea ning nende alusel on võimalik arstidel diagnoose panna. Ka kõik arstid ei ole ühe vitsaga löödud - mõned teevad tööd südamega teised mitte. Mõni on pinnapealsem kui teine, mõni lööb kergelt käega teine mitte, mõni on uudishimulikum kui teine. Ka ei paranda asja see, kui pereasrt peab raha lugema.
Minul on ilmselt ka palju halbu kogemusi - meie perearst keeldus uuringutes ja kui need tehtud said, siis slegus et kõik mu soovid olid õigustatud. Seega ei saa öelda, et ma oleksin oma lapse puhul kuidagi tõved ise külge mõelnud!

Taaskord, enne kui midagi väita, tuleb fakte kontrollida!
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  mary Reede 12 Veeb 2010, 15:05

Ma vabandan nüüd oma arvamuse avaldamise pärast, aga loen juba mõnda aega siin seda tulist arutelu. Ausalt, minu jaoks on see teema siin läinud juba nagu jumalakuulutajate jutunurgaks. Las jääda igasugu faktide uurimine, nii poolt kui vastu, igaühe isiklikuks teemaks. Väga positiivne on iseenesest, et inimesed end selle teema osas harivad ja uurivad ja oma teadmisi ka teistele jagavad, kuid ma eelistaks lugeda neid uurimusi nö ilma omapoolsete isiklike kommentaarideta. Täpselt nagu ma ei taha lugeda, kuidas keegi oma usku ja religiooni teistele peale surub (olgugi, et ma seda mõistan, et see võib tema jaoks ilmselt kõige õigem elu olla), ei taha ma ka lugeda seda, kuidas mõndade inimeste arvates on vaktsineerimine mingi ülemaailmne vandenõu meie laste tervise rikkumiseks ja kõik, kes seda ei näe, on pimedad. Aga täpselt sellisena mulle need vaktsiini vastuargumentidena esitatavad postitused siin tunduvad. Mina isiklikult olen lasknud oma last vaktsineerida ja usun, et olen toiminud õigesti.
mary
mary

Postituste arv : 283
Asukoht : Tallinn
Registration date : 22/05/2009

http://bertu.beebiveeb.ee

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  eda21 Reede 12 Veeb 2010, 16:13

mary - sa oled tabanud naelapea pihta - ma pole seda enda jaoks vandenõuna sõnastanud, kuid midagi sinnapoole jah... Kuid mulle tundub, et pooldajad võivad oma usku ilma faktideta peale pressida ja vastased ei või isegi argumenteerides seda teha. Kahjuks on jah raske erapooletuks jääda kui on isiklike kogemusi. Teiseks on 90% minu jutust olnudki faktid ja ülejäänud on olnud minu isliklik kokkupuude - aruteluks on läinud siis, kui keegi on küsinud minu kogemuse kohta midagi või on pannud selle nö kahtluse alla - ei tea mille alusel. Loomulikult see ärritab mind...

Mis mind paneb uskuma, et näiteks b-hepatiidi vakstiin ei ole mõeldun meie imikute hüvanguks on see, et juba infoleht ütleb et imikuid tuleb vakstineerida selle pärast, et teismelis on raske nö kinni püüda. Teiseks on äärmislet kummaline, et imiku doos on täiskasvanu omast vaid 2 korda suurem! Teeme siis asja puust ja punaseks. VIGADE PARANDUS

vanuskaaltäisk kaalkaaluvahe kordadesimiku doostäisk. doosdoosi vahe kord.doos/1 kg imikuv. süsti*doos/1 kg täisk.v. süsti**Alum vakst-s mg-des ***täik. Al doos kg kohta
12 h3,5 kg70 kg2010 μg (0,5 ml)20 μg (1 ml)220100,255
1-5 päeva3,570200,05 ml0,1 ml2201000
1 kuu4701810 μg (0,5 ml)20 μg (1 ml)21890,254
3 kuu67012(0,5 ml)xx1260,56
4,5 kuu77010(0,5 ml)xx1050,55
6 kuu8709(0,5 ml)xx940,54
6 kuu870910 μg (0,5 ml)20 μg (1 ml)2940,252
Kokku98 süsti48 süsti2,25 mg27 mg

doos/1 kg imikuv. süsti* - näitab, mitu imukele mõeldud vakstiinisüsti peaks täiskasvanu saama, et saada 1 kg kohta sama palju toimeainet kui imik
doos/1 kg täisk.v. süsti** näitab, mitu täiskasvanule mõeldud vakstiinisüsti peaks täiskasvanu saama, et saada 1 kg kohta sama palju toimeainet kui imik
Alum vakst-s mg-des *** - Näitab alumiiniumi kogust 1 doosis vakstiinis
täik. Al doos kg kohta - näitab, kui palju alumiiniumit saaksk täiskasvanu, kui ta saaks vakstiine proportsioonis imikuga


Palun mõelge - kas te tõesti teeksite seda endale??? Mul hakkas küll õudne, kui asjad proportsiooni panin...

Väga huvitav artikkel on siin http://web.zone.ee/iamfree/margareta_hellsten.htm Seal räägib Rootsi arst vakstineerimisest, sellest, kuidas see organismis toimib ja kuidas vältida vakstineerimise kahjusid. Need kes plaanivad vakstineerida - lugege oma laste huvides seda.

Ühes raamatus oli ilusti öeldud. Kui teie laps saab vaktsiinikahjustused ja tulevikus küsib teilt, miks mina? Siis ei ole mõnus vastata, et ma ei tahtnud teada...

Tegelikult minu põhisõnum oli see, et võtke infoleht lahti, vaadake kõrvalmõjud üle, leidke nendele seletused ja siis vaadake, mis on nende haiguste tüsistused ja tõeäosused. Muud moodi ei ole teil millegi põhjal otsustada, kas vakstineerida või mitte.

Siinkohal panen auslat punkti. See raiskab liiga palju mu aega ja põhjsutab mulle pettumust (teadsin, et mulle tehakse Räägime vaktsineerimisest - Page 3 731608 kuid lootsin siiki huvi tekitada). Tegelikult on isegi kahju, et pooldajatel ei ole mulle mingied korralikke fakte esitada, millele mul ei oleks midagi vastu panna või mille üle oleks võinud diskuteerida... Selle pärast tundubki kogu see foorumi sisu nii ühekülgne ja sellest on kahju.


Viimati muutis seda eda21 (Laup 13 Veeb 2010, 11:20). Kokku muudetud 3 korda
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  siq29 Reede 12 Veeb 2010, 16:48

Minu kolm last saavad oma vaktsiinid kõik kätte. Pisipiiga saab järgmise süsti kuu aja pärast, kui ta 1-aastaseks saab. Ei taha mina neid hirmsaid haiguseid oma lastele, mõtlen läkaköha, teetanus ja kõik muud.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  pariisitar Reede 12 Veeb 2010, 18:08

eda21 kirjutas:
Ühes raamatus oli ilusti öeldud. Kui teie laps saab vaktsiinikahjustused ja tulevikus küsib teilt, miks mina? Siis ei ole mõnus vastata, et ma ei tahtnud teada...


Aga kui ma ei vaktsineeri last ja ta haigestub mingisse absurdsesse haigusesse ja saab kaela terviseh2da, mis on palju hullem toiduallergiast ning tulevikus kysib, ema, miks sa mind ei vaktsineerinud? Mis ma siis lapsele vastan?
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Soulshaker Reede 12 Veeb 2010, 18:57

eda21 kirjutas:

Tegelikult minu põhisõnum oli see, et võtke infoleht lahti, vaadake kõrvalmõjud üle, leidke nendele seletused ja siis vaadake, mis on nende haiguste tüsistused ja tõeäosused. Muud moodi ei ole teil millegi põhjal otsustada, kas vakstineerida või mitte.

Seda ma pooldan. Üleüldse võiksid inimesed rohkem süveneda neile välja kirjutatavatesse rohtude infolehtedesse.
Mul on näiteks selline perearst, kes kirjutaks mulle võimalusel kogu maailma ravimid välja.
Õnneks pole see mu esimene laps ja päris kõike ma endale pähe määrida ei lase.

Natuke skeptilisust ei tee üldse paha. Arstid pole jumalad ja lõpuks vastutame ju meie, mida lapsele sisse anname/süstime jne.

Aga vaktsineerimist ma pooldan siiski. Esimesele lapsele ei lasknud ma ühtegi teha kuna ta oli niigi nõrk ja väiksemgi palavik oleks lõppenud surmaga (palavik on teatavasti kõige tihedamini esinev kõrvalnäht vaktsineerimisel).
Freya seevastu on saanud kõik 1 aasta vaktsiinid, kuna pean neid vajalikeks ja neid haigusi mitte nii väga harva esinevaks eks edaspidi vaatame mis ja mida veel tarvis on. Ühtegi kõrvalnähtu pole esinenud, ka mitte palavikku.

Igasuguseid seagripi ja niisama gripi ja rota vastu vaktsineerimist ma ei poolda.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Heleen Reede 12 Veeb 2010, 21:33

Minu arvamus ühtib täpipealt Thelma omaga. Ma poleks seda ainult nii hästi sõnastada osanud.
Heleen
Heleen
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 421
Age : 45
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime vaktsineerimisest - Page 3 Empty Re: Räägime vaktsineerimisest

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele