O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rasestumisvastased vahendid

+46
kristi0310
Lote35
Janny
Tipu
accra
BellaLily
enny
Mõrumantsik
magnificat
jupijuula
Mammi
Ketuemme
dida
siq29
ˇmiio23
Mirr
Monique
naxy
bostonyx
minake
muffyns28
Marianne
p2rnakas
Marily
Pärlike
AnnikaKl
Bibi
tirtzzz
Mannu:)
kiisumari
minaise
imeline
kats
kaicik
lemming
liisa003
Cat
pariisitar
armsake
Kaja
Cms
kristiina
Ivika25
Soulshaker
Iirlane
HoneyMoon
50 posters

Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Millist rasestumisvastast vahendit kasutad Sina?

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_lcap34%Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_rcap 34% 
[ 43 ]
Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_lcap8%Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_rcap 8% 
[ 10 ]
Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_lcap17%Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_rcap 17% 
[ 22 ]
Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_lcap20%Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_rcap 20% 
[ 26 ]
Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_lcap7%Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_rcap 7% 
[ 9 ]
Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_lcap14%Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Vote_rcap 14% 
[ 18 ]
 
Kokku Hääli : 128
 
 

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  armsake Teis 01 Märts 2011, 15:44

Mina kasutasin kunagi päris palju aastaid Novynette tablette.
Nüüd pärast teist sünnitust lasin panna vaskspiraali (09.veebruaril) ja mingi maksimum nädal määris (esimesed päevad pisut rohkem, siis natuke). Päevi pole siiani olnud (paigaldati ka nii, et polnud, seepärast oli pisut valus ka). Ei teagi millal need päevad suvatsevad hakata, enne ei saa ka öelda kas päevad on vererohkemad/valudega. Aga muidu tundub, et sobib ja ultraheli kontrolli järgi on ka spiraal õigesti paigas.
armsake
armsake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Tiitli23
Postituste arv : 3632
Age : 37
Asukoht : Viljandi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  BellaLily Püh 14 Aug 2011, 10:36

Kuna ma olen hetkel lapseootel, siis hetkel ei kasuta muidugi midagi Rasestumisvastased vahendid - Page 4 824600 . Aga varem olen proovinud erinevaid tablette Rasestumisvastased vahendid - Page 4 228271 , millega on kaasnenud kaalutõus ja langus, ja näonaha krokodillistumine. Samuti sain paari aastaga selgeks, et ma ei suuda neid korrektselt võtta. Alati üks suur unustamine ja mis iganes veel vabandused eksju Rasestumisvastased vahendid - Page 4 441331 Seejärel proovisin plaastreid, kuid poole aasta pärast avastasime naistearstiga, et suure tõenäosusega see tekitas see mulle paar kasvaja taolist moodustist. Käisin opil ja jätsin edaspidi kõik kaitsevahendid ära. Mehega sai nagunii kokku lepitud, et ootame last siis kui ta ise tahab tulla. Ja kuna me mitu aastat koos olnud ja polnud haiguseid ilmsiks tulnud meie vahel, siis kondoomi ka kasutada ei tahtnud. See selline ebamugav vidin meie jaoks ja üldiselt ikka väga kallis lõbu, kui meie voodielu arvestada. Rasestumisvastased vahendid - Page 4 628126
Aga nüüd plaanis peale sünnitust spiraal panna. Tean küll, et see pole ka mingi 100% kindel teema, kuid proovima ju peab, sest ega ei taha päris 10 last ka saada. Rasestumisvastased vahendid - Page 4 756483
BellaLily
BellaLily

Postituste arv : 8
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 13/08/2011

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  accra Püh 14 Aug 2011, 10:45

Hetkel kasutuses plaastrid aga no ei taha need mul kuidagi seista peal.
Olen proovind neid kõiki lubatud kohtadesse aga ei ikka tulevad lahti.

Mul tegelt spiraali retsept kapil ootab aga no pole ju aega arstile aeg panna ja apteeki minna Rasestumisvastased vahendid - Page 4 633777 .
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  BellaLily Püh 14 Aug 2011, 11:37

accra kirjutas:Hetkel kasutuses plaastrid aga no ei taha need mul kuidagi seista peal.
Olen proovind neid kõiki lubatud kohtadesse aga ei ikka tulevad lahti.

Mul tegelt spiraali retsept kapil ootab aga no pole ju aega arstile aeg panna ja apteeki minna Rasestumisvastased vahendid - Page 4 633777 .

Plaastriga lahtitulemise probleeme polnud mul kunagi aga muide aega pole kunagi midagi teha niikaua kui asja otsustad asja käsile võtta Rasestumisvastased vahendid - Page 4 147380
BellaLily
BellaLily

Postituste arv : 8
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 13/08/2011

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Marianne Esm 15 Aug 2011, 13:27

BellaLily kirjutas:
accra kirjutas:Hetkel kasutuses plaastrid aga no ei taha need mul kuidagi seista peal.
Olen proovind neid kõiki lubatud kohtadesse aga ei ikka tulevad lahti.

Mul tegelt spiraali retsept kapil ootab aga no pole ju aega arstile aeg panna ja apteeki minna Rasestumisvastased vahendid - Page 4 633777 .

Plaastriga lahtitulemise probleeme polnud mul kunagi aga muide aega pole kunagi midagi teha niikaua kui asja otsustad asja käsile võtta Rasestumisvastased vahendid - Page 4 147380

Tõsi ta on. Rasestumisvastased vahendid - Page 4 824600

Aga Accra, mis spiraal on ja palju maksma läheb?

Ma kasutasin enne rasedust ka plaastreid aga nüüd pärast sünnitust on hormoonid nii laes, et tekkisid kõrvalnähud. Rasestumisvastased vahendid - Page 4 232488 Seega ei saa enam neid kasutada.
Nüüd ongi võimaluseks spriraal. Ma skeptiline selles asjas ja ei oskagi seisukohta võtta. Rasestumisvastased vahendid - Page 4 412917 Nüüd kuulan maad.
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  accra Esm 15 Aug 2011, 14:27

Marianne see on Mirena ja maksab 156.- kui ma õieti mäletan.
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Marianne Esm 15 Aug 2011, 21:51

accra kirjutas:Marianne see on Mirena ja maksab 156.- kui ma õieti mäletan.

Näen, et Sul välja ostetud siis. Kuidas on?
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  accra Esm 15 Aug 2011, 22:08

Ei ei mul ikka retsept kapil ja kurram täna pidin uue plaastri panema.
Appi kui aju võib olla,isegi kord nädalas ja ma ikka unustan ära Rasestumisvastased vahendid - Page 4 441331 .

Ma vaatasin kunagi ravimiinfo.ee lehelt ,et palju maksab ja millises apteegis on saadaval.
Alailma siis mo soovituid asju on ainult teatud kohtades ja nüüd ilma kontrollimata ma ei lähegi apteeki.
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Marianne Teis 16 Aug 2011, 12:19

Mul nüüd säherdused lood, et hormoonid üldsegi mitte ei sobi.. tromboosi oht. Kasutasin nüüd 3 nädalat plaastreid jälle ja kui viimase peale panin siis hakkas jama pihta. Viidi kiirabiga haiglasse ja seal olin mitu tundi uurimise all.
Kohe esimesel võimalusel läksin arsti juurde ja siis ta rääkis mulle, et pärast sünnitust hormoonid ei sobigi enam. Döö. Rasestumisvastased vahendid - Page 4 232488 Miks mu günekoloog sellest mind ei teavitanud??? Selline asi ajab marru!

Samas rääkis mu arst, et pärast sünnitust suurte hormoonide tõttu võib ka väga vabalt vask-spiraaliga rasedaks jääda. Et see pole siis piisav kaitse.

Aga! Siis mulle jääbki ju võimaluseks vaid hormoonid või kummid?
Hormoonspiraal pidavat aga lokaalne olema. Samas - kui lokaalne on lokaalne? Pean ma selle katsetamiseks ja teada saamiseks uuesti kiirabiga keset ööd jälle haiglasse sõitma?? Rasestumisvastased vahendid - Page 4 88655
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Tipu Teis 16 Aug 2011, 23:01

Enne rasedust kasutasin aastaid tablette. Peale sünnitust olid kasutuses kondoomid, mis kohe üldse ei meeldi tegelikult. Ja selle aasta alguses lasin panna Mirena spiraali. Siiani olen väga rahul. Päevad pole enam üldse nii valulikud ja vere rohked nagu varem. Ei pea muretsema, et midagi ununeb võtmata või panemata ja kaitse raseduse vastu on väga hea Rasestumisvastased vahendid - Page 4 866508 Minule sobib igatahes! Rasestumisvastased vahendid - Page 4 547149 Sest tablette ei kavatse ma enam kunagi närima hakata ja oma organismi igasugu juraga lörtsima ja ohustama Rasestumisvastased vahendid - Page 4 809569
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Janny Püh 15 Jan 2012, 10:54

Teema asja ikka ilma. Ei ole veel last tulnud, ag küll ta tuleba ka.
Janny
Janny

Postituste arv : 3
Asukoht : Rapla
Registration date : 15/01/2012

http://www.spariks.com

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Tipu Nelj 19 Apr 2012, 13:44

Hmm, ma pean oma sõnad siiski tagasi võtma Mirena kohta. Nüüd kui aasta möödas, olen veendunud, et see ei sobi mulle. Tekitab jubedalt vinne näole ja seljale, mida polnud isegi pubekana mul ning kaalutõus on olnud märkimisväärne, lausa kohutav!!! Panin juba aja kinni, et see eemaldada Rasestumisvastased vahendid - Page 4 678174
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  accra Nelj 19 Apr 2012, 14:12

Mul viimasel ajal nende Evra plaastritega oli jama.Nahk kohe nagu põles ära.
Proovisin kõik lubatud kohad läbi aga no ei sa.Viimasest plaastrist on mitu nädalat möödas ja nahk ikka veel krobeline .

Nüüd siis hetkel jälle tablade peal mida kunagi aastaid tagasi kasutasin.
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Marianne Nelj 19 Apr 2012, 15:00

Mul jäi ka Evra plaastritega kuni kuuks ajaks plekk peale. Mõtlesin, et nii peabki olema.
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Lote35 Reede 20 Apr 2012, 00:55

Varem kasutasin spiraali, suht piinarikas oli, aga sai hakkama. Nüüd ei kasuta enam midagi ja karta pole kah enam midagi Rasestumisvastased vahendid - Page 4 633777
Lote35
Lote35
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 906
Age : 48
Asukoht : Virumaa
Registration date : 12/01/2011

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  kristi0310 Reede 20 Apr 2012, 09:04

Mul on poolteist aastat olnud nüüd Mirena, olen väga rahul Rasestumisvastased vahendid - Page 4 547149 Esimesed paar kuud mõtlesin küll, et jube nuhtlus on, aga arst rahustas, et see on kohanemisperiood. Mul oli siis jubedalt vistrikke ja esines kummalisi peavalusid, aga mida aeg edasi, seda ilusamaks mu nahk muutus, peavalud ka kadusid.
Mul on kogu aeg enne päevasid nägu vistrikke täis läinud, nüüd Mirenaga tuleb heal juhul ainult 1 vistrik kui sedagi. Päevad olid varem hästi vererohked ja valulikud, nüüd pole valusid ja päevade ajal toimub õrn määrimine, saan pesukaitsmetega hakkama Rasestumisvastased vahendid - Page 4 866508
Kaal mul küll tõusis, aga see oli pigem minu elustiilist, sest nüüd 8 kuud tagasi otsustasin end käsile võtta ja sain 13kg alla võetud, seega spiraal ei ole minu kehakaalu mõjutanud Rasestumisvastased vahendid - Page 4 866508
kristi0310
kristi0310
abimoderaator

Postituste arv : 463
Age : 35
Asukoht : VILJANDI
Registration date : 15/10/2010

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Mercy2 Laup 12 Mai 2012, 20:32

Kasutan plaasreid nüüd juba kolmandat aasrat.Esimestel kuudel esines tihti iiveldust,peavalusid ja rindade tundlikkust.Aga peale paari kuud hakkas kõik kenasti sujuma.Päevad käivad nagu kellavärk,varem olid aastaid ebaregulaarsed,veritsus vähenes ja näonahk muutus paremaks.Ei mingit kaalutõusu,pigem vastupidi.Pillide kasuks ei otsustanud selleks,et kipun unustama ja kui kunagi esimest korda rasedusvastaseid vahendeid kasutama hakates valisin pillid,siis sain nende tulemusena igakuised tugevad migreenihood ja pidevalt halva enesetunde.No järelikult ei sobinud!Vahepeal 6 aastat oli ka vaskspiraal,aga lõpuks muutusid päevad väga pikaks ja vererohkeks ning pealegi sain tupeseene,mis ravile ei allunud.Arst siis arvaski,et peale spiraali eemaldamist kaob suure tõenäosusega ka seen ja täpselt nii oligi.
Mercy2
Mercy2

Postituste arv : 1
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 12/05/2012

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Andreakene Nelj 17 Mai 2012, 14:31

Hakkasin aastast 2008 Evra plaastreid kasutama ja jäin nendega vägagi rahule, panid mu tsükli paika ning meelespidamisega polnud ka erilisi raskusi, kuna pidi vaid kord nädalas vahetama uue vastu Rasestumisvastased vahendid - Page 4 866508 Häiriv oli vaid, et plaastri liim võis jätta plaastrirandi jälje, kuid õnneks tuli see pesus ka kohe maha Rasestumisvastased vahendid - Page 4 866508
Lisaks oleme ka lõhnalisi, mummulisi, triibulisi "kummikesi" kasutanud, mind üldse ei häiri, mees pole just väga poolt Rasestumisvastased vahendid - Page 4 824600
Midagi muud pole proovinud.
Andreakene
Andreakene

Postituste arv : 11
Age : 35
Asukoht : Tallinn
Registration date : 02/04/2012

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  JuliaMyA Reede 10 Jan 2014, 20:21


Minul oli Mirena 7 aastat sees! Kuigi selle kasutusaeg peaks olema 5 aastat.
Ma ei tea kas see oli hea otsus minu poolt või mitte, aga nii ma lihtsalt lasin tal olla.

Kuna sel ajal, kui Mirena sees oli, mul päevasid üldse ei olnud, siis loogika ütles, et kui hormoonitase juba piisavalt väike on, küll siis tulevad päevad ka tagasi. Ja nii ma siis ootasin rahus ja lasin Mirenal sees olla.
Ja tegelikult hakkasid päevad vaikselt tagasi tulema ka peale 6ndat aastat. Siis lasin mingil hetkel selle välja võtta.

Aga rasedaks ma selle aja jooksul ei jäänud, seega minu puhul toimis Mirena väga hästi.

Alguses kui see sisse pandi oli määrimine tõesti päris pikalt, ega ma täpselt ei mäleta aga mitu kuud kindlasti.
Kaalutõusu see kaasa ei toonud, pigem ma just võtsin ennast käsile ja kaotasin kaalu jälgides 12 kg.

Näonahaga on mul alati probleemid olnud, on siiani Rasestumisvastased vahendid - Page 4 725301 (olen 31).


Ilma Mirenata olen olnud praeguseks 1 aasta ja 2 kuud. Päevad käivad võrdlemisi regulaarselt, tsüklipikkus on 28 kuni 32 päeva. Aga päevad on väga verevaesed, kestavad u 3 päeva, millest 1-2 on nö light ja 1-2 lihtsalt spotting, põhimõtteliselt saaksin peaaegu hakkama ka ainult pesukaitsetega.

Oleme püüdnud jääda rasedaks 3-4 kuud, pole õnnestunud. Ma muidugi tean, et see on väga lühike aeg, aga ma siiski veidi muretsen, sest kuna ma kasutan fertilityfriend-i siis ovulatsiooniaeg mul suht täpselt teada olnud ja vahekorrad ka ajastatud täpselt, aga juhtunud pole veel midagi : (

Kas kellelgi on veel olnud peale Mirenat probleeme rasestumisega? (kuigi, võibolla ei ole mul mingit probleemi üldsegi, ainult peas vb Rasestumisvastased vahendid - Page 4 824600)
JuliaMyA
JuliaMyA

Postituste arv : 2
Asukoht : Tartu
Registration date : 10/01/2014

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  JuliaMyA Reede 10 Jan 2014, 20:28

Ja tegelikult ma tahaksin veel öelda, et kõik hormoonid on mingil määral kahjulikud.
Okei - võivad olla kahjulikud.

Kasutades fertilityfriend-i olen aru saanud, et tegelikult saab rasedusest hoiduda ka ise ennast tundma õppides ja ainult oma keha märke jälgides. Soovitan uurida.
Ise plaanin küll tulevikus seda meetodit kasutada, kui oodatavad lapsed olen ära saanud.
Noh ja kui peaks juhtuma, et tuleb veel üks, nö kogemata, no las siis tulla.
JuliaMyA
JuliaMyA

Postituste arv : 2
Asukoht : Tartu
Registration date : 10/01/2014

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Mustlasplika Reede 10 Jan 2014, 21:04

Ma seda iseenda tunda õppimise meetodit kasutada ei julgeks. Ma olen väga kergelt jäänud rasedaks, neiut jäin tsüklihäirega ootama ja poiss leidis kondoomi kasutades võimaluse.

Eelmine aasta lasin Mirena paigaldada, 2,5 kuud määris palju ja praeguseks hetkeks on vaikus. Viimati määris augusti või septembri lõpust. Loodan, et toimib ette nähtud aja ilusti.
avatar
Mustlasplika
abimoderaator

Postituste arv : 1654
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 12/08/2010

Tagasi üles Go down

Rasestumisvastased vahendid - Page 4 Empty Re: Rasestumisvastased vahendid

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4 Previous  1, 2, 3, 4

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele