O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

+2
naxy
babyapple
6 posters

Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  babyapple Nelj 03 Dets 2009, 11:43

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust


Kanada ja prantsuse teadlaste poolt läbi viidud värske uurimuse kohaselt võib vähene uni hüperaktiivsete poiste olukorda veelgi hullemaks muuta.
Ajakirja Pediatric novembrikuu numbris ilmunud artiklis kirjeldati esimest suuremahulist uurimust, mis keskendub just laste unepuuduse ja hüperaktiivsuse vahelistele seostele, vahendab PhysOrg.
2057 ema vastas igal aastal küsimustikele, mis puudutasid nende laste hüperaktiivsust ning unegraafikut. Andmeid koguti kuni lapse viie-aastaseks saamiseni.
«Hüperaktiivsus võib häirida öist magamist. Me leidsime, et vähese unega lapsed olid enamasti poisid, kes elasid kehvas perekeskkonnas,» seletas uuringu autor ja Montreali Ülikooli professor Jacques Montplaisir.
«Teisalt, lühike või katkendlik uni põhjustab unisust, mis omakorda avaldub poiste puhul hüperaktiivsuses,» seletas dr Montplaisir, lisades, et vähemalt 11 tundi ühtejärge magavate laste hüperaktiivsuse näitaja oli madal.
«Siiski on lühendatud une risk hüperaktiivsete laste puhul suurem kui hüperaktiivsuse risk vähe magavate laste puhul,» selgitas professor.
Uurijad leidsid, et nii une kestust kui ka kõrget hüperaktiivsust mõjutasid ema vähene haridustase, pere madal sissetulek, lapse öine lohutamine väljaspool tema voodit või öise ärkamise korral lapse tarimine vanemate voodisse.
Uuringus pidid emad vastama muuhulgas järgmistele küsimustele: kui pikalt teie laps öösel magab (keskmiselt); kui tihti oli laps viimase kolme kuu jooksul rahutu või hüperaktiivne; ei suutnud nihelemist jätta; oli impulsiivne või tegutses mõtlematult; esines raskusi mängus oma mängukorra äraootamisega; ei suutnud millegi tegemiseks maha rahuneda või ei suutnud lubatut ära oodata?

Allikas: www.tarbija24.ee
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  naxy Nelj 03 Dets 2009, 11:48

Kas tõesti tõsi? No minu laps magab ööpäevas keskmiselt 15 tundi ja on sellele vaatamata väga aktiivne ei püsi isegi "purgis" vist.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Monique Nelj 03 Dets 2009, 12:13

Mis vanuses laste kohta see käib. Mitte päris imikute ma pakun?
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  naxy Nelj 03 Dets 2009, 12:16

Mina tegelikult ei kasutaks üldse sellist sõna laste puhul nagu hüperaktiivne. Selge on see, et mõned tõesti aktiivsemad kui teised aga ega sellepärast ei peaks seda kohe hüperaktiivsuseks nimetama. Millegipärast mulle see sõna ei meeldi.

Aga igal inimesel oma arvamus ja aktsepteerin täiesti teiste inimeste arvamusi.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Pärlike Nelj 03 Dets 2009, 12:21

Monique - imiku kohta see kindlasti ei käi - neil ongi öö ja päeva rütm teistmoodi ja nad magavad päeval rohkem. Samas on loomulik, et vanema lapse puhul, kui ta on ka päeval kehv magaja ning ta ei maga öösel korralikult, avaldub see käitumises (naxy, me ei pea seda just hüperaktiivsuseks nimetama, aga põhimõte on sama). Võtame ju täiskasvanud isegi - kui ikka öösel alla tavalise rütmi (ühe jaoks normaalne 6, teisele 8, kolmandale rohkem) magame, oleme ka tihti päeval pahurad või muud moodi häiritud.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  naxy Nelj 03 Dets 2009, 12:23

Pärlike kirjutas:Monique - imiku kohta see kindlasti ei käi - neil ongi öö ja päeva rütm teistmoodi ja nad magavad päeval rohkem. Samas on loomulik, et vanema lapse puhul, kui ta on ka päeval kehv magaja ning ta ei maga öösel korralikult, avaldub see käitumises (naxy, me ei pea seda just hüperaktiivsuseks nimetama, aga põhimõte on sama). Võtame ju täiskasvanud isegi - kui ikka öösel alla tavalise rütmi (ühe jaoks normaalne 6, teisele 8, kolmandale rohkem) magame, oleme ka tihti päeval pahurad või muud moodi häiritud.


Nõus!
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  pariisitar Nelj 03 Dets 2009, 12:25

Hyperaktiivsus on minu teada meditsiiniline termin, babyapple? Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust 756483
Minu laps ka ei pysi purgiski paigal, aga no me 8nneks suudame olukorda kontrolli alla hoida. Olivia magab oositi halvasti, sest elab unes yle p2eva elamusi ja kuna ta p2evas sahmerdab nii palju, siis l8puks tekib une ja aktiivsuse vahel surnud ring Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust 809569
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Pärlike Nelj 03 Dets 2009, 12:45

Hüperaktiivsus on ka minu teada meditsiiniline termin ja ega lihtsalt selle põhjal, kui laps ülemeelikum, seda tema kohta ei kasutata. Mina lihtsalt kirjutasin selle kohta, et mulle tundub loogiline, et selline mõju mängib rolli nii lapse teistmoodi olemises kui hüperaktiivsuses, kui me juba tavaelus võime näha nii lihtsat seost nagu seda on täiskasvanu enesetunne (tuju, käitumine, mis iganes muu) ja magamine. Tegelikult on üldse nii, et magamatusel on väga paljude psüühiliste häirete juures oma roll.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Monique Nelj 03 Dets 2009, 13:36

Hüperaktiivsus peaks jah meditsiiniline termin olema. Leidsin netist järgmise artikli, mis seda teemat käsitleb.
http://www.naisteleht.ee/node/3995

Mulle isiklikult väga meeldib see mõtlemine:
Ega see, kui su lapsed alatasa müravad ja möllavad, tähenda veel, et nad on hüperaktiivsed – nad lihtsalt naudivad mängimist!: F: Bulls
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  babyapple Reede 04 Dets 2009, 00:35

Hüperaktiivsus on tõesti termin, mis kätkeb endas enamat kui lihtsalt keskmisest aktiivsem laps. Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust 535815
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Soulshaker Reede 04 Dets 2009, 10:16

Mina usun, et lapsel peab olema kindel päevakava ja rutiin siis magab ka öösel normaalselt.
Minu mõlema lapse puhul on see toiminud.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Külaline Reede 04 Dets 2009, 12:05

Soulshaker kirjutas:Mina usun, et lapsel peab olema kindel päevakava ja rutiin siis magab ka öösel normaalselt.
Minu mõlema lapse puhul on see toiminud.
Täiesti õige Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust 547149
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust Empty Re: Vähene magamine põhjustab lapse hüperaktiivsust

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele