O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

+8
anukas
imeline
Pärlike
Soulshaker
pariisitar
Monique
Cat
naxy
12 posters

Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  naxy Reede 04 Dets 2009, 13:29

Kas olete mõelnud oma lapse/laste tuleviku kindlustamise peale? Kuidas plaanite seda teha?


Mina isiklikult olen selle peale mõelnud. Olen erinevaid variante uurinud ja täna tegin siis lapsele pangaarve ja kui laps saab aastaseks siis hakkan igakuiselt lapse pangaarvele raha korjama. Eks siis tulevikus kui juba suurem saab ise otsustada kuidas ja milleks seda raha kasutab. Eks väike stardikapital eluks ikka. Samas plaanis teha lapsele ka elukindlustus ... milline täpselt seda pole veel otsustanud ... kui issi koju jõuab eks siis koos otsustame.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Cat Reede 04 Dets 2009, 13:32

Meil on môlemal lapsel olemas pangaarved ja igakuised laekumised arvetele.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Monique Reede 04 Dets 2009, 13:40

Meie avame ka lapsele kindlasti arve, kuhu igakuiselt sissemakseid hakkame tegema, ag apole veel otsustanud millises pangas. Äkki soovitusi. Mul mees ütles, et tema enam SEB- i ja Swedbankiga tegemist ei tee, et need ei hooli inimestest üldse.
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  pariisitar Reede 04 Dets 2009, 14:21

Meil sai laps kohe peale syndi enda arve ja nyydseks on juba kena kopikas kogunenud. Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 535815 Kui inimesed ei oska midagi lapsele kinkida, siis oleme lasknud Olivia nimele tski kirjutada ja asi korras! Raha on siis eelk8ige m8eldud lapse koolitamiseks, kui ta peab hakkama n2iteks ylikooli eest maksma. Kui mitte, siis l2heb see raha v2lismaistele koolitustele ja praktikale. No midagi asjalikku saab ikka tehtud Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 143773
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  naxy Reede 04 Dets 2009, 14:45

Monique kirjutas:Meie avame ka lapsele kindlasti arve, kuhu igakuiselt sissemakseid hakkame tegema, ag apole veel otsustanud millises pangas. Äkki soovitusi. Mul mees ütles, et tema enam SEB- i ja Swedbankiga tegemist ei tee, et need ei hooli inimestest üldse.

Mina avasin SEB pangas ... mulle see pank täiesti sobib. Pigem on kehvem suhtumine Swedbangas.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Monique Reede 04 Dets 2009, 16:08

Mul mees on SEB panga klient ja talle nende suhtumine ei meeldi. Ta arvas, et peaksime mõnes väiksemas pangas, nagu nt Sampo avama, kuna need pidid inimesesõbralikumad olemad ning oma klientidest rohkem hoolima.
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Soulshaker Reede 04 Dets 2009, 19:31

Nii nagu enda tulevikkugi. Kinnisvaraga.
Raha kogumine sukasäärde on minu arust suht mõtetu.
Raha väärtus ju ajaga langeb.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Pärlike Reede 04 Dets 2009, 19:36

Soulshaker kirjutas:Nii nagu enda tulevikkugi. Kinnisvaraga.
Raha kogumine sukasäärde on minu arust suht mõtetu.
Raha väärtus ju ajaga langeb.


Mul mees räägib põhimõtteliselt sama.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  pariisitar Reede 04 Dets 2009, 19:39

Pärlike kirjutas:
Soulshaker kirjutas:Nii nagu enda tulevikkugi. Kinnisvaraga.
Raha kogumine sukasäärde on minu arust suht mõtetu.
Raha väärtus ju ajaga langeb.
Mul mees räägib põhimõtteliselt sama.

No selle loogika j2rgi oleks ju yldse k8ige m8tekam kulda osta.
Floridas n2gin kui palju kriisi ajal kinnisvara "v22rt" on, seega
k8ik on suhteline.
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Pärlike Reede 04 Dets 2009, 19:58

Tegelikult arvan mina, et kuld võib ka aastate pärast "saast" olla - aeg muudab väärtusi omasoodu ja ega me ei saagi selle vastu midagi teha Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 857642 . Hetkel panustame meie lihtsalt käesolevatesse võimalustesse ning lähitulevikku, parimal moel, mida üks tudengpere endale lubada saab ja võib ju imelik tunduda, aga ma väga ei põe selle pärast, et mu lapsel praegu veel oma arvet pole (hädapärane raha, mis kindlustaks natuke abi näiteks mõne õnnetusjuhtumi puhul, meil siiski kõrval on).
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Soulshaker Reede 04 Dets 2009, 20:19

pariisitar kirjutas:
Pärlike kirjutas:
Soulshaker kirjutas:Nii nagu enda tulevikkugi. Kinnisvaraga.
Raha kogumine sukasäärde on minu arust suht mõtetu.
Raha väärtus ju ajaga langeb.
Mul mees räägib põhimõtteliselt sama.

No selle loogika j2rgi oleks ju yldse k8ige m8tekam kulda osta.
Floridas n2gin kui palju kriisi ajal kinnisvara "v22rt" on, seega
k8ik on suhteline.

Kui sellest rääkida siis on hoopis mõtekam kulla asemel hõbedat osta kuna hõbeda hind koguaeg tõuseb (hõbeda maag(?) on otsa saamas maailmast).
Kinnisvaral on siiski suht püsiv väärtus. Minu korteri väärtus muide tõusis hoopis kriisi ajal Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 547149

Ja nõustun Pärlikese arvausega, et ei põe selle pärast, et lapsel oma arvet pole.
Meil endal on küll arve, kuhu iga kuu raha kõrvale paneme.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  naxy Püh 06 Dets 2009, 09:04

No paistab, et arvamusi lapse tuleviku kindlustamiseks on erinevaid. Eks igaüks otsustab milline variant nende jaoks see sobivaim on. Kinnisvara on ka suhteliselt hea mõte minu arvates aga kulda või hõbedat küll kokku ostma ei hakka.

Siinkohal soovitus: tehke täpselt nii nagu ise õigeks peate!
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  pariisitar Püh 06 Dets 2009, 11:48

Kulla ja h8beda kohta nii palju, et nendesse investeerimine ei t2henda kuldvidinate kokkuostmist Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 866508

Loomulikult ei pea p8dema selle yle, et lapsel pole arvet Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 866508 Kui nii v8tta, siis yhelgi meist ei olnud oma arvet ja oleme ka ilusti hakkama saanud. Prantsusmaal on v2ga levinud see, et lapsel on oma arve, sest niimoodi eraldatakse lapse tuleviku jaoks m8eldud raha, igasuguste muude 8nnetuste lahendamise rahast. Ja kui see paargend EUR'i kuus aitab kindlustada selle, et mu laps ei pea hea hariduse saamiseks hiiglaslikku v8lga v8tma, siis sel juhul on see arve meie jaoks v2ga oluline.
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Cat Püh 06 Dets 2009, 11:51

Selles môttes on ôigus neil, kes ùtlevad, et raha vààrtus ei ole pùsiv, minul oli arve kogutud vanemate poolt hoiukassasse sellel ajal aga no peale krooni tulekut ei saanudki nàed enam autot ja korterit nagu mul vanaema siiamaani rààgib Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 824600
Meie laste arvel lihtsalt sùmboolne summa aga siinmail jah kombeks. Kusjuures mul mehel veel see arve olemas ja pole puutunud, tal on seal kenake varandus aga see kulub meil majaostuks ilusti àra.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Külaline Püh 06 Dets 2009, 12:00

Praegu pole meil tütrel veel oma arvet, aga on plaanis kindlasti teha Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 848853 kui majandusseis veits paraneb.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  naxy Esm 07 Dets 2009, 10:17

Mina ikka sellisel arvamusel, et tegema peaks täpselt nii nagu ise õigeks pead. Kui mõtleksin pidevalt sellele, et mis saab kogutud rahast kui midagi peaks juhtuma ... siis vist ei saakski elada. Kriise ja muid halbu olukordi kindlasti ka veel ees aga sellepärast ei tasu veel meelt heita ... elada tuleks ikkagi tänases päevas mitte tulevikus või minevikus.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  imeline Teis 08 Dets 2009, 23:25

Meie proovime tööd teha, et siis seda oma lastele näiteks edasi anda. Ka investeerime kinnisvarasse.
Ma teen nüüd homme lastele pangaarved, kuna sugulased tahavad sinna raha kanda. Fine. Las kannavad.
imeline
imeline
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Tiitli23
Postituste arv : 1318
Age : 43
Asukoht : Viimsi
Registration date : 17/02/2009

http://mugulalugu.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  anukas Kolm 07 Juul 2010, 00:12

Hetkel on lapsel pangaarve, kuhu iga kuu läheb kindel summa. Kuid hiljem plaanime lapse tuleviku kindlustada nö kulla näol.
anukas
anukas

Postituste arv : 108
Age : 35
Asukoht : Viljandi
Registration date : 10/01/2010

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  liisuu Kolm 07 Juul 2010, 14:08

Ma tegin plikale kogumisarve Nordeasse, tundus kõige sobivam (uurisin enne erinevaid panku). Hea on see, et kannan nii palju, kui tahan ja millal tahan, väike intress tiksub ka. Kõik sugulased-mugulased, kellel sõrmed sügelevad midagi kinkima, saavad sinna ka hoopis raha kanda (eriti agar on mu ema). Alguses panime kohe KOVi sünnitoetuse arvele.
Miks kogun raha, mitte kulda ja kinnisvara? Aga seepärast, et nende soetamiseks on kenasti nutsu vaja. Ok, kulda ehk veel jõuaks osta, aga kinnisvara ilma laenuta mitte. Meil küll on hetkel 2 kinnisvara ja mitte ühtegi pangalaenu, aga varsti müüme ühe neist maha, võtame natuke lisaks laenu ja ehitame teisele oma maja. Kunagi muidugi saavad kinnisvara lapsed omale, aga ma ei kavatse niipea veel surra, niiet enne pole sellest neile mingit kasu Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 824600
Raha saab laps, kui on 18a või ka hiljem, eelistatud kulutusvaldkond on õpingud. Oleneb muidugi, kui palju õnnestub koguda ja kui palju raha siis veel väärt on. Mu em kogus mulle ka raha, selle väärtus muidugi krooni tulekuga vähenes, aga sain paar suuremat ja väga vajalikku asja omale soetatud. Ei tüleks, et mõttutu kogumine oli.
liisuu
liisuu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1224
Age : 39
Asukoht : Kuressaare
Registration date : 12/08/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  magnificat Nelj 08 Juul 2010, 14:24

Kuna mitte miski ei ole siin ilmas kindel siis ei ole oma lastele mingit fondi teinud !
magnificat
magnificat

Postituste arv : 175
Age : 40
Asukoht : Kuressaare
Registration date : 12/06/2010

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  VäikeTama Nelj 08 Juul 2010, 20:07

Minu laps teenigu ise omale raha Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? 866508 Tean väga hästi, kuidas mõnisada tuhatki inimeste käes lihtsalt "aurab" lühikese aja jooksul, ning ei ole sellepärast sugugi agar igakuiseid sissetulekuid temale arvele kandma. Parem teen hetke elamise mõnusamaks (elu on lühike!!!).
Aga vaatan, et minu elu oleks igal moel kindlustatud!!!! Kui minuga midagi juhtub, siis saab laps paraja nutsu (st see kes tema eest hoolitseb edasi), ja sel moel kindlustangi lapsele tuleviku hariduse andmisega.

VäikeTama
VäikeTama
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1513
Age : 44
Asukoht : Quintana Roo, Mehhiko
Registration date : 17/02/2009

http://elukuiseiklus.ee

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  liisuu Nelj 08 Juul 2010, 20:34

VäikeTama kirjutas:
Aga vaatan, et minu elu oleks igal moel kindlustatud!!!! Kui minuga midagi juhtub, siis saab laps paraja nutsu (st see kes tema eest hoolitseb edasi), ja sel moel kindlustangi lapsele tuleviku hariduse andmisega.

Ma nt ise kontrollingi seda, kuidas laps seda raha kulutab. Eelistatud valdkond on haridus (tean ise, kui raske on siis, kui vanemad ei jõua toetada), kui ajusid selleks pole, siis vaatab edasi. Aga niisama maha juua seda raha ma ei lase.
liisuu
liisuu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1224
Age : 39
Asukoht : Kuressaare
Registration date : 12/08/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  lumemari Nelj 08 Juul 2010, 20:47

Meil on lapsele tehtud kogumiskindlustus. Igakuiselt läheb preili kogumiskindlustusarvele kindel summa, mis aastatega kogub ka intresse. 18-aastaseks saades, saab laps terve kogunenud summa kätte. Lisaks sellele on tal veel õnnetusjuhtumikaitse peal - st kui juhtub temaga midagi (luumurd vms vigastus), maksab kindlustus selle eest hüvitist ja kui ma pean veel selle sama õnnetuse tõttu lapsega kodune olema, siis maksab kindlustus mulle selle eest lisaks iga kodus oldud päeva eest sümboolse summa. Samuti olen ma ka ise selle kindlustuse läbi enda elu kindlustanud - st kui minuga peaks midagi fataalset juhtuma, lisandub minu elukindlustuse summa lapse kogumissummale.
Ma ei pidanud väga otstarbekaks lihtsalt arvet tekitada, kui mul on võimalus saada mitu asja ühes.
Vaatamata sellele, tegi mees siiski lapsele lisaks arveldusarve, kuhu vanaema, kes igakuiselt meile lapse tarbeks (täiesti omaalgatuslikult ja vabatahtlikult) ülekande teha saab, pisike protsent jookseb sealgi.
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku? Empty Re: Kuidas plaanite kindlustada lapse tuleviku?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele