O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imehea Napoleoni kook

+14
tsunaami
svetik1953
Mustlasplika
enny
erlex
ele
andza
Monique
mitsunitsu
Siki
Paradiisilind
HoneyMoon
liisa003
p2rnakas
18 posters

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty ennyle ja mustlasplikale ning ka teistele kel sellega mure

Postitamine  svetik1953 Püh 15 Jan 2012, 10:52

see jäänud kül hiljaks vist,aga parem hilja kui mittekunagi.mina olen napoleonikoogi taigna rullimiseks kasutanud topelt küpsetuspaberit .vajaliku taignatüki panen kahe paberi vahele ja rullin ,keeran vahepeal külge ,kuni ühtlane õhuke.muidugi annab vahepeal paberit sirgu sättida.aga ei mingit muret et taigen jääks laua või taignarulli külge.
proovige ja te ei kahetse.
svetik1953
svetik1953

Postituste arv : 16
Asukoht : saaremaa
Registration date : 08/11/2011

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  tsunaami Reede 08 Juun 2012, 08:26

ma ei usalda ennast tegema keedukreemi. Sõbranna küpsetas mu juures, aga midagi läks vist nihu ja jahu maitse käis nii tugevalt üle, et ajas kauaks koogi isu ära. Ise lähen lihtsamat teed ja ostan valmis Sunnuntai lehttaigna ja vaniljekreemi pulbri. Vahele panen Felixi pohlamoosi. Abikaasa ikka küsib vahest Napoleonit, aga pole vee ütelnud, et olen seda juba teinud - otsa sai enne kui ta tööreisilt koju jõudis Imehea Napoleoni kook - Page 2 173454 Kook oli siis 10X30 cm, mitte suur plaat ja laps aitas taldrikut tühjendada Imehea Napoleoni kook - Page 2 394294
tsunaami
tsunaami
Administraator

Postituste arv : 733
Age : 42
Asukoht : Soome
Registration date : 15/05/2012

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  svetik1953 Reede 08 Juun 2012, 09:32

erlex kirjutas:
enny kirjutas:Ma tegin siis sõbrapäevaks ka seda napoleoni kooki. Aga tainast tegin topelt koguse, kuid lehti suutsin nendest välja rullida 3. See rullimine oli ka üks paras tegu, kuna tainas jäi koguaeg laua ja tainarulli külge kinni. Imehea Napoleoni kook - Page 2 63341 Aga vist tuli enam-vähem välja kook.
Lõikasin koogi äärtest ilusti sirgeks ja sain neid ääri maitsta..päris hea oli. Nats hiljem kukkus koogi kõrvale klaasist taldrik puruks ja terve mu kook oli pisikesi klaasikilde täis Imehea Napoleoni kook - Page 2 296223 Imehea Napoleoni kook - Page 2 71266 Pidin koogi ära viskama ja läksin poodi uut kooki ostma.


nii kahju et nii läks.Mina olin õnnetu et mu kook nii nii magus sai Imehea Napoleoni kook - Page 2 173634 Aga pead ikka õige rulli ja aluse ostma siis super hea teha kooki mina olen rahul mul supper asjad Imehea Napoleoni kook - Page 2 547149
laua külge jäämisest päästab minu jaoks kül väga hea nipp,nimelt pane taigen kahe küpsetuspaberi vahele ja rulli õhukeseks.pisut küpsetamist ja saad teise paberi pealt ära võtta ja krõbedaks küpsetada.
svetik1953
svetik1953

Postituste arv : 16
Asukoht : saaremaa
Registration date : 08/11/2011

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  Triibuliine Reede 16 Nov 2012, 20:01

Noo see FB on kurjast. Täna üks foorumikaaslane tegi napoleonikooki ja nüüd mul vaja kohe järgi teha Imehea Napoleoni kook - Page 2 824600

Andke ruttu teada, kas poes müüdav vaniljekaste sobib sinna kreemiks vahele? Või peaks ikka päris kreemi tegemise ette võtma?
Triibuliine
Triibuliine
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2870
Asukoht : Eesti
Registration date : 03/07/2012

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  Liisukas21 Laup 23 Märts 2013, 20:05


Imehea Napoleoni kook - Page 2 21o0ot0


meie napoleon Imehea Napoleoni kook - Page 2 866508 panin vaarikamoosi ka vahele Imehea Napoleoni kook - Page 2 394294 läheb varsti uuesti tegemisele Imehea Napoleoni kook - Page 2 866508
Liisukas21
Liisukas21

Postituste arv : 71
Age : 40
Asukoht : Kodu :)
Registration date : 11/11/2010

http://liisu-retseptid.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  Marianne Teis 26 Märts 2013, 09:41

Imehea Napoleoni kook - Page 2 221332157e423b_m

Ma tegin ka vaarikamoosiga. Väga väga magus kook tuli!
Ma panen järgmine kord vähem suhkurt ja kreemi teen rohkem!

Tegin koogi valmis õhtul kella 7 paiku ja et mees koju tuli hommikul varakult
siis sõime seda enne kui see täitsa "valmis" jõudis saada.
Sellepärast on pildil ka veel selline krõbe. Imehea Napoleoni kook - Page 2 684474
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  karima1 Esm 30 Sept 2013, 12:16

Jõulumeeleoluline napoleon
Imehea Napoleoni kook - Page 2 150294_10150091777041660_1203770_n

Imehea Napoleoni kook - Page 2 003

Napoleoni kook
1 l nisujahu(600 g)
250 g külma magedat võid
 2,5 dl vett
1 tl 30% äädikat soovi korral
1 tl soola
 1 tk muna
 Haki jahu võiga puruseks lisa äädikas, sool ja muna ning sõtku taigen ühtlaseks. Jaota kohe 7 palliks ning pane pallikesed külmikusse vähemalt 3-4 h.Taigen peaks jääma selline kleepuv ja natuke veniv.
Kreem:
1,5 l piima
4 dl suhkrut
6 tk muna
1,5 dl nisujahu
2 tl vanillisuhkrut

Kuumuta 1,25 l piima 2 dl suhkruga keemiseni ( ära keeda!) Vahusta munad ülejäänud suhkruga. Lisa jahu ( läbi sõela) ja ülejäänud külm piim. Kalla vahustatud segu kuuma piima hulka, lisa vanillsuhkur ja kuumuta kuni segu hakkab paksenema ( u 25-30 min) Väga oluline on pidevalt segada suure vispliga, mingil juhul ära lase keema tõusta. Mina kasutasin oma plaadil nr 1 funktsiooni. Kreem peab jääma kohev ja siidine. Jahuta- peale riputa veidi suhkrut, et ei tekiks nö "kile".Rulli veidi jahusel pinnal pallidest 7 plaati- minu arvates koogi tegemise kõige tüütum koht. Olen enda jaoks avastanud teatud nippe, kuidas seda lihtsutada. Külmikust võttes on pallid suhteliselt külmad. Soojenda palli kergelt käte vahel veeretades. Vajuta käte jõuaga sellest jahusele pinnale ristkülik või ümar vorm. Nüüd kasuta alles taignarulli, rullides sellest plaadisuuruse kuju. Võid ääred kohe ära lõigata, kui tahad ilusat kandilist või ümmargust kooki. Järele jäänud ribadest küpseta veel üks plaat, kuid lase see ahjus pruunimaks küpseda, sellest saad kaunistuseks puru. Alguses tundub see plaatide küpsetamine väga aega nõudev, kuid tegelikult aeg lendab. Mina küpsetasin kahe plaadi kaupa, nii kaua kui kaks plaati ahjus olid ( u 5 min 200 kraadi)) rullisin valmis järgmised kaks. Jahtunud taignaplaadid lao vaheldumisi kreemiga suurele alusele. Kõige peale raputa puru ning pane külma tahenema. Kõige parem on see kook minu arvates järgmise päeva õhtul
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  karima1 Esm 30 Sept 2013, 12:21

Prantslastel on Mille-feuille

Imehea Napoleoni kook - Page 2 PC300003


500 g lehttaigent valmis taigent voi :
250 g jahu
125 g vett(kylma)
5 g soola
185 g void
taigna valmistamiseks vaata neid pilte lehtaigen


Taigen loika 4-ks yhesuuruseks tykiks
Rulli vahese jahuga kaetud kylmal toopinnal ohukeseks yhesuurusteks tykkideks
Kypseta 200 kraadises ahjus kuldpruuniks
yhe lehe void kypsetada natuke tumedamaks mis laheb pealmiseks puruks

Créme pàtissiére

250 g suhkrut
100 g jahu
6 munakollast
2 muna
1 vaniljekaun
1 liiter piima

Loika vanilje kaun pooleks pane piima sisse,kuumuta piim keemiseni
Sega munakollased,suhkur ja munad,vahusta kergelt,lisa jahu
sega korramlikult,et ei jaaks klimppe
sega juurde natuke kuuma piima,vispelda yhtlaseeks ning lisa segu potti
kuumuta kreemi 4-5 minutit ,et see pakseneks
(ara keema lase minna)
jahuta kreem korralikult maha
selleks voib ka panna kreem koogikombaini lisada 150 g toasooja void ja vahustada kreemi

Imehea Napoleoni kook - Page 2 PC300002

Vota esimene kypsenud pohi vala sinna kreemi ,aja spaatliga laiali,aseta sellele teine pohi jalle kata kreemiga ja lopuks viimane kiht
maari pealt veel kremiga ning purusta neljas kiht peenikeseks ja kata kreemine pind
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Imehea Napoleoni kook - Page 2 Empty Re: Imehea Napoleoni kook

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele