O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinu raamaturiiul

+10
VäikeTama
imeline
lemming
kats
pariisitar
Ivika25
Pärlike
Kaja
armsake
Cat
14 posters

Go down

Sinu raamaturiiul Empty Sinu raamaturiiul

Postitamine  Cat Esm 25 Mai 2009, 11:58

Missugust kirjandust loed sina? Mis on sinu lemmik raamatud?

Mul on praegu mônda aega esikohal psùhholoogilise sisuga raamatud aga muidu olen paadunud romantik: "Tuulest viidud", "Roheliste viilkatustega Anne", "Jane Eyre", kôik Austeni teosed ja siis kôik ajaloolised romaanid.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  armsake Esm 25 Mai 2009, 12:15

Üldiselt loen kõike ja olen hullem lugemisfänn, eriti lapsepõlves (ma lausa neelasin raamatuid).

Eredamad raamatud on olnud: "Tõde ja Õigus", "Keisri hull", "Jane Eyre", "Carrie", "Dorian Gray portree", "Kuristik rukkis" (tegelt on veel neid väga palju). Kindlat žanri teistele ei eelista, kõik läheb peale Sinu raamaturiiul 848853
armsake
armsake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu raamaturiiul Tiitli23
Postituste arv : 3632
Age : 37
Asukoht : Viljandi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Kaja Esm 25 Mai 2009, 14:44

ma ka armastasin väiksena raamatuid lugeda- suurema osa ajast olingi raamatukogus.

Aga nüüd.. viimased raamatud, mis ma lugesin, olid Kadri Kõusaare omad - " Kolmas printsess" ja teise raamatu pealkirja enam ei mäletagi. Aga väga head raamatud olid. :smaili:

Kooli ajast on lemmikud "Kuritöö ja karistus" ja "kolm musketäri" .
Kaja
Kaja
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1292
Age : 36
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Külaline Esm 25 Mai 2009, 15:28

Ise olen ostnud põhiliselt fantaasiakirjandust. Vanematekodust käin kõike muud laenamas, neil on hiiglama palju raamatuid. :smaili:
Lemmikžanrid on fantaasia ja klassika.
Viimase aja parim lugemine on olnud "Jää ja tule laulu" sari. Ootan juba kannatamatult sarja viiendat osa nimega "A Dance with Dragons". Kuulu järgi peaks see selle aasta juunis ilmuma. Sinu raamaturiiul 888847
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Pärlike Esm 25 Mai 2009, 19:59

Meie raamaturiiulites on igasugu kirjandust. Teaduslikumast kirjandusest on põhiliselt esindatud psühholoogia, meditsiin, religioon ja kultuur (peamiselt teatrialane kirjandus).

Suured lemmikud on Astrid Lindgreni ja Eno Raua lasteraamatud, lastekatest on unustamatu ka "Veel üks Lotte". Lemmikteoste hulgas on esindatud mitmekülgne valik: "Taeval ei ole soosikuid", "Saladuslik saar", "Viieteistkümneaastane kapten", "Nimed marmortahvlil", "Libahunt", "Täheks sündnud", "Kaotatud au", "Suure karu pojad", "Varjuriik" jne, jne...

Liigitada ei oska ma kuhugi selliseid häid lugemisi, nagu Panso "Portreed minus ja minu ümber" ning B. Wilsoni südamlik "Kelle laps see on".

Avastasin enda jaoks hiljuti ka Särgede teosed (see pole mingi reklaam, lihtsalt sai loetud ja meeldisid). Päris head on Ain Särje "Riivatud jutud" ("Maailmalõpp" ja "Murdunud keeristuultes" on ka omamoodi huvitav lugemine, eriti meditsiiniinimestele, aga "Riivatud jutud" on :smaili: ), Ilmar Särje "Sada aastat armastust" ja Anna-Liisa lasteraamat "Vikerkaaremaal".
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Sinu raamaturiiul Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Ivika25 Kolm 27 Mai 2009, 09:42

Meil on ka päris palju raamatuid. Nooremana lugesin õigemini :weak: neelasin neid meeletu kiirusega. Praegu kahjuks ei ole eriti aega olnud, aga olen plaani võtnud, et loen läbi kõik raamatud, mis meil kodus on.
Olen kunagi ka eelpool kiidetud Jane Eyre lugenud, aga kahjuks ei ole meeles, millest seal rääkis- võtan plaani ja loen lähitulevikus läbi! Oeh, mu mälu ei ole enam üldse see, mis ta kunagi oli Sinu raamaturiiul 66281
Ivika25
Ivika25
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

August 2010 abimode
Postituste arv : 1192
Age : 41
Asukoht : Tartumaa- Lähte
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Cat Kolm 27 Mai 2009, 10:10

Pàrlike - mul samad lemmikud :smaili:
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  pariisitar Kolm 27 Mai 2009, 14:27

Mulle meeldib ka klassika ja fantaasia ja siis veel seiklusjutud ja detektiivid, mis seotud ajaloo ja legendidega (No parim n2ide oleks Da Vinci Kood Sinu raamaturiiul 662237 ). L2hen kohe uurin seda Andromache soovitatud sarja :8jy7:
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu raamaturiiul Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  kats Nelj 28 Mai 2009, 08:42

Mulle ka meeldis väiksena hästi palju lugeda ja lasteraamatuid oli meil kodus väga palju.
Hetkel on suureks lemmikuks Dan Browni raamatud, Da Vinci Kood, Deemonid ja Inglid,.....Enamus raamatud mis meil kodus on on lasteraamatud Sinu raamaturiiul 662237
kats
kats
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu raamaturiiul Tiitli23
Postituste arv : 2780
Age : 42
Asukoht : Keila
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  lemming Laup 30 Mai 2009, 22:12

olen ka kõva raamatukoi. väiksena neelasin seiklusjutte ja "poistekaid", siis tuli tõsine klassikakirjanduse periood (muidugi seotud ka inglise filoloogia õpingutega) ja hiljem tuli samuti fantaasiakirjanduse vaimustus peale. lemmikraamatut on väga raske nimetada, sest kui mõni raamat mind endasse juba neelab, siis pean just seda oma kõigi aegade lemmikraamatuks niikaua, kuni see läbi saab. kuni tuleb järgmine. viimane selline raamat või õigemini viieosaline sari, millega taoline neeldumine toimus, on Lian Hearni Otori lood, mis räägib jaapani sõdalaste elust, au mõistest ja jaapani müstilistest uskumustest. ilus armastuslugu on seal kah muidugi. üldse mulle meeldib, kui tekstil on mitu kihti, mitte ainult näiteks nii, et armastuslugu on üleni armastusest. selles mõttes on parimad ehk minu jaoks Fowles, Eco ja seesama Brown ka. noh, sedasorti asjad.

ahjaa, üks raamat veel mis jättis mulle kustumatu elamuse - Toni Morrison "Beloved" (ei tea eestikeelset pealkirja, sest lugesin seda originaalkeeles, nagu enamasti üritangi raamatuid lugeda. v.a. vene kirjandus). see räägib lapse kaotanud naisest. sel ajal mul veel lapsi polnud, ega mitte plaanis ka, aga selle raamatu ehedus nagu täitsa lõikas hinge. samas oli see veits jube ka, võib-olla pole just noorele emmele kõige parem lugeda. lemmikuks ma seda ei nimeta, pigem lihtsalt nagu väga mõjuv raamat oli.
lemming
lemming
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 930
Age : 46
Asukoht : Tallinn/Nõmme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  imeline Kolm 17 Juun 2009, 23:15

Kas keegi Madonna eluloo raamatut on lugenud?
Mul oli kange tahtmine osta, aga hakkasin koonerdama ja nüüd on süda natuke haige... :hmmm:
imeline
imeline
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Sinu raamaturiiul Tiitli23
Postituste arv : 1318
Age : 43
Asukoht : Viimsi
Registration date : 17/02/2009

http://mugulalugu.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  VäikeTama Reede 19 Juun 2009, 02:45

Mul ilutsevad reas kõik Paulo Coehlo teosed- ca 14 on neid vist :hmmm: Mul on neid 4 erinevas keeles kogunenud- üks siit, teine sealt... Kõige lemmikumad on "11 minutit", "Veronika otsustab surra", Istusin Piedra kaldal ja nutsin"... Kusjuures paar viimast on veel läbi lugemat- pole lihtsalt aega olnud. Vanasti kui autot polnud, istusin Kopenhaagenis rongis ja lugesin, kui tööle/kooli ja koju sõitsin.

Siis on veel Henning Makellilt mitu raamatut- tal on sellised mõnusad krimkad, kus on sisse segatud ka aafrikat ja Venemaad jms.

Spirituaalset kirjandust on, nagu Eckhart Tolle ja Neale Donald Walch.

Biograafiaid ma eriti lugeda pole viitsinud, krimkasid lugesin vanasti palju. Tegelikult kooli ajal sai üldse hirmus palju loetud, me kohalikus raamatukogus polnud raamatukoguhoidjal vaesekesel mulle enam midagi pakkuda Sinu raamaturiiul 329369
Nüüd ostan ise hunnikutes lastekirjandust :8jy7:
VäikeTama
VäikeTama
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1513
Age : 44
Asukoht : Quintana Roo, Mehhiko
Registration date : 17/02/2009

http://elukuiseiklus.ee

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Mirhel Reede 19 Juun 2009, 08:06

Paulo Coehlo "Alkeemik" on üks lemmikuid...Väga sügava mõttega raamat. Esimene raamat mille mees mulle kinkis.
Dan Browni "Da Vinci kood", "Inglid ja Deemonid" väga põnevad ja huvitavad..raamatut ei saa ennem käest, kui on läbi.

Veel meeldivad mulle raamatud, millel on natukene tõde sees.. Kas siis peategelane reaalselt elanud, või koht reaalselt olemas..jne. Ja kõik, mis on seotud Vana-Maailmaga.
Paul Sussman "Kambysese kadunud sõjavägi"
Christian Jacq "Ramses" I-V osa.
Valerio Massimo Manfredi "Viimane leegion" Selle film oli totaalne jura.
Graham Hancock "Jumalate Jäljed"

Veel meeldivad mulle elulood. Madonna oma pole veel lugeda jõudnud, kuid olen selle plaani võtnud. Olen nt lugenud Greta Garbo oma.

Väga neelan Valge sarja raamatuid. Need on tõestisündinud lood, inimestest, kes on kannatanud või kogenud elu jooksul midagi teistsugust. Üks lemmikumaid on "Orjatar". Mis räägib ühest naisest, kes rööviti Aafrika kodukülast ja viidi Inglismaale orjaks. See toimus kõik 21.saj.

Meil kodus on olemas ka "Miki Hiired". :hahaha:

Romantika pole mind veel raamatutes tõmmanud...Seda vajan reaalses elus.. Sinu raamaturiiul 662237

Klassikad ka muidugi nagu "Kolm Musketäri", "40 aastat hiljem"..huh..rohkem ei meenu..
Mirhel
Mirhel
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1039
Age : 36
Asukoht : Belgia
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Malle Nelj 19 Nov 2009, 14:51

Loen üldiselt kriminulle ja õudus ja fantaasia kirjandust.
Lemmik raamat hetkel Videvik
Malle
Malle

Postituste arv : 58
Age : 42
Asukoht : Tallinn/Nõmme
Registration date : 18/11/2009

http://www.raamat.my.ee/

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Marianne Kolm 06 Jan 2010, 22:45

Nagu enamik siit lugesin ma lapsepõlves meeletult palju. Sellepärast olen tänulik oma vanematele sest mind on koguaeg ümbritsenud raamatud.

Mõned aastad tagasi töötasin raamatupoes ning kahe aastaga loeb seal 12h päevas istudes "nii mõnegi" raamatu läbi. Sinu raamaturiiul 824600 Sellepärast ei oskagi enam konkreetseid raamatuid nimetada.
Meelde on jäänud aga see kuidas ma Neuroloogia käsiraamatu himuralt ja huviga läbi lugesin. Go figure.

Samas, krimkad ja romaanid pole mulle kunagi peale läinud.

Mees on ka mul õnneks raamatusõber ning tema tuules olen ma nii mõndagi uut enda jaoks avastanud. Eriti just inglise keelse lugemise vallas.
Läbi aegade on meeldinud kergemast lugemisest herr Kurt Vonnegut (ntks "Galapagos") ning eestist sümpaatne kurikuulus naljanina Kivirähk. ..kuigi tema teos "Mees kes teadis ussisõnu" oli minu jaoks shokeeriv. Mitmetahuline mees. Müts maha.

Hehe.. sellega seoses tuleb meelde kuidas pinevuse ja hirmuga läbisegi eelpuberteedina "Linnud" läbi lugesin ning siis sellest mõneks ajaks lapsepõlvetrauma sain! Sinu raamaturiiul 824600

Vahepeal lugesin palju psühholoogia, eneseabi ning inimsuhete alast kirjandust aga kui selliseid asju palju lugeda siis avastad, et kõik loetu kipub korduma.

Hetkel on aktuaalsed beebi ja lapsearengu raamatud. Sinu raamaturiiul 779191
Väga meeldib VäikeTamalt laenatud Dr. Anne Deans "Your pregnancy bible" mida järk-järgult lehitsen. Sinu raamaturiiul 493787
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  siq29 Nelj 07 Jan 2010, 02:26

"Maailm ja mõnda" raamatusari on mu vaieldamatu lemmik. Mu vanaema ikka omal ajal ostis neid ja loen siiani, mõnda juba vist mitmekümnendat korda... Enamasti loengi reisikirjeldusi, ajalugu, elulugusid. Päris palju olen lugenud Euroopa kuningadünastiatest. Romaane ja ilukirjandust loen ka, aga väga vähe.

Kuid minu raamaturiiulis on aukohal käsitööraamatud, just kudumise ja heegeldamise teemadel. Üks ristpistetikandi raamat on ka. Need raamatud on minu jaoks hindamatu väärtusega ja nende jaoks mul rahast kahju pole. SERK-is on jaanuari klubiraamatuks Claire Halliku "Silmuskudumine" ja see läheb kindlalt tellimisele.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu raamaturiiul Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Külaline Esm 21 Märts 2011, 21:22

Vaatasin, et siin kiideti "Jane Eyre", hakkasin ka siis seda eile lugema. Päris huvitav oli aga ma ei leia seda aega mitte kuskilt, et lugeda. Sinu raamaturiiul 232488

Aga muidu koosneb mu raamaturiiul suures osas krimijuttudest (Agatha Christie on lemmik). Lapsepõlvekodust olen ka palju kirjandust kaasa toonud. Tammsaare teosed, Oskar Lutsu raamatud ja palju teised. Minu isiklike lemmikraamatute hulka kuulub Raimond Kaugveri raamat "Vana mees tahab koju", seda olen ma mitu korda lugenud. Üldiselt on mul raamaturiiulis Eesti kirjanike teosed, natuke vähem välismaiseid kirjanikke.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Sinu raamaturiiul Empty Re: Sinu raamaturiiul

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele