O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

+8
lumemari
Soulshaker
mary
Cat
Marianne
imeline
Pärlike
naxy
12 posters

Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  naxy Nelj 03 Dets 2009, 11:14

Millised on teie kogemused kodusünnitusega? Kui palju sellest teate ja kas valiksite kodusünnituse?
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Pärlike Kolm 20 Jan 2010, 22:14

Nii mitu küsimust kohe ühes küsimuses Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 824600 Esiteks: kogemust mul pole. Teiseks: tean nii palju, kui olen lugenud, uurinud netist ja kuulnud mõnede meditsiiniinimese arvamust. Kõige selle põhjal oleks kolmanda küsimuse vastus, et ma ei valiks kodussünnitust. Tõsi ta on, et enamik kordadest ei pruugi midagi juhtuda, kuid komplikatsioonide tekkimisel ei suudaks ma endale andeks anda, kui last selle pärast päästa ei suudetaks, lisaks risk, et mu endaga midagi juhtuda võib. Minu jaoks on kodus või mujal väljaspool haiglat sünnitamine variant ainult siis, kui tõesti õigeks ajaks vastavasse asutusse ei jõuaks, kuid mitte planeerituna.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  imeline Kolm 20 Jan 2010, 22:22

Ma olen ka kuulnud (isegi koledadid jutte), aga väga süüvinud ei ole. Ei mõista neid inimesi kes sedasi sünnitada otsustavad väga kuna ise olen hästi jänes ja lähen ikka kindla peale välja. Olen 2 korda ise sünnitanud ja ei ütleks, et see midagi nii ilusat või rahu nõudvat oleks, et ma seda oma kodus peaks tegema. Ma pole oma lapsi "välja hinganud"...röökinud pigem. Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 824600
imeline
imeline
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Tiitli23
Postituste arv : 1318
Age : 43
Asukoht : Viimsi
Registration date : 17/02/2009

http://mugulalugu.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Marianne Kolm 20 Jan 2010, 22:44

Mul on üks sõbranna kelle vend otsustas oma naisega kodusünnituse kasuks. Terve 9 kuud õppis mees sünnituse kohta ning tegi ettevalmistusi.
Ja tegidki ära.

Teise loo rääkis mulle üks tuttav kes oli haiglasse teel kuid elas linnast niipalju väljas, et ta mees oli sunnitud sünnituse autos vastu võtma. Mees ei teadnud asjast halligi kuid ka nemad said hakkama.


Minuarust on mõlemad juhtumised jubedad.
Oma meest usaldaks küll aga miks siis haiglad välja mõeldud on?? Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 824600 Vanasti sai püssikuuli ka noaga välja võetud ja põllu ääres poole kardula võtmise ajal sünnitatud aga nüüd on siiski ajad natuke teised. Ma olen Pärlikesega ühel nõul - ma ei läheks teadlikult riskile välja. Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 809569
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Cat Nelj 21 Jan 2010, 09:39

Vanasti sunniti sùnnitatud naist palatipôrandat pesema ka.
Mina saan aru neist kes valivad kodussùnnituse, ma olen ise natuke lugenud selle kohta just nimelt selletôttu, et nemad nàevad sùnnitust pigem lapse làbi seades lapse heaolu prioriteediks. (kuivôrd niivôrd, sest tôsi ta on, et komplikatsioone vôib tulla ette môlemal juhul- nii haigla- kui ka kodussùnnitusel ainsa vahega, et kodus sùnnitajad vôtavad kogu vastutuse enda peale) Et pôhimôte siis tuua laps ilmale kodus, seal kus ta on alguse saanud, turvaliste (ma ei rààgi endast, sest minujaoks oli oluline, et mul on proffessionaalsed inimesed ùmber ja haigla oli minu jaoks ainuôige valik) tuttavate seinte vahel.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  mary Nelj 21 Jan 2010, 10:44

Ma olen igati tolerantne inimene ja austan nende inimeste otsust, kes peavad õigeks kodus sünnitada ja saan ka suurepäarselt aru, miks nad seda teevad, kuid ise ei julgeks seda elusees teha.
Mul oli sünnitusel komplikatsioone ja kui poleks olnud professionaalset abi ei tahaks ma mõeldagi, mis saanud oleks.
mary
mary

Postituste arv : 283
Asukoht : Tallinn
Registration date : 22/05/2009

http://bertu.beebiveeb.ee

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Külaline Nelj 21 Jan 2010, 13:26

minust oleks kodusünnitaja 22repealt saanud, kuna haigla minnes taheti mind muudkui koju saata, kuna olin kõigest 1 tund kodus valutanud. kuid ma ei j2tnud jonni, et tükk aega madistasin seal kuni üles ikka lasti ja üles jõudes olid ka pressid kohal.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Marianne Nelj 21 Jan 2010, 14:02

Tubli oled, Karizma! Sellistel puhkudel peab jah kahjuks lausa pealetükkiv olema, et oma tahtmist saada. Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 54242
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Soulshaker Nelj 21 Jan 2010, 15:26

Pärlike kirjutas:Nii mitu küsimust kohe ühes küsimuses Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 824600 Esiteks: kogemust mul pole. Teiseks: tean nii palju, kui olen lugenud, uurinud netist ja kuulnud mõnede meditsiiniinimese arvamust. Kõige selle põhjal oleks kolmanda küsimuse vastus, et ma ei valiks kodussünnitust. Tõsi ta on, et enamik kordadest ei pruugi midagi juhtuda, kuid komplikatsioonide tekkimisel ei suudaks ma endale andeks anda, kui last selle pärast päästa ei suudetaks, lisaks risk, et mu endaga midagi juhtuda võib. Minu jaoks on kodus või mujal väljaspool haiglat sünnitamine variant ainult siis, kui tõesti õigeks ajaks vastavasse asutusse ei jõuaks, kuid mitte planeerituna.

Siin on kõik minu mõtted ja kogemused kirjas Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 603747
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  naxy Nelj 21 Jan 2010, 21:05

Ise kodusünnitust ei valiks ... ainult siis kui see juhtuks kogemata ja muud valikut pole. Eelistaksin ikkagi, et lapse sünni juures oleksid inimesed kes asja tunnevad.

Aga samas pole mul mitte midagi ka nende vastu kes teadlikult otsustavad kodusünnituse kasuks. See ju ikkagi nende vaba valik ja kui nad ennast kindlalt ja hästi tunnevad siis miks ka mitte.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  lumemari Teis 02 Märts 2010, 19:25

Ma ei tea, kas ma järgmise lapse sünnitaksin kodus...
Kuid tean seda, et minu jaoks kogu sünnituse juures oli kõige ebameeldivamaks see, et nüüd on tõepoolest see hetk käes, mil tuleb haiglasse minna. Sellest barjäärist ülesaamine oli minu jaoks tõeline võitlus. Mulle lihtsalt ei meeldi haiglad. Ma ei karda arste, protseduure, ei kartnud ka sünnitust, lihtsalt haigla on minu jaoks ebameeldiv koht.
Nii, et kui peaks juhtuma, et järgmine laps kodus peaks sündima, seda kas teadlikult või "kogemata", ma ei muretse. Seda enam, et praeguse lapse ma küll sünnitasin haiglas, ent vastu võttis ta mu mees (täiesti spontaansel, plaanideväliselt), keda ämmaemand kõrvalt natuke juhendas. Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 173454
avatar
lumemari

Postituste arv : 219
Age : 42
Asukoht : Pirita jõe ääres
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  p2iv2ns2de Nelj 15 Juul 2010, 17:24

Mina eelistaksin ikka haiglas sünnitada. Seal on siiski spetsiaalsed tingimused selle jaoks ning ümberringi professionaalid.
p2iv2ns2de
p2iv2ns2de

Postituste arv : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 11/07/2010

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Mõrumantsik Püh 17 Okt 2010, 23:22

Pooldan haiglas sünnitamist. Oleks ma üritanud kodus sünnitada, ei oleks sellest küll midagi head välja tulnud ja lõpp oleks võinud olla kurb Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 232488 Kõike ei saa ette näha ja just esmasünnitaja ei kujuta ettegi, mis teda ees ootab.
Mõrumantsik
Mõrumantsik
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 747
Age : 44
Asukoht : Soome, Kangasala
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Lote35 Reede 03 Veeb 2012, 19:56

Pooldan samuti haiglas sünnitamist. Aga paraku ei lähe asjad alati nii nagu soov on. Olen ühe lapse kodus sünnitanud, sest lihtsalt ei jõudnud haiglasse õigeks ajaks. Tagantjärgi mõtlen ikka, et aega hirmu tunda ju ei olnud, kõik käis kiiresti. Hea, et kiirabibrigaad ikka kohale jõudis lapse sünnimomendiks. väga enam neid emotsioone ei mäletagi. Olen rõõmus, et kõik läks hästi ja mingeid komplikatsioone ei tekkinud.
Lote35
Lote35
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 906
Age : 48
Asukoht : Virumaa
Registration date : 12/01/2011

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  elefant Laup 28 Juul 2012, 20:06

Äsjane kogemus seljataga. Plaanis polnud aga muud varianti ei tekkinud ajanappuse tõttu. Kõik läks ülikenasti ja kiirelt, mees võttis ise vastu. Õnneks oli rätikute virn puhtjuhuslikult käeulatuses. Kiirabi sai kutsutud küll aga see suutis kuhugi ära eksida vist, peale lapse sündi läks abikaas neile tee peale vastu Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 824600 Kui tekkis kahtlus ise haiglasse jõudmise osas, helistasin sünnitusosakonna valvelauda, sealt üks tädi siis veidi üritas midagi seletada aga ta oli üsna unise ja segaduses häälega Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 824600 Igatahes kui kiirabi lõpuks kohale jõudis, selgus, et neil oli kaasas vaid beebile termotekike ja minu vererõhk sai ka mõõdetud. Nabanööri lõikamiseks kääre polnd, võtsime siis kodused suvalised Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 662237

Kui enne pigem olin kodusünnituse vastu siis ses osas- tegelikult oli ikka hea ja turvaline küll. Pingeline oli veidi presside ajal ja tita hääle ootamine (kinnituseks, et kõik ikka OK on). Turvalisuse ja ettenägematute komplikatsioonide pärast eelistaks/soovitaks ikkagi haiglat Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? 866508
elefant
elefant
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 406
Asukoht : enda varjust samm eespool
Registration date : 10/03/2009

http://www.ehted.webnode.com

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Cat Püh 29 Juul 2012, 21:41

Palju ônne, elefant! Nii tore kogemus tegelikult!
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega? Empty Re: Kas kellelgi on kogemusi kodusünnitusega?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele