O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinu maitseaineriiul

+5
siq29
tixit
Cat
imeline
Pärlike
9 posters

Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Pärlike Kolm 16 Juun 2010, 00:03

Milliseid maitseaineid teie riiulitelt pea alati leida võib?

Loomulikult leidub mul kodus sool, suhkur, pipar. Reegliks on ka lihamaitseaine. Ülejäänud, milede puhul vahel tekib ka paus: hakklihamaitseaine, karri, linnulihamaitseaine, kartulimaitseaine, basiilik, kaneel kardemon, nelk, köömned, loorber, piparkoogimaitseaine, pitsamaitseaine, jahvatatud paprika, vanillisuhkur(essents), sojakaste.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  imeline Kolm 16 Juun 2010, 09:49

Kuna ma olen suur katsetaja toitude osas, siis mul on kapid igasugu aineid täis. Kõige tobedam on see, et vahest on vaja 1 tl pärast osta terve purk.
Aga põhilist kasutust leiavad: sool, pipar,suhkur, kuivatatud basiilik, kuivatatud till, liha üldmaitseaine, sidrunipipar, pitsamaitseaine, broilerimaitseaine, aroomisool, sinepiseemned, röstitud küüslaugu pipar, laimi pipar, kartulimaitseaine, petersell. Ülejäänu harvemini.
imeline
imeline
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 1318
Age : 43
Asukoht : Viimsi
Registration date : 17/02/2009

http://mugulalugu.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Cat Kolm 16 Juun 2010, 09:55

Ma ei armasta currysid ja muid vùrtse, ùldse on meil see maitseaineriiul poes palju lagedam, kui eestis: ùldmaitseaine, kartulimaitseaine sidrunipipar... vôib otsima jààdagi Sinu maitseaineriiul 400796 ! Vôib-olla kui siin oleks, siis ma ostaks ka! Nii et kasutan peamiselt soola ja sùgavkùlmas on paki haikitud till, sibul, petersell jne.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  tixit Kolm 16 Juun 2010, 10:14

Mina ei saa hakkama ilma suhkru, soola ja musta piprata. Need on põhilised asjad. Väga tihti on kasutuses paprikapulber, basiilik, pitsamaitseaine, till muidugi ja petersell. Vaniljesuhkur ja kaneel on alati olemas. Viimase aja avastus on balsamiäädikas. Purgikesi on veelgi aga suurt kasutust nad ei leia või on siis sellised hooajalised.
tixit
tixit
abiAdministraator
abiAdministraator

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 2243
Age : 47
Asukoht : Saue
Registration date : 16/02/2009

http://minumaailm-tixit.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Cat Kolm 16 Juun 2010, 10:20

Balsamiààdikas ja sojakaste on ka kaks sellist, milleta ma làbi vast ei saaks Sinu maitseaineriiul 400796
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  siq29 Kolm 16 Juun 2010, 10:41

Sool, must pipar (nii jahvatatud, purustatud kui ka terapipar), suhkur, vanill, kardemon, küpsetuspulber, liha üldmaitseaine, loorber, hakklihamaitseaine, sidrunipipar, broilerimaitseaine, cayenne pipar, valge jahvatatud pipar, rose pipar, aroomisool, kalamaitseaine, mingid sojakastmed (mehe ostetud), värske till, värsked sibulapealsed, värske petersell.
Muude asjadega on sedasi, et kord on ja kord ei ole. Hetkel on üks uus asi, mille mees ostis tsitrus-grillisegu.

Lisan peale kapis uurimist: kaneel, puljongikuubikud erinevad maitsed ja pitsamaitseaine. Lugesin HoneyMooni nimekirja ja mõtlesin, et jummel, mul peaksid ju ka need olema, et lähen vaatan. Ja voilaa, olidki! Sinu maitseaineriiul 824600

Ja äädikas muidugi, tavaline ja olemas on ka õunaäädikas.


Viimati muutis seda siq29 (Kolm 16 Juun 2010, 10:49). Kokku muudetud 2 korda
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  HoneyMoon Kolm 16 Juun 2010, 10:41

Lihtsate kodutoitude austajana peegeldub see ka maitseaineriiulilt-
sool, suhkur, must pipar, loorber, basiilik, külmutatud till, kartulimaitseaine, küüslaugusool, puljongid (kana, köögivilja, kala), kindlasti vanilje, kaneel, kakao. Siis ronivad mul maitseaineriiulisse kogu aeg igasugu koogikaunistused (nonparellid, essentsid jms). Kardemon, liha üldmaitseaine, pitsamaitseaine, kalamaitseaine olid ka kapis praegu.
Kogu aeg peab olema sellest nimekirjast sool, pipar, till, kanapuljong ja vanilje.
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Külaline Kolm 16 Juun 2010, 10:58

Minu maitseaineriiul sisaldab: sool, pipar, valge pipar, basiilik, kartulimaitseaine, aroomisool, till, petersell, rosmariin, cayenne'ipipar, sidruniga kalamaitseaine, tüümian, kardemon, pune, soja, sibulapulber, pitsamaitseaine, sidrunipipar, muskaatpähkel, koriander, loorberileht, liha üldmaitseaine, kaneel, vanillisuhkur....
Oh sai vist kõik kirja Sinu maitseaineriiul 400796 Karri on ka, aga seda ma ei armasta kasutada.

Kuna me oleme suured katsetajad toiduvalmistamises, siis tekib ikka neid maitseained juurde.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  kats Kolm 16 Juun 2010, 11:11

Nii minu maitseaineriiulis on hetkel: sool, pipar, suhkur, hakklihamaitseaine, liha üldmaitseaine, broilerimaitseaine, aroomisool, puljongid (kana ja juurvilja), vegetta, pitsamaitseaine, viie pipra segu, jahvatatud kaneel, vaniljesuhkur, küpsetuspulber, sojakaste.
kats
kats
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 2780
Age : 42
Asukoht : Keila
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  pariisitar Kolm 16 Juun 2010, 11:56

Meie kasutame enamjaolt v2rskelt kylmutatud yrte, mida meil myyakse v2ga mugavates v2ikestes topsikutes. Igap2evaselt kasutame neist tilli, peterselli, basiilikut, tykeldatud kyyslauku, koriandrit, rohelist sibulat, sibulat ja salati segu. Kuivadest maitseainetest kasutame vaid meresoola, pipart, muskaatp2hklit,puljongikuubikuid, karrit, mina kasutan sidrunipipart. Yldiselt maitsestame toitu igasuguste enda tehtud kastmetega, mis baseeruvad erinevatel sinepitel, 22dikatel ja igasugustel aasia soustidel.
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Pärlike Teis 14 Sept 2010, 23:20

Minu uueks lemmikuks, mida tõesti palju kasutan, on saanud ökopoest ostetud ürdisool. Jõudsin ühel hetkel lihtsalt järeldusele, et tarbime peres liiga palju naatriumglutamaati sisaldavaid tooteid ja maitseaineid ning otsustasin seda kodusel toidulaual piirama hakata. Teine fantastiline leid ökopoes on olnud mingi naturaalne (selline pruun) vanillisuhkur, mis mul ka kõvasti kasutust leiab Sinu maitseaineriiul 866508
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Sinu maitseaineriiul Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Lote35 Teis 28 Veeb 2012, 20:03

Põhiliselt ikka sool, suhkur, pipar. minule endale meeldivad vürtsikad elamused ja selle tarvis siis tšillipipar olemas. Veel kasutan broilerimaitseainet, kardemoni, vaniljesuhkrut kindlasti, muskaatpähklit, hooajati, kui hoidiste tegemine käsil, siis nelki ja vürtsi. Jõulude ajal piparkoogi maitseainet, sügavkülmas on maitserohelist talv läbi võtta jne jne. Tegelikult ikka palju kasutan, kõike ei meenugi kohe. Puljongikuubikud jm sarnast enam ammu ei kasuta, aga vahel olen ostnud selverist öko puljongipulbrit.
Lote35
Lote35
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 906
Age : 48
Asukoht : Virumaa
Registration date : 12/01/2011

Tagasi üles Go down

Sinu maitseaineriiul Empty Re: Sinu maitseaineriiul

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele