O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

+11
lumemari
Iirlane
Siki
babyapple
Tipu
pisipisi2
-apple-
VäikeTama
Cms
kristiina
eda21
15 posters

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Tipu Nelj 16 Juul 2009, 00:26

lumemari kirjutas:Tipu, mina siiski kahtlustaksin piimavalku. Kui võimalik jäta välja menüüst kõik piima ja piimavalku sisaldavad tooted (ka RPA, kui laps seda saab ning asenda see sojapiimaga) ja nii nädal aega. Kui punnikesed vähenevad ning kare nahk muutub siledamaks-pehmemaks, siis proovi uuesti piimatoodetega, kui punnikesed on tagasi, siis on teada värk, kui aga mitte, siis katseta järgmise asjaga, ntx muna...
Allergia võib väga lambist ja ootamatult välja lüüa
Aga kui piima talumatus, kas siis kõht ei peaks korrast ära olema? Kõht on meil siiani korras olnud Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 446776 Mõtlen, et ju ikka on midagi seal putrude sees, mis allergiat teeb. Huvitav, kas tatar ja hirss võivad ka allergiat teha? :hmmm: Viimasel ajal on neid saanud. Üldse ei maitse talle enam pudrud. Võibolla just sellepärast, et tal on peale nende söömist kehva olla Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 412917 Täna igatahes tund peale tatra/banaani pudru söömist oksendas. Ma ei oska enam midagi välja mõelda, mida võiks anda hommikuti ja õhtuti enne magama minekut pudru asemel :arkana: Ma ei saa ju vägisi sundida teda putru sööma kui ta hakkab mul ökerdama siin Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 296223 Kõige rohkem on punne just otsa ees. Kohe tihedad kobarad :fous:
Homme katsun meid ka panna sinna jube pikka järjekorda allergoloogi juurde..aga mida ma seni siis teen Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 441331
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  lumemari Nelj 16 Juul 2009, 08:51

Piimavalgu alleriga ja piimatalumatus (laktoositalumatus) on kaks erinevat asja :01: . Piima-/laktoositalumatus lööb kõhu lahti, aga piimavalgu allergia tekitab lööbe või siis karedad laigud/piirkonnad kehale. Ma ehk ise arvaks samuti, et need samad asjad on, aga kuna mu enda preili on allergiline piimatoodetele, siis arst tegi mulle selle väga selgeks Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 173454 . Siiralt muidugi loodan, et su lapsel seda pole, sest alguses on üsna keeruline sundida ennast mõtlema, et mida laps nüüd süüa võib, mida mitte. Nüüdseks olen harjunud poes kõiki silte lugema (ka vorstide või singipakkidelt üritan välja lugeda ega seal piimapulbrit või -valku lisatud pole või muud piimatoodet, sama on saiade ja leibadega) ja osade asjade puhul tean juba peast, mida lapsele osta võin.
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Tipu Nelj 16 Juul 2009, 09:40

lumemari kirjutas:Piimavalgu alleriga ja piimatalumatus (laktoositalumatus) on kaks erinevat asja :01: . Piima-/laktoositalumatus lööb kõhu lahti, aga piimavalgu allergia tekitab lööbe või siis karedad laigud/piirkonnad kehale. Ma ehk ise arvaks samuti, et need samad asjad on, aga kuna mu enda preili on allergiline piimatoodetele, siis arst tegi mulle selle väga selgeks Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 173454 . Siiralt muidugi loodan, et su lapsel seda pole, sest alguses on üsna keeruline sundida ennast mõtlema, et mida laps nüüd süüa võib, mida mitte. Nüüdseks olen harjunud poes kõiki silte lugema (ka vorstide või singipakkidelt üritan välja lugeda ega seal piimapulbrit või -valku lisatud pole või muud piimatoodet, sama on saiade ja leibadega) ja osade asjade puhul tean juba peast, mida lapsele osta võin.
Njah, laktoositalumatusest tean ma juba kõike. Kuna mul on see endal diagnoositud :arkana: Jube raske on sööke valida. Aga sellest piimavalgu asjast ei tea tõesti midagi. No eks vaatame ja jälgime edasi Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 329369
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Tipu Laup 18 Juul 2009, 12:12

Oh jumal, me oleme täna no nii täpilised, et mul tuleb juba hirm peale :cray: Ma ei oska enam mitte midagi teha või tegemata jätta help Nüüd on lisaks näole ja peal ka selg, jalad ja käed täis pisikesi punaseid punnikesi. Tihedalt. On see siis allergia või higipunn, ei tee mina enam vahet. Aga igatahes on see läinud väga hulluks Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 441331
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  babyapple Laup 18 Juul 2009, 15:11

Tipu, ehk ikkagi higilööve! Mul Erik ka viimastel päevadel täpiline ja konkreetselt kohe higipunn. Praegu ju nii palavad ilmad.
Kui on allergiline lööve, siis see peaks lapsele vaevusi tekitama (laps peaks rahutum olema).
Kui sulle tundub, et asi väljub kontrolli alt, marsi kohe julgelt lastehaigla vastuvõttu ja saate ehk last kohe allergoloogilie näidata!
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Tipu Laup 18 Juul 2009, 17:01

babyapple kirjutas:Tipu, ehk ikkagi higilööve! Mul Erik ka viimastel päevadel täpiline ja konkreetselt kohe higipunn. Praegu ju nii palavad ilmad.
Kui on allergiline lööve, siis see peaks lapsele vaevusi tekitama (laps peaks rahutum olema).
Kui sulle tundub, et asi väljub kontrolli alt, marsi kohe julgelt lastehaigla vastuvõttu ja saate ehk last kohe allergoloogilie näidata!
Aga kuidas teha vahet, et just higipunnid? Millised need välja näevad üldse? :hmmm:
Ma katsun meid esmaspäeval suruda tasulisse naha arsti juurde kasvõi, ma ei jaksa augusti lõpuni küll oodata, et ehk on allergia. Ja perearsti võtan ka pihtide vahele järgmine nädal Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 226662 Mul üks tuttav, kes pikalt töötas haiglas lasteõena lubas ka esmaspäeval tulla ja meid üle vaadata.
Need palavad ilmad ei istu kohe üldse mulle ja lastele kah Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 301712 Ainult lesiks jaheda dushi all :yes2:
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  babyapple Püh 19 Juul 2009, 21:47

Tipu, leidsin ühe üsna asjaliku artikli Nahalööve beebil !
Seal küll küsitakse päris väikese beebi kohta aga põhimõte ju sama (kirjas kõrge allergiaohuga toiduained).
Sealt selgub, et higilööve siiski eelkõige nahavoltides aga meie poisil on pisut ka seljal (turvatool ajab selja märjaks ja küllap sellest). Punnikesed on pisikesed, nahapinnaga tasa ja punased (mitte erkpunased)
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Tipu Esm 20 Juul 2009, 00:48

babyapple kirjutas:Tipu, leidsin ühe üsna asjaliku artikli Nahalööve beebil !
Seal küll küsitakse päris väikese beebi kohta aga põhimõte ju sama (kirjas kõrge allergiaohuga toiduained).
Sealt selgub, et higilööve siiski eelkõige nahavoltides aga meie poisil on pisut ka seljal (turvatool ajab selja märjaks ja küllap sellest). Punnikesed on pisikesed, nahapinnaga tasa ja punased (mitte erkpunased)
No müstika ongi see, et olen ta menüüst juba kõik sellised kõrge allergia riskiga ained välja võtnud ja ei muutu ikka midagi paremuse poole. Ei anna talle enam isegi puuvilja moose pudru peale. Piima ei julgenud ka enam täna anda. No ma ei tea see pole normaalne enam Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 441331 Need punnid on sellised nagu pisikesed liivaterad. Kaugelt pole neid nähagi, aga kui lähedalt vaadata, siis on punased täpikesed näha..eks homme hakkan telefoni ketrama jälle :arkana:
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  eda21 Reede 14 Aug 2009, 20:17

lumemari kirjutas:Tipu, mina siiski kahtlustaksin piimavalku. Kui võimalik jäta välja menüüst kõik piima ja piimavalku sisaldavad tooted (ka RPA, kui laps seda saab ning asenda see sojapiimaga) ja nii nädal aega. Kui punnikesed vähenevad ning kare nahk muutub siledamaks-pehmemaks, siis proovi uuesti piimatoodetega, kui punnikesed on tagasi, siis on teada värk, kui aga mitte, siis katseta järgmise asjaga, ntx muna...
Allergia võib väga lambist ja ootamatult välja lüüa

sojaga küll ei maksaks katsetama hakata, kuna see on 1 suuremaid allergeene - kui ta enne pole seda saanud ja siis äkki suures koguses saab, siis olen kindel, et tekib allergia! Selliste radikaalsustega tuleks küll olla ettevaatlik!

Ka toiduallergia punnid tulevad kehatüvele, eriti selja peale, umbes sinna, kus on mähkme äär, lõpuks tulevad ka kõhule...
avatar
eda21
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 704
Age : 39
Asukoht : Viimsi, Haabneeme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Iirlane Laup 15 Aug 2009, 11:37

Aga Tipu,akki on see midagi valispidist hoopis, millega lapsed kokku puutuvad?

Meil naiteks ,tulid täpid valest pesupulbrist ja loputusvahendist.

Issi andis 1 paev magusat poevahvlit lapsele ja nägu oli punne tais. Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 441331
Iirlane
Iirlane
Meeskonna liige
Meeskonna liige

(tegelt naiskonna)
Postituste arv : 4902
Asukoht : Lõuna Iirimaa
Registration date : 16/02/2009

http://lillysmuul.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Külaline Kolm 19 Aug 2009, 00:23

Meie allergiaralli võttis ka vahepeal suuri tuure sisse...õnneks nüüd vaibub... Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 446776
Oleme välja selgitanud oma allergia põhjustajad:
piim,pähklid,mesi,sokolaad,kakao,tsitruselised,punased marjad(k.a.mustsõstrad), herned,kala,tomat,porgand.
Allergoloog koostas mulle menüü:riis,tatar,hirss,kaer(selles ma ise veel kahtlen),kurk,õun(küpsetatud),jõhvikad,pohlad,mustikad,tikker, kartul,kõrvits,suvikõrvits,kapsas,lillkapsas,spargelkapsas,peet,kaalikas,
Riisipiim ja sealiha,veiseliha.Kana pean veel kontrollima.Ja nisu on hetkel ka keelatud.
Muna ei või ma süüa ei keedetult ega praetult,vaid ainult siis,kui see on toidule väikeses koguses juurde lisatud ja seda saan ka proovida alles 2 nädala pärast.
Arst kirjutas meile veel zyrtec tilgad,mis tõepoolest aitavad-laps magab öösiti ja on päeval ka väga rahulik ja rõõmus,muidu ainult andis märku,kui halb tal oli.Samuti määrime kehale hetkel Sibicorti ja Dexeryli niisutavat kreemi.Vannilisandi Linola Fett n Ölbad ostsin ka ära,aga pole veel proovinud-laps jäi täna erakordselt varakult ööunne.
Mingi kangema hormoonkreemi kirjutas arst veel meile,aga ütles,et kui praegune ravi ei aita,et alles siis proovida seda kangemat.Veel anti igaks juhuks ka RPA retsept-häda olukorraks,aga arst toonitas,et meie lapsel nälga ei paista olevat ja muretseda pole põhjust.
Veel saime uue aja,et neid lapiteste teha ja vereproovi.Nädala pärast tuleb uuesti arstile minna.
Laps ise on märgatavalt paremas tujus ja olekus.Magab öösiti rahulikumalt,muidu ainult vähkres ja keerutas ennast igatpidi.Ja nahk oli nii jube meil,et karju appi,õnneks hetkel hakkab asi paranema.Söögiisu on ka lapsel tagasi tulnud-püreesid sööb suure isuga.Muidu vihkas kõiki soolaseid püreesid.
Kuna arst ei soovitanud tal sünteetilisi asju ja villast kanda,siis ostsin talle peale söögi ka ökopoest
pehmeid tudukaid,bodysid ja allergikutele mõeldud meriinovillast tuduka.Poes pistsin silmad kinni,kui arve öeldi.Suskasin kähku kaardi aparaati ja sama kähku sealt välja...Ulme hinnad on seal ikka. :fous: Mees pärast lohutas,et meie peame vaid spetstoitu tegema,naha eest eriliselt hoolitsema ja allergiat ravima,aga mõned vanemad peavad hirmkalleid südameoperatsioone lapsele ostma...ja see on tunduvalt karmim...
Õnneks meil on nüüd mingigi selgus majas,mida ma süüa tohin ja mida mitte.
Minusugusele magusaarmastajale on see lapseallergia paras nuhtlus,aga magus tee ajab kehval ajal asja ära.
P.S.isegi maitsestatud tee võib allergiat põhjustada.Eelistage musta või rohelist.
Ja meie allergoloogi jutu järgi võib mõnel lapsel isegi mais allergiat põhjustada,mis mulle oli uudis.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  babyapple Nelj 20 Aug 2009, 10:00

Voonake, mul on hea meel kuulda, et said "sotid selgeks"! :smaili:
Nüüd vähemalt tead, mida võib ja mida mitte!
Ja hoian pöialt, et laps kasvab kolmandaks eluaastaks sellest allergiast välja (sageli möödub imikuea allergia kolmandaks eluaastaks ja vaid osad lapsed jäävadki allergikuteks).

eda21, eks klassikaline ja tegelik haiguspilt võivad erineda ja seda eriti kaugele arenenud probleemide korral.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Luksusolevus Nelj 20 Aug 2009, 13:30

Meie peres ka pisike allergik - pojal siis tugev allergia piimavalgu vastu. Avaldus peamiselt pideva köhana, lisaks siis karedad põsed, jalad, käed. Allergiatestidest selgus veel allergia ka pähki ja küülikukarvade vastu.
Luksusolevus
Luksusolevus

Postituste arv : 6
Registration date : 14/08/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Külaline Nelj 20 Aug 2009, 22:44

Oi Babyapple-mul endal on ka jube hea meel!!!
Tal on nahk niii pehme ja ilus,ma pole varem kunagi niii pehmet nahka katsunud ja musitanud!!! Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 61639
Ja ma ise tunnen ennast ka väga hästi.Võimalik,et ma ise sõin ka asju,mida minu keha ei talu ei vaja.Isegi,kui kõik kuulutavad, nt et piim on kasulik.Hakkan juba vaikselt nende "saepuru plaatide" söömisega ära harjuma.Ja muude veidrustega! :fou:
Tipu-meil ei näidanud nahatestid,mille vastu allergia on.Aitas toidupäevik.Mõlemad arstid teid nahatestid,aga kõik olid negatiivsed.Vereproovi ja pikemaajalised testid teeme järgmine nädal(need,mis paariks päevaks peale pannakse).Võimalik,et teil ka test ei näidanud kõiki allergeene,mis Irisel allergiat võib põhjustada.

Täna keetsin lapsele ploomimoosi väikese õunaga(ilmasuhkruta)ja üllatus-üllatus-ta sõi seda ka,kuigi mulle tundus see niiii hapu...Kahju,et talle kõiki puuvilju ja marju anda ei saa,aga õnneks on mõned ikka jäänud,mida anda...Õun,ploom,mustikas,jõhvikas,pohl...
Elu polegi nii hull,kui vahepeal tundus!!!! Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 894987
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Tipu Reede 21 Aug 2009, 00:31

Iirlane kirjutas:Aga Tipu,akki on see midagi valispidist hoopis, millega lapsed kokku puutuvad?
Meil naiteks ,tulid täpid valest pesupulbrist ja loputusvahendist.
Pesupulber ja loputusvahend on mul aastaid juba MiniRisk. Seega sellest see ei ole. Kahtlustasin vahepeal ka koera, aga allergoloog ütles, et ei ole selle vastu Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 329369
Joome endiselt allergikute Aptamili ja ikkagi jätkan selle nö dieediga, millega ka varem oma naha ja olemise korda saime. Igatahes jah, sellest tasuliselt allergoloogi juures käimisest 10.augustil ei saanud me midagi targemaks. Nahatestid ei näitanud peale kala allergia mitte midagi. Ütles, et võime süüa kõike peale selle Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 441617
No ega ikka ei või küll, sest nii pea kui võtsin tagasi porgandi ja vaarikamoosi, olid laigud tagasi ja palju hullemalt kui varem help See oli eelmine laupäev kui Iris läks üle kere nõgeslöövet täis. Ja terve öö ainult nuttis ja nii paha oli olla :cray: Seega jätsin need uuesti ära. Ju siis on ikka emma-kumma vastu allergia kuigi testid ei näitanud Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 441331
Tänaseks on olukord jälle normaliseerunud, aga ikka jube nõme on kui ei tea ja julge uusi asju katsetada allergia pärast Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 809569 Esmaspäeval on meil ka kaua oodatud tasuta allergoloog lõpuks. Lasen Irisele teha veretestid ja muud võimalikud asjad. Ehk ikka mõni test näitab, mille vastu meil veel allergia on Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 412917
No täitsa nõme lugu ikka :girlsh:
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  babyapple Reede 21 Aug 2009, 00:52

Tipu, huvitav tõesti, et allergoloog andis nii rahulikult rohelise tule kogu toidule (va vaid kala?).
Õnneks on teil kohe tulemas uus arstiaeg ja siis tead juba ise mida nõuda! Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 173454 :smaili:
Küll on tore, et koer ei tekita allergilistreaktsiooni.
Kujutan ette, kuidas sul kivi südamelt langes. :6f6:
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Luksusolevus Reede 21 Aug 2009, 07:30

Koerast- meil poja köhinud ca aasta vahelduva eduga.
Eelpool kirjutasin ka, et tänu sellele pidevale köhale avastati tugev piimavalguallergia. Küll aga oli meie majas koer, kes mõned nädalad tagasi kahjuks üle vikerkaaresilla läks :cray:
Peale koera lahkumist pole ma peaaegu kuulnud poja köhimist, enne seda köhis vahelduva eduga ikka. Küll mitte niipalju kui piimatoodete tarbimise ajal aga siiski.

Minu pika jutu järeldus- konsuldeerides oma perearstiga, et kuigi allergiatestid ei näidanud, kas võis ikka ka koera karva vastu allergia olla, siis pereasrt ütles, et testid ei pruuggigi näidata alati kõiki allergeene. Seega ilma et veretest seda näidanud oleks, oli lapsel eeldatavasti ka koerakarva vastu.
Luksusolevus
Luksusolevus

Postituste arv : 6
Registration date : 14/08/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Siki Teis 25 Aug 2009, 22:31

babyapple kirjutas:
Siki aga äkki siiski higilöve, nagu nahaarst arvas. :hmmm: Ega tsinksalv pruugigi higilöövet leevendada. Kõige tõhusam ikka vesi ja õhk ning muidugi last õhemalt riietada. Minule meeldib üldse nahahädade raviks Bephanten salv. Sedagi võib pisut punnikestele määrida.

Aitäh hüva nõu eest. Osad täpikesed olidki liigsest kuumusest.
Naha saime aga täielikult korda, kui jätsin menüüst välja kõik, mis sisaldas nisu. Polnud varem nisu allergiast midagi kuulnud.
Siki
Siki

Postituste arv : 259
Asukoht : Tartu
Registration date : 18/06/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Soulshaker Reede 11 Veeb 2011, 10:48

Luksusolevus kirjutas:Meie peres ka pisike allergik - pojal siis tugev allergia piimavalgu vastu. Avaldus peamiselt pideva köhana, lisaks siis karedad põsed, jalad, käed. Allergiatestidest selgus veel allergia ka pähki ja küülikukarvade vastu.

Kuidas see teil tuvastati?
Meil tegi perearst mingi allergia vereanalüüsi ja sealt tuli välja ainult seesami seemned (mida poiss pole saanudki)
Köha on meil vahelduva eduga tihti. Piima saab aptamili allergikute oma.

Kõige kummalisem on et kodus tõmbab allergia kõvasti tagasi aga võimendub vanaemade juures (loomi pole, väga puhtad inimesed)

Milles point võib olla?
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  siq29 Reede 11 Veeb 2011, 12:28

Minu 9-aastasel pojal on väga tugev tolmulesta allergia ja tänu sellele põeb ta bronhiaalastmat.

Avaldus see siis, kui tal 1a,1k vanusena tekkis tugev astmahoog ja ma olin temaga haiglas raskekujulise astmaatilise bronhiidi tõttu. Seejärel hakkasid bronhiidid ja ülemiste hingamisteede haigused teda pidevalt kimbutama, iga kuu oli ta köhas ja nohus või bronhiidis. Perearst ei saanud muud teha, kui nende haiguste vastu antibiootikume, Ventolini siirupit ja muid ravimeid välja kirjutada. Ventolini siirup on astmahoo ravim ja avab hingamisteid köha ajal, et lapsel oleks parem köhida, aga see ei ravi astmat. Arst ütles, et me võime ravida põletikke bronhiidis ja ülemistes hingamisteedes, aga laps haigestub ikka uuesti ja uuesti, sest põhjust ravida ei saa. Kolm aastat jooksin pojaga erinevate Tartu ja Tallinna arstide vahet, perearstilt saadud saatekirjad näpus, et saada lapsele seda, mida ta nii hädasti vajas - astma diagnoosi ja sellega ka vajalikku ravi lapsele. Kuid seda diagnoosi ei tahetud anda, sest selleks oli vaja, tollal öeldi mulle nii, vähemalt kolme astmahoogu teatud aja jooksul. Kuid poisil oli see 1a,1k vanusena olnud astmahoog jäänud ainukeseks. Need kolm aastat olid mu jaoks meeletult kurnavad, sest poeg oli sisuliselt vahetpidamata haige, lisaks oli mul ju ka pojast kolm aastat vanem tütar, kes ka vajas ema...

Lõpuks, kui poeg oli 4-aastane ja paar kuud peale, sain abi oma tollasest elukohajärgsest haiglast. Olin Eerikuga Järvamaa Haigla lasteosakonna vastuvõtutoas ja vestlesime lasteosakonna juhtajaga. Poeg oli jälle tugevas bronhiidis ja meid taheti haiglasse panna, sest see bronhiit oli eriti ränk. Isegi osakonna juhataja mõistis, bronhiidi võib välja ravida, kuid põhjus jääb alles ja poiss haigestub ikka uuesti ja uuesti. Ja siis kirjutas ta paberi esialgse astmadiagnoosiga. Ma mäletan nii hästi seda, kuidas ma hoidsin ärevusest hinge kinni sel ajal, kui ta seda paberit kirjutas ja milline kergendusohe minust pääses momendil, kui selle dokumendi enda kätte sain. Esimene samm oli astutud.

Kui Eerik oli sellest bronhiidist paranenud, läksin temaga Tartusse allergoloogi vastuvõtule. See oluline dokument avas koheselt kõik uksed. Pojale tehti allergiatestid, mis tuvastasid ülitugeva tolmulesta allergia. Samuti tehti terve rida erinevaid uuringuid ja hingamisteste. Poeg sai bronhiaalastma diagnoosi, Flixonase ninapihusti, Ventolini "piibu" ja lisaks veel Pulmicorti turbuhaleri. Ventolin on küll hooravim, mida tuleb võtta ainult astmahoogude ajal, kuid tollal, vahetult peale diagnoosi saamist, pidi poeg seda võtma kolm kuud järjest ja kolm korda päevas. Pulmicorti pidi poeg hingama sisse kaks korda päevas.

Peale diagnoosi saamist ja püsiravi alustamist on Eerik põdenud bronhiiti ainult ühel korral, see oli eelmisel kevadel, kui ta oli 8-aastne. Ka muud külmetushaigused külastavad teda nüüd umbes sama tihedalt, nagu astmat mittepõdevaid lapsi.

Vahetult enne 6-aastaseks saamist tekkis Eerikul astma ägenemine. Pulmicorti turbuhaler asendati Symbicorti turbuhaleriga ja Ventolini piibu asemel sai ta Ventolini discuse omale hooravimiks. Seejärel olukord stabiliseerus. Uus ägenemine tuli siis, kui poeg kooli läks 7-aastaselt, ilmselt tingis selle kooliga kaasnenud suurenenud füüsiline koormus. Vahepeal oli Eerik pidanud Symbicorti hingama ainult ühe korra päevas, peale kooli minemist hakkas ta allergoloogi korraldusel seda jälle kaks korda päevas hingama. Koos poja kooliminekuga kaasnes ka teadmine, et Eerik ei kasva selles astmast kunagi välja. Allergoloogi sõnul võib tulla tema elus lühikesi perioode, kus ta ei vaja ühtegi ravimit, ka Symbicorti püsiravi mitte, aga päris terveks ta ei saa kunagi.

***

Kui Eerik oli natuke üle 6 aasta vana, tekkis tal uus allergia. Märtsi algul tuli ta peale õues olemist tuppa, nägu üleni punaselaiguline ja tursunud. Esimese asjana kahtlustasin mingit õietolmu allergiat, sest aastaaeg oli selline, kus võis juba õitsevaid puid ja põõsaid leiduda. Sama päeva õhtuks tõmbus turse tagasi. Õue ma last enam ei lubanud. Järgmisel päeval oli mu poeg koos mu mehega allkorrusel, mida me ei küta ja vaatas pealt mu mehe tegemisi. Sealt tuli ta üles tuppa, nägu jälle paistes. Mehe sõnul polnud ta kordagi õues käinud ja poeg ise ka ütles, et ta oli majas sees olnud. Järgmisel päeval oli asi juba nii hull, et poeg läks paiste juba ainuüksi vetsus käimise ajal. Meil asub wc ka maja külmas osas. Ma olin täiesti hämmingus ja ei saanud aru, mis toimub. Saime erakorralise aja oma allergoloogi juurde. Muidu on järjekord umbes kolm kuud, meil tuli nüüd kaks nädalat vastu pidada ja ma ei tohtinud lapsele isegi mitte allergiarohtu anda selle turse vastu. Laps käis vetsus, nägu kaetud, nii et ainult ninaots paistis (mis muidugi punetas peale vetsus käimist tunnikese). Loomulikult ei käinud poeg ka lasteaias sel ajal.

Haiglas ei näidanud käe peale tehtavad torketestid ühtegi õietolmu ega muud allergiat peale tavapärase tolmulesta allergia. Natuke mõelnud, lasi arst tuua jääkuubiku, mis seoti Eerikule randme peale. See pidi seal olema 15 minutit, kuid võeti ära juba 6-7 minuti möödumisel ja arst korjas haigla pealt kokku hulga interne ja residente mu last vaatama, et näidata neile harvaesinevat allergiat - külmaallergiat ehk tuuleallergiat. Eerikul oli terve ranne, osaliselt käelaba ja ka veidi käsivart punaselaiguline ja turses.

Külmaaleergia võib olla eluohtlik, põhjustades peapiirkonnas ka kõri tursumist ja lämbumist. Saime spetsiaalsed tabletid, mida Eerik pidi võtma ainult ülitugeva allergiahoo ajal 4 tükki. Lisaks sai ta peale mitmekuulise Zyrteci tablettide ravi. Zyrteci ravi võimaldas lapsel jälle lasteaias ja õues käia. Neid teisi tablette on vaja läinud ainult ühel korral, üsna varsti pärast külmaallergia diagnoosimist, kui poiss salaja jääkuubiku suhu pistis. Minu juurde tormas ta kisaga ja vaatepilt oli õudne - lapse nägu oli tulipunane ja turses, isegi peanahk kumas läbi blondide juuste punaselt. Need 4 tabletti võtsid turse maha kümne minutiga. See oli lapsele õppetund.

***

Hetkel on Eeriku tervis stabiilne. Külmaallergia on ilmselt taandunud, arsti sõnul kasvab laps sellest välja, kui vältida allergiahooge. See jääkuubiku-õnnetus jäi esimeseks ja õnneks ka viimaseks korraks. Sellegipoolest jälgin, et ta sööks jäätist väikeste ampsudega ja laseks jäätisel suus natuke sulada ja soojeneda enne allaneelamist. Ka äsja kaevust toodud külma vett joob ta veidikene soojemaks tehtuna.

Astma on ka kontrolli all. Astmahooge on tal aastas umbes kaks ja need pole väga rasked. Symbicorti hingab ta kaks korda päevas, lisaks õhtul Flixonase ninapihusti. Kui ta on külmetunud ja köhib, siis annan talle lisaks arsti määratud või soovitatud ravimile Ventolini siirupit, mis hoiab bronhid avatuna ja lapsel on parem köhida. Eeloleval suvel, kui enne seda astmahoogu ei tule, võin Symbicorti anda ühe korra päevas.
Poiss väsib kiiresti ja magab ka päeval. Nädalavahetusel magab lõunaund ja koolipäevadel magab tunnikese peale koju jõudmist kella 4 ajal. Mina teda magama ei sunni, kui tunneb, et on väsinud, siis ta ise läheb ja magab natuke. Vahel, ehk korra kuus, vahel ka harvem, tekivad tal peavalud, peamiselt peale suuremat füüsilist koormust ja ilmselt on põhjuseks hapnikupuudus. Siis annan talle ühe doosi Ventolini discust hingata, pool tabletti Paracetamoli ja seejärel poiss magab natukene.

Meie pere on Eeriku astmaga kohanenud ja nii harjunud, et meie igapäevast elu see ei sega. Arvestame sellega et poiss väsib ruttu ja hoiame vajalikud rohud alati käepärast. Meie jaoks on ta täiesti tavaline ja terve laps, astma on meie jaoks lihtsalt temaga kaasas käiv omapära.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Lõviemme Nelj 05 Mai 2011, 21:01

Meie pojal kes sai alles 2 aastaseks on ka kerge koduse tolmulesta allergia. Sügisel peame uuesti allergoloogi juurde minema, et uuesti testi teha. Ja allergoloogile suunas perearst peale seda kui poja oli aastas 3x laringiiti põdenud. 2x neist olid rasked ja olime haiglas seepärast.
Astmat pole meiel diagnoosiks panud veel, vb pannakse, ei tea veel. Aga perearst kirjutas välja Singulairi närimistabletid. Meil peale viimast, märtsis olnud, laringiiti on endiselt hommikuti köha. Köhib korra või kaks hommikul ära ja sis rohkem ei köhi päeva peale. Vahest ka öösel. Andsin paar nädalat nüüd ka zyrteci siirupit allergia pärast. Nüüd vist peaks selle ära jätma kui singulairi andma hakkan? Zyrtecit andisin teiste soovituse, perearst ei tea sellest midagi (polnud lihtsalt võimalik ennem singulari välja osta, päris krõbe hind originaalil). Vaiba eemaldasime toast ja õnneks meil pehmeid mänguasju eriti pole.

siq29-mis vanuses teil tolmulesta allergia test tehti ja kas oli kohe tugevalt? Meie pojal oli hästi vähe punane see koht käel, et arst arvas et äkki sügisel ei löö välja.
Lõviemme
Lõviemme

Postituste arv : 8
Age : 41
Asukoht : Viljandi
Registration date : 04/05/2011

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  siq29 Reede 06 Mai 2011, 10:19

Lõviemme kirjutas:siq29-mis vanuses teil tolmulesta allergia test tehti ja kas oli kohe tugevalt? Meie pojal oli hästi vähe punane see koht käel, et arst arvas et äkki sügisel ei löö välja.

Torketestid käsivartele tehti Eerikule siis, kui sain temaga Tartusse allergoloogi vastuvõtule, poiss oli siis 4-aastane. Tolmulesta täppe tehti kaks ja mõlemad kublad paisusid väga suureks.

Tolmulest armastabki just pesitseda pehmes mööblis ja vaipades, samuti pidavat seda raamatute vahel olema, eriti nendes, mis seisavad raamaturiiulis kuid ja aastaid, ilma et neid sealt välja võetakse. Meil ka kodus vaipu pole, pehmet mööblit on minimaalselt, voodid ainult. Voodipesu vahetan tihti nii endal kui ka lastel, Eerikul tihedamini kui ülejäänud perel. Voodipesu vahetamisel käin madratsid tolmuimejaga üle ja laste madratseid saan ka õue tuulduma viia. Eelmisel talvel kasutasin mitmel korral ära külmakraade, mis olid -20 ja rohkem. Suvelgi võib madratseid õue viia, tolmulest ei armasta otsest päikesevalgust. Eerikul on nii tekk kui ka padi pesumasinas pestavad, korra kuus ajan nad masinast läbi.

Müüakse ka igasuguseid pihusteid, mis pidavat pehmele mööblile lastuna tolmulesti tapma. Üks olevat mingi bakteriaalne variant, et see söövat tolmulestade eest nende toidu ära ja tolmulestad surevat nälga... No ei tea, tundub kahtlane. Kuna mu poisil raskeid astmahooge pole, siis ei näe vajadust ka hakata keemiat mööda mööblit pihustama.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Lõviemme Reede 06 Mai 2011, 19:14

Aitäh vastuse eest. mei läks kergelt punaseks ainult naha pealt. Meil pole ka veel astma diagnoosi pandud, ise loodan et ei panda ka. Äkki ei lähe asi nii hulluks.
Pehmet mööblit pole meil ka peale voodite (madratsid õnneks suht uued, mingi 3 aastat max). Olen ka kuulnud, et peaks külmakraade ära kasutama ja et voodit ei tohiks iga hommik korralikult ära teha.
Aga eks vaatan kuis meil edasi, ja kui muresid, eks kirjutan jälle
Lõviemme
Lõviemme

Postituste arv : 8
Age : 41
Asukoht : Viljandi
Registration date : 04/05/2011

Tagasi üles Go down

Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga - Page 2 Empty Re: Meie kogemused ja teadmised seoses allergiaga

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele