O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Räägime laste (tervislikust) toitumisest

5 posters

Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  Pärlike Püh 19 Veeb 2012, 17:21

Kuidas teie pere on harjunud sööma? Kas jälgite rangelt tervislikkuse ning kodukootud toidu reegleid või mitte? Kas teil on ka keelatud toite/toiduaineid?

Meie foorumis on ka artikkel Laste tervisliku toitumise alused, kust võib huvitavaid mõtteid saada.


Võimalusel teen mina söögid ise. Üritame vältida liigselt "keemiarikkaid" toite, kuid vahel saab neidki. Üldiselt siiski krõpse, limonaadi vms. meil kodust ei leia. Ka suure osa maitseaineid olen välja vahetanud lihtsa ürdisoola vastu. Piiimatooteid lapsed üldiselt armastavad, hommikupudrud vahel panevad pirtsutama Räägime laste (tervislikust) toitumisest 866508 Iga hommik ma putru ei tee, vahel on ka krõbinad või müsli jogurtiga. Puuviljad on põhiline snäkk.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Re: Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  Cat Püh 19 Veeb 2012, 17:52

Lôunalaual on hàsti palju erinevaid salateid, mida nad ùldjuhul ei söö - kôik ùmbert söôvad àra, salatite ajaks on kôht juba tàis. Ei oska sundida ka. Vanem laps juba hakkab rohelist salatit ja riivitud porgandit hindama aga muidu peale kurgi-tomati ei taheta midagi nàha.
Vàldin niipalju kui vôimalik limonaade, komme, krôpse aga pàris ilma nad ka ei ole, vahest harva ikka ostame. Isegi hamburgereid Räägime laste (tervislikust) toitumisest 824600 Samas ma ei ole ka selline nàpuga jàrje ajaja ja tootepakendilt ka ei loe palju on seda ja teist kahjulikku. Üritan niipalju kui vôimalik kodus ise toidud valmistada et pàris poolfabrikaate palju ei osta. Aga jah, ma ei tea, kuidas panna lapsi paremini juurvilju sööma.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Re: Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  Pärlike Püh 19 Veeb 2012, 18:05

Meil noorem tüdruk jätab tavaliselt salatid jms alles. Vanem on selline, et kui ühepajatoitu või suppi teen, järab kõrvalt ka porgandeid, kapsaid jms; isegi sibulat ja küüslauku tahab natuke.
Päris näpuga järge ma ka poes ei aja. Ei leia, et tasuks ära, sest ma pole kuigi kannatlik ja kaalutlev inimene. Ajaga on kujunenud mingid lemmikud ja valdavalt on nende seas kodumaised tooted.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Re: Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  liisuu Püh 19 Veeb 2012, 20:12

Me toitume üsna tervislikult. Üritan tasakaalustada liha, kala, köögivilju ja tervaviljatoite. Köögiviljadele rõhun eriti, toit peab värviline olema ja Anellele meeldib ka see. Mugavuse mõttes kasutan tihti külmutatud köögiviljasegusid, millest saab palju erinevaid asju, mida muidu igapäevaselt toidu sisse ei paneks.
Poolfabrikaate tarbime minimaalselt. Pelmeenid ja mõned lastele mõeldud grillvorstid (võimalikult väheste lisaainete pärast). Vorsti meie peres keegi ei söö, pole isegi enam ammu proovinud. Leivale käib sink, eelistan igasugu väheste lisaainetega sinke. Saia, juustu jms ostes valin ka sellised tooted, kus pole säilitusaineid, stabilisaatoreid jms jama sees. Valmistoitude miinus on ka see, et need on jube soolased. Sellest ei saa enne aru, kui pole hulk aega valmistoite ostnud, kodus magedamat toitu söönud ja siis uuesti väljas söönud.
Samas ei aja ma näpuga rangelt järge, teeme kõike oma maitse, mugavuse ja isude järgi. Teen kodus fritüüris friikartuleid, mille soolasust saan ise reguleerida, burgereid teen kodustest kotlettidest jne. Väljas sööme minimaalselt ja kui vajadus tekib, siis valin hoolega, kus söön ja mida tellin.
liisuu
liisuu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1224
Age : 39
Asukoht : Kuressaare
Registration date : 12/08/2009

Tagasi üles Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Re: Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  Lote35 Esm 20 Veeb 2012, 09:42

Mnjah. Egas meilgi suurt teisiti ei ole. Kuna ma ise olen oma toitumist totaalselt muutnud, siis pere on ka tasapisi järgi tulnud. Poistega probleeme pole, on hea isuga ja süüakse kõik ära, väike piiga on meil väga valiv. Varem läksid hästi supid peale, aga nüüd ainult sodib. Õnneks võin oma kogemustele tuginedes öelda, et vanemaks saades siiski hakatakse paremini sööma. Suurem tütar oli ka väiksena kõhn ja kleenuke, sest enamus toidust kadus vaikselt laua alla, aga nüüd võtab minu eeskujul tervislikku toitumist väga tõsiselt. Olen alati kodus palju aega kokkamisele kulutanud, seega poetoite oleme ostnud vaid äärmisel vajadusel, no siis, kui on ikka väga kiire olnud, aga muidu mitte. Friikaid ja burkse söödaks küll, kui ma ostaks, aga vot ei ostaRäägime laste (tervislikust) toitumisest 809569
Lote35
Lote35
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 906
Age : 48
Asukoht : Virumaa
Registration date : 12/01/2011

Tagasi üles Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Re: Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  Soulshaker Esm 20 Veeb 2012, 14:22

Salateid lapsed väga ei armasta aga plikale meeldib üllataval kombel peedi-küüslaugu salat Räägime laste (tervislikust) toitumisest 824600
Krõpse ja limpsi koju ei osta kunagi ja kommidki on väga haruldane nähe. Enamasti on meil alati puuvilju näksimiseks olemas.
Muus osas näpuga järge ei aja. Ostame seda, mis maitseb. Kord paari nädala tagant sööme poe pelmeene, vahel ostan ka vinkusid. Päris pööraseks ei viitsi toitumisega minna.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Räägime laste (tervislikust) toitumisest Empty Re: Räägime laste (tervislikust) toitumisest

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele