O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi?

3 posters

Go down

Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi? Empty Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi?

Postitamine  Cat Esm 15 Juun 2009, 23:07

Môned meeldetuletused, et paremini toime tulla eluga peale lapse sündi

1. Ma olen väsinud? Ma palun abi!
Te olete kindlasti seda kuulnud juba varemgi: see on täiesti normaalne, et te tunnete end kurnatuna peale lapse sündi! Juba ainuüksi asjaolu, et beebi ärkab iga kahe kuni nelja tunni tagant, et süüa, piirab meie uneaega. See väsimus on erinev sôltuvalt isikust. Ideaal: puhata samal ajal kui laps magab. Lasta issil hoolitseda lapse eest ja paluda tal osaleda kodutöödes. Ja ärge unustage palumast abi oma lähedastelt.

2. Mitte paanikasse sattuda ehk esimene nädal!
Ärge tôstke oma latti liiga kôrgele: esimene nàdal peale lapse sündi saabub tavaliselt baby-blues ehk paaripäevane sünnitusjärgne depressioon. See on pôhjustatud sünnitusest ja hormoonitaseme langusest.
"Ma ei saa hakkama...." ,"Ma ei ole hea ema..."
Kellega rääkida? Oma lähedastega, sôpradega, perega. Ja loomulikult ka ämmaemandaga. Kui kuu aja jooksul see väsimus, kartus ja depressiooniseisund ei kao, on parem konsulteerida arstiga.

3. Lôpp süütunnetele!
Meie super-emme deviis? Lôpp igasugustele "peab" lausetele! Beebi pole täna ôhtul vanni saanud? Vanem laps pani tômbas selga triikimata riided? Ja siis? See ei tekita mitte mingit katastroofi! Ja kes ütleb vähem stressi ütleb rohkem tolerantsust ja vähem konflikte!

4. Ma vôtan aega enese jaoks!
"Enda jaoks aega vôtta...?" Me oleme seda küllalt kuulnud! Aga vahest oleme me nii väsinud, et me ei jaksa teha sedagi mis meile vanasti rôômu tegi: kino, shopping, bassein...
Lihtsalt pole soovi end liigutada. Aga, selleks, et end lôôgastada ei pea just tegema midagi. Ajul on vaja end välja lülitada regulaarselt selleks, et laadida patareisid. Vôtke mugav asend ja laske end unistustel kanda môtlemata kiiretele asjadele mis vajavad ärategemist, nôudepesumasinast, mis ootab tühjendamist, spordile, millega tuleks alustada.... Peale kôige peale väikest puhkust oleme me palju effektiivsemad ja tegusamad. Niisiis, ärge kôhelge!

5. Kodused tööd - eelistame regulaarsust!
Olete te tähele pannud? Piisab sellest et jätte koristamine paariks pâevaks, kui kôik juba kuhjub. Niisiis "Ma teen igapäev ...natuke!"
Eelis? Me vôidame aega!

6. Lapse uni
Lapse sünnijärgsetel nädalatel meie laps magab nii nagu see talle meeldib... ja mitte alati hetkel kui meie seda soovime. Hiljem, kolme kuuseks saades, hakkab tekkima juba rütm. Beebidele meeldib regulaarsus. Niisiis on tähtis seda respekteerida: esimeste väsimustunnuste (tita hôôrub silmi, haigutab) me viime ta tema tuppa koos tema kaisuloomaga, natuke muusikat, väike unejutt, pisike musi pôsele... ja me laseme tal magada.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi? Empty Re: Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi?

Postitamine  Soulshaker Teis 16 Juun 2009, 09:20

Koristamise osas vaidleks vastu - need pesud ei jookse kuhugi, kui Sa neid täna ei jasa ära triikida.
Ja ka nõudega ei juhtu midagi.

Tee siis kui aega saad ja jaksad.

Meil näiteks teeb ka mees kõiki "naiste töid" - no stress :smaili:
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi? Empty Re: Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi?

Postitamine  HoneyMoon Teis 16 Juun 2009, 10:38

Väga head nõuanded!
Soulshaker- oleks meil kõigil üks selline mees varnast võtta kes "naistetöid" teeks... :girlsh:

Tegelikult on see natuke õige küll- kui koguaeg teed veidi, siis palju nagu ei tekigi. (Olen see, kellel krooniliselt üle pea kasvab olukord kodus).

Mind häris kogu aeg see, et "kõik teised suudavad, no kuidas mina ei saa"... Selleks ongi hea mõne avameelsema sõbrannaga või foorumis rääkida- näeb, et ei ole teistel ka kogu aeg kõik tehtud :giverose:
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi? Empty Re: Kuidas saada super-emmeks ehk kuidas edasi peale lapse sündi?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele