O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

4 posters

Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  karima1 Püh 01 Dets 2013, 15:57

Mussels in chilli tomato sauce
Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 006
1,5 kg värskeid rannakarpe
1 kg tomateid,väiksemateks lõigatuna
1 spl tomatipastat
1 suurem punane sibul hakituna
3 kuni 4 küüslauguküünt
1,5 cupi ( nii 200 ml) vett või kuiva valgetveini
1 sidrun nii koor kui mahl
2 tšillit hakituna
2 tl suhkrut
soola
mustapipart
ingverit
lehtpeterselli hakituna

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 005
Pese ja kuhasta korralikult karbid
Lahtised ja katkised karbis viska prügikasti
Võta sügavam pann lisa 2 spl oliiviõli ,sibul,küüslauk ning tšilli ning kuumuta kuni sibul on pehme,lisa toamtipasta ning kuumuta pidevalt segades
Lisa tomat,sidrunikoor,mahl,vedelik mida kasutad ja suhkur
Hauta nii 10 minutit kuni kaste on paksenenud ,maitsesta
Viimasena lisa puhtad karbid ja hauta kaane all 5 minutit,vahepeal panni loksutades
Sega läbi ning eemalda kõik kinnised karbid mis toidu sees on ja viska minema
sest need on surnud ja siis kui süüa neid võib tekkida mürgitus mis ei lõppe just kõige paremini.
Tõsta toit serveerimis kausidesse raputa peale peterselli ja söö saiaga.
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  Cat Püh 01 Dets 2013, 16:08

Vot neid ma teen tihti, kas teie keeles on need mussels? Meil on "moules"
Ma hautan veinis, sharlottsibulat, hapukoort, vôid, rohelist sibulat ja sööme friikartulitega!
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  karima1 Püh 01 Dets 2013, 16:24

ma ei mäletagi mis meil nende kohta öeldakse aga ka moules nagu prantslased :P
aga ma tükk aega mõtlesin eestikeelset nimetust hahahah siis sõbrannalt küsisin Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 824600 Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 824600
ma järgminekord proovin karrises vahukoore kastmes :P
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  Cat Püh 01 Dets 2013, 16:29

Igaljuhul on see üks mehine suutäis vähemalt friikartulitega, millega teie neid sööte?
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  karima1 Püh 01 Dets 2013, 16:53

omast arust just kirjutassin vastuse :P mina sõin niisama saiaga seda kastet ja karvid tõmbasin suust lupsti läbi lastele sai nata spagette keedetud juurde
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  tsunaami Nelj 02 Jan 2014, 01:41

Meil kutsutakse neid ka sinikarpideks - namm. Alati kui Eestis mõnes pubis neid pakutakse, tellin potitäie  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 662237 
Ise kogun hoogu, et neid teha - tundub kuidagi ületamatult raske
tsunaami
tsunaami
Administraator

Postituste arv : 733
Age : 42
Asukoht : Soome
Registration date : 15/05/2012

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  karima1 Reede 03 Jan 2014, 10:06

pole midagi rasket va puhastamine see ka tüütu mitte raske Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 824600
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  tsunaami Reede 03 Jan 2014, 17:05

kuidas sa neid puhastad? Loputad läbi ja korjad kuivanud vetikad ära?
tsunaami
tsunaami
Administraator

Postituste arv : 733
Age : 42
Asukoht : Soome
Registration date : 15/05/2012

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  lumemari Laup 04 Jan 2014, 15:41

Seda retsepti võiks ka täiesti proovida.
Mina ise olen teinud järgmiselt:
Pesen ja puhastan külma voolava vee all rannakarbid. Katkised viskan minema. Nendega, mis on pisut avatud, mängin - kui voolava vee all raputades ja vastu kraanikaussi koputades karbi koomale/kinni tõmbavad, lähevad söömiseks. Need, mis enam ei reageeri, kuuluvad äraviskamisele.
Hakin 2 küüslauguküünt ja viilutan ühe sibula poolrõngasteks. Sulatan pannil umbes 2-3spl võid (olgem ausad, mida rohkem seda maitsvam  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 329369 ) ning kuumutan küüsaluku ja sibulat võis, kuniks sibul klaasjaks muutub.
Valan endale klaasi valget veini. Pudelisse jäänud veinist poole lisan küüslaugule ja sibulale ning keedan nii umbes 5-7 minutit, maitsestan vähese soola ja pisukese pipraga. Ise samal ajal naudin klaasis oleva veini maitset ja kööki tekkinud veinikastme lõhna.
Kui vein on piisavalt keenud, lisan karbid veinikastmesse. Sulgen poti kaanega ning ootan, kuni keema hakkavad. Keedan ca 4-5 minutit aeg-ajalt potti raputades või vahukulbiga segades.
Seejärel tõstan karbid suurde laia kaussi. Need karbid, mis endiselt kinni on, viskan ära. Potis oleva leeme lasen korra veel keema tõusta, seejärel keeran tule alt, lasen leemel "rahuneda" ja lisan rõõsa koore (originaalretsept näeb ette 100ml, ma lisan ikka 200 :P).
Valan potist kastme karpidele ja seejärel asun valminud toitu nautima. Et maitsev kaste väga kaduma ei läheks, siis korjan selle saiatükiga taldrikult kokku... Mmmm. Suu läks praegu vett täis.
Olen sellega suutnu nii mõnegi skeptiku rannakarbi usku pöörata. Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 173454 

P.S Olen täheldanud, et Eestis müüdavate karpidest tasub pigem osta Norra omi. Need on suuremad, kui taanlaste püütud. Aga oma maitsenaudingu annavad nad mõlemad.
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  tsunaami Laup 11 Jan 2014, 10:30

Millise viinamarja vein oleks parim?

Sauvignon Blanc?  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 756483 
tsunaami
tsunaami
Administraator

Postituste arv : 733
Age : 42
Asukoht : Soome
Registration date : 15/05/2012

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  Cat Laup 11 Jan 2014, 11:18

Muskaati soovitatakse, mina panen ùkskôik millist odavat valget lauaveini.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  tsunaami Laup 11 Jan 2014, 11:58

oo, ema just tõi pudeli muskaati ja mõtlesingi, kuidas seda ära kasutada  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 547149 
tsunaami
tsunaami
Administraator

Postituste arv : 733
Age : 42
Asukoht : Soome
Registration date : 15/05/2012

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  Cat Laup 11 Jan 2014, 12:22

Ma just môtlen, kas teha ka merekarpe vôi ei aga meil süüakse neid ikka friikatega ja mul pole friikartulite isu  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 329369 
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  lumemari Püh 12 Jan 2014, 17:36

tsunaami kirjutas:Millise viinamarja vein oleks parim?

Sauvignon Blanc?  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 756483 

Kuna mina joon peamiselt vaid Rieslingut või Gewürtztamineri (vabandan, kui see sõna nüüd natuke vale sai  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 329369 ), siis on meil seda kodus.
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  tsunaami Püh 12 Jan 2014, 18:03

lumemari kirjutas:
tsunaami kirjutas:Millise viinamarja vein oleks parim?

Sauvignon Blanc?  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 756483 

Kuna mina joon peamiselt vaid Rieslingut või Gewürtztamineri (vabandan, kui see sõna nüüd natuke vale sai  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 329369 ), siis on meil seda kodus.

Need 3 on ka minu lemmikud ja ikka leidub  Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 908934 Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes 47188 
tsunaami
tsunaami
Administraator

Postituste arv : 733
Age : 42
Asukoht : Soome
Registration date : 15/05/2012

Tagasi üles Go down

Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes Empty Re: Mussels in chilli tomato sauce ehk siis rannakarbid tšillises tomatikastmes

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele