O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kakskeelse pere rôômud ja mured

+10
sussidegahobune
Señora Maro
liisbett
Mõrumantsik
pariisitar
armsake
Soulshaker
Iirlane
VäikeTama
Cat
14 posters

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Heips

Postitamine  karima1 Laup 28 Sept 2013, 16:28

Meil on peres 4 keelt
mina lastega eesti keeles, mina mehega inglise,araabia ja prantsuse keele segus. kui vihaseks saan siis tuleb vene keel ka:P
mees nooremate lastega ainult araabia keeles,suurema tütrega ainult prantsuse keeles ja siis kui me kõik koos oleme inglise araabia segus Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600
vahel kõrvalt kuulajad on küsinud ise ka aru saate mis räägite

Vanem tütar hakkas varakult rääkima ja puhtalt eesti keeles ,kaheselt lisandus inglise keel.
poja hakkas hilja rääkima enne tuli mingi mõhh mõhh koguaeg oli ka mure et kas hakkabki rääkima..aga hakkas prantsuse keeles kuna käis pariisis lasteaias ja kodus araabia keeles. noorem tütar sündis küll eestis aga kohe kolisime siia sooja ning tema vastas oma keeles kuni 2 aastaseni ja siis ainult araabia keeles aru sai eesti keeles küll...nüüd kui eestis olime siis peale 2 päeva lambist kõik jutt tuli puhtas eesti keeles ja kui koju tagasi tulime siis ümber lüllitusega kohe araabikus
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  Cat Laup 28 Sept 2013, 16:47

Vahva karima1! Mul ka kolm last ja ma elan Prantsusmaal juba 10 aastat. Mul on kaks vanemat poega pigem prantsuse keele peal aga vàiksem, kes saab kolmeseks kohe-kohe, temaga rààgin ainult eesti keeles ja tema siis rààgib eesti-prantsuse segakeeles! Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600 Ma oleks pidanud kohe alguses pingutama ja rààkima ainult eesti keeles, see on neile ju vajalik juba ainuùksi, et eesti poolsete sugulastegagi suhelda saaks. Ma ei kài muidugi ise eestis tihti, viimati viis aastat tagasi sai kàidud aga see-eest kàivad siis eesti poolt tuttavad ja sugulased meil siin. Tùdrukud vist hakkavadki varem rààkima. Mul kolm poissi Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600 
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  karima1 Laup 28 Sept 2013, 17:22

Mul mees kohe ütles,et räägi sina lastega ainult eesti keeles siis ei unusta nad oma ema keelt ära ja saavad sugulastega rääkida.
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  Cat Laup 28 Sept 2013, 21:10

Tubli mees! Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 547149 Aga mul oli alguses hoopis see probleem, et vanem poiss hakkas jube hilja rààkima, oli juba ùles kolme aasta vana ja siis, et teda aidata ma hakkasin ainult pr. keeles rààkima. Nùùd nàen, kui suur viga on tehtud aga ehk ajaga ôpib àra. Lapsed ôpivad ju ruttu!
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  karima1 Laup 28 Sept 2013, 23:08

mul oli poiss ka 3,5 kui rääkima hakkas niiet inimesed ka aru said Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600 peale minu
aga jh lapsed õpivad mega ruttu keeli just teiste lastega koos
Kui me pariisi kolisime mu vanem tütar oli siis 8 v 9 aastane ja sõnakestki prantslast ei rääkinud no va tere,kuidas laäeb ja aitäh. juuni lõpus kolisime ostsime carrefourist cm1 raamatud ja mingid mis lasteaias on kavas ja siis mees õpetas veidi.lõpuks septembris läks kooli veidi rääkis ja siis 1 kuuga oli keel suus niiet põristas seda prantslast ilusti Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600
minul olid päevläbi M6 lahti ja muud kanalid siis hakkasin arusaama millest jutt jne
mulle meeldis,et csi filmid olid peale lugemisega siis ei saanud inglise keelt kuulda Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 866508 pidin ju hakkama aru saama ja kui ei saanud küsisin mehelt üle.
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  Cat Püh 29 Sept 2013, 00:32

Jah, see on nii jah, et filmidele on peale loetud pr. keeles, tegelikult lastele on ju see jama, selle kaudu ôpib niipalju keelt, ma ise sain soome keele nii kunagi suhu, samuti inglise keele Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600 
Mônus, kui ikka niipalju keeli kodus kasutusel sul. Pealegi pole need ju kerged keeled, araabia keelt ma ei tunne Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600 aga prantsuse keelt ma lihtsamate kilda kùll ei pane Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 908934 Ime, et lapsed nii ruttu ôpivad lugema-kirjutama!
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  karima1 Püh 29 Sept 2013, 10:49

mhm ,see eest eesti keel on hea lihtne nii kuidas hääldad loed ja kirjutad Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 824600 kuigi mu mees suudab seda eesti keelt väänata ja käänata niiet ma vahel pean käratama jää vait ära riku seda ilusat keelekõla hahahaah
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Kakskeelse pere rôômud ja mured - Page 2 Empty Re: Kakskeelse pere rôômud ja mured

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele