O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuidas teha sefiiri?

+3
accra
aniitram
HoneyMoon
7 posters

Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  HoneyMoon Reede 11 Jan 2013, 19:41

Minu suur murelaps.

Kuidas teha sellist tugevat, mittevoolavat, hästivormitavat sefiiri nagu poetortidel? Olen saanud peaaegu õige valmis erinevate retseptidega aga ei taha peaaegu. Tahan päris. Oodatud nõuanded nii retsepti kui ka (kui eriti) tehnoloogia poolelt.

Kondiitritöö tehnoloogiast loen, et poes müüdavatel sefiirikorvikestel on agar sees aga zelatiinilistega esialgu ei tahaks, tahaks ilma aga õiget Kuidas teha sefiiri? 824600
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  aniitram Reede 11 Jan 2013, 21:13

Mina olen teinud sefiiri siiski nii, et terake zelatiini on sees. Siis seisab järgmise päeva õhtuni ka kena Kuidas teha sefiiri? 824600 Võid ilma ka teha, siis lihtsalt ei pruugi püsida nii kenasti sefiiritipud püsti. Minu katsetused on siin: http://aniitram.blogspot.com/2010/03/sefiirikorvikesed.html

Aga- täpselt sellist, nagu poes on, sa ilma suurte võimsate mikseriteta ei saa, kodune sefiir jääb ikka veidi siidisem ja kreemjam, poe oma on rohkem õhku täis (kodused mikserid ei suuda nii palju õhku munavalge sisse lüüa). Mis ei tähenda, et ta halvemini maitseks Kuidas teha sefiiri? 866508
aniitram
aniitram

Postituste arv : 159
Asukoht : -
Registration date : 21/11/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  accra Reede 11 Jan 2013, 21:13

Ma kunagi töötasin Marmitonis aga vat sefiiri tegu oli vist ainuke mida ma ei vaadand kordagi pealt . Selle eest marmelaadi tegin koguaeg ise ja halvaa puhul istusin liini ääres ja suu matsus koguaeg Kuidas teha sefiiri? 824600 .

Jube kuidas nüüd neelud hakkasid tööle. Jagage jah imemaitsvaid sefiiri retsepte Kuidas teha sefiiri? 866508 .
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  HoneyMoon Reede 11 Jan 2013, 21:30

aniitram kirjutas:
Aga- täpselt sellist, nagu poes on, sa ilma suurte võimsate mikseriteta ei saa, kodune sefiir jääb ikka veidi siidisem ja kreemjam, poe oma on rohkem õhku täis

Novot, ma ei taha kreemjamat, mitte üks raas ja ma olen saanud koduse masinaga õiget sefiiri (vanaaegse mikseriga tehtud veel!) nii, et mingi nipp on puudu või tehnika vale. RÄäkige aga välja, tahan õiget! Kuidas teha sefiiri? 824600
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  HoneyMoon Laup 12 Jan 2013, 12:59

PS- teemast välja aga aniitram, sul on nii tore köögiblogi. Jälgin seda juba mitu aastat. Uus päis on ka vahva. Olen kopinud sealt mitu asja endale, eriti meeldivad su pikad kirjeldused ja see, et ei kiideta asju üle- saab adekvaatse pildi kui kerge või raske midagi teha on. Laat on ka lahe idee. Kuidas teha sefiiri? 547149
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  aniitram Laup 12 Jan 2013, 13:37

HoneyMoon kirjutas:PS- teemast välja aga aniitram, sul on nii tore köögiblogi. Jälgin seda juba mitu aastat. Uus päis on ka vahva. Olen kopinud sealt mitu asja endale, eriti meeldivad su pikad kirjeldused ja see, et ei kiideta asju üle- saab adekvaatse pildi kui kerge või raske midagi teha on. Laat on ka lahe idee. Kuidas teha sefiiri? 547149

Aitäh Kuidas teha sefiiri? 866508
aniitram
aniitram

Postituste arv : 159
Asukoht : -
Registration date : 21/11/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  Cms Reede 01 Veeb 2013, 14:37

Ma ei ole just väga kõva sefiirimeister, aga selle retsepti järgi tehes jäid mul küll kenad ja teravad tipud, mis püsisid järgmise päevani (tordi peal siis). Otsin pildi ka


Sefiiri tegemine:
kasutada keskmiseid või pigem suuremaid mune,
ühte kaussi 5 munavalget mida hakata vahustama samal ajal kui toimub suhkrusiirupi segamine pliidi peal (1 muna kohta 70 gr suhkrut ja 10 ml vett, ehk viie muna peale 350 gr suhkrut ja 50 ml vett - lasta korraks keema ja siis vaikselt podiseda kogu aeg segades), siirup on valmis kui suhkur on lahustunud ja taldrikule pannes tekitab siirup tilga mitte ei valgu laiali. Kui siirup valmis ja muna vahus, siis valada siirup ettevaatlikult munavalgele kogu aeg nö siirupinire tappes, siis lisada sidrunihapet maitse järgi (umbes ehk 1-1,5 teelusikatäit) ja vahustada nii kaua kuni sefiir hakkab mööda miksrit üles tulema, ca 12-15 min kokku sellest ajast kui hakkas valge vahustamine. Ja siis tuleks suure tordi jaoks veel üks ports sefiiri teha, korraga rohkem kui 5 muna hästi ei anna vahustada.
[img]Kuidas teha sefiiri? Torth [/img]
Cms
Cms

Postituste arv : 135
Age : 40
Asukoht : Tartu
Registration date : 28/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  minake Reede 01 Veeb 2013, 14:47

Väga asjalik õpetus Cms Kuidas teha sefiiri? 547149

Poole silmaga ikka jälgisin seda teemat, ma lihtsalt jumaldan sefiiri Kuidas teha sefiiri? 68116

Kas siirupi valad kuumana munavalgevahu sisse või lased maha jahtuda?
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  HoneyMoon Reede 01 Veeb 2013, 16:14

Kuna vahepeal sain ka juba asja käppa (ja mahud on suht samad kui antud retseptis) , siis vastan viimasele- siirup läheb täiesti tulikuumalt munavahu sisse, minul nii kiirelt, kui niiti jätab suhkrusiirup potis, nii otse munavahu hulka niristades.
Lisan ka peale siirupi lisamist veidi sidrunihapet (pulbrina).


¤ Kui suhkrusiirup jääb keetes valge ja sõmer nagu suhkur, oli vedelikku lisaks liiga vähe.
¤ Mida rohkem suhkrusiirupit muna peale paned, seda venivam, tugevam, pealmist kõvat kihti moodustavam sefiir jääb. Mulle meeldib selline pealt tugeva "nahaga" sefiir mitte pehmeke, panen siirupit suti rohkem.
¤ siirupit on parem keeta paksupõhjalises potis
¤ kogu asja on kergem teha kas kahekesi (üks vahustab samal ajal muna ja teine teeb siirupit) või nii, et sina teed siirupit ja köögikombain mune.


Kuidas teha sefiiri? A4358i
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  karima1 Laup 28 Sept 2013, 15:14

Olen sefiiri juba mitmeid aastaid teinud ja selle aja jooksul on sefiir tuksi läinud 1 korra. Olen keetnud nii mahlaga siirupit kui vee ja suhkruga
Korralik siirup tahab keeda kaua nii 10 kuni 15 min. see aeg kui siirup pliidile läheb panen munad vahustama ,siirupit mina ei sega ja keeb täistulel. alguses keematõustes korra segan,et suhkur üleni märjaks läheks ja siis ta sela podiseb ja muliseb
Kui siirupit keetes muutub valkjaks ja nagu suhkur siis on siirup üle keenud. mina teen tavaliselt 4 munavalget 300 g suhkrut ja 5 spl vett,maitseks sidrunimahla v sidrunihapet.
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  ˇmiio23 Laup 28 Sept 2013, 15:21

Karima, kuidas sa mahlaga teed? Kas igasugune mahl kõlbab? (ma mõtlen siis ikka koduseid mahlu näiteks punane sõstar, kirss jms.) Ise olen teinud ainult suhkru ja veega.
ˇmiio23
ˇmiio23
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 1075
Age : 46
Asukoht : mulklandia
Registration date : 12/12/2009

http://jeazelle.weebly.com/

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  karima1 Laup 28 Sept 2013, 15:37

Kuidas teha sefiiri? 017


Sefiir mahlaga
3 munavalget
3dl suhkrut
1/4 klaasi apelsini mahla(sobib hapukam mahl)
veerand tl sidrunihapet või 1 sidrunist perssitud mahl
Keeda tasasel tulel mahlast, suhkrust ja sidrunhappest siirup
See võtab aega nii 20 minutit
Kui siirup valmis hakka vahustama munavalgeid,kui tekkivad juba tipud mikserda juurde kuum siirup,mikserda kokku nii 10 minutit
karima1
karima1
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 417
Asukoht : Tun
Registration date : 28/09/2013

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  HoneyMoon Laup 28 Sept 2013, 17:29

Hea mõte, peaks ka vahel sidrunihappe asemel midagi mahlalist poovima. Ma nüüd iga kuu mõned korrad sefiiri teinud ja kuidagi ei saa aru, KUIDAS ma enne seda ei osanud Kuidas teha sefiiri? 756483   Kuidas teha sefiiri? 441331
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas teha sefiiri? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas teha sefiiri? Empty Re: Kuidas teha sefiiri?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele