O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miks on meie lapsed erilised?

+3
siq29
riinu83
Soulshaker
7 posters

Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  Soulshaker Laup 28 Nov 2009, 23:12

Milliste eriliste haigustega on Teie lapsed?
Millist erihoolt see nõuab?
Kuidas saate hakkama?
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  riinu83 Esm 04 Jan 2010, 22:16

Minul on üks eriline põnn kodus. Ma ei saa öelda, et tal mingi haigus oleks. Paberite järgi on tal raske puue, aga me oleme sellega nii ära harjunud ja vahest läheb isegi meelest ära.

Meie neljane on kuulmislangusega, sündides oli tal olematu kuulmisjääk. Tänu sünnitusmajas tehtud kuulmisskriiningule, saime õigel ajal jaole. Kuuekuuselt sai ta oma esimesed kuuldeaparaadid. Õige pea selgus, et nendega ta siiski ei kuule ja kõne ei arenenud. Pooleteise aastaselt opereeriti talle sisekõrvaimplantaat ja kui see kuu aega hiljem sisse lülitati, algas meie uus elu. Meie päevad on sellest hetkest saati täis erinevate helide õppimist - poja küsib siiamaani mõne heli kohta "mis see on?" Esimese sõna ütles Sten Oskar 1a ja 9kuuselt (väiksem venna tuli oma esimese sõnaga lagedale 9kuuselt). Tollel hetkel poleks uskunud, et ma kunagi ütlen oma lapsele "ole nüüd natuke tasa ka" Miks on meie lapsed erilised? 824600 Eks me näe ikka kõvasti vaeva, et teda õigesti rääkima õpetada, aga võõrad saavad tema jutust juba päris hästi aru.

Esimesed poolteist aastat nägin ma kõvasti vaeva, et poisi puudega leppida. Jube raske oli uskuda, et mu laps ei kuule, kui ta alati pea minu poole pööras, kui tuppa astusin. Mul polnud ju kogemust, kui hästi kurdid vibratsioone tunnetavad. Aga tänu Ossile, oleme leidnud nii palju toredaid sarnase saatusega tuttavaid.

Praegu käib Oss lasteaias ja minu hirm, et ta kuuljatega koos hakkama ei saa või end seal halvasti tunneb, oli asjatu - Sten Oskar ei karda kellegagi suhelda ja oskab enda eest nii hästi seista.
riinu83
riinu83
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 305
Age : 40
Asukoht : Oma pesa
Registration date : 22/05/2009

http://riin-meisterdab.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  siq29 Kolm 13 Jan 2010, 13:10

Minu üks laps on krooniliselt haige, teine sündis haigena. Kas nemad ka sellesse teemasse sobivad?
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Miks on meie lapsed erilised? Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  magnificat Kolm 16 Juun 2010, 18:15

Minu nooremal preilil avastati eelmine aasta lastehaiglas kõne vähesusest ,et tal on autism kuid samas avastati tal ka epilepsia, mis peale andis arst mulle lootust ,et laps võib rohtudega paraneda Miks on meie lapsed erilised? 633777 .
magnificat
magnificat

Postituste arv : 175
Age : 40
Asukoht : Kuressaare
Registration date : 12/06/2010

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  erlex Teis 19 Apr 2011, 23:20

riinu83 kirjutas:Minul on üks eriline põnn kodus. Ma ei saa öelda, et tal mingi haigus oleks. Paberite järgi on tal raske puue, aga me oleme sellega nii ära harjunud ja vahest läheb isegi meelest ära.

Meie neljane on kuulmislangusega, sündides oli tal olematu kuulmisjääk. Tänu sünnitusmajas tehtud kuulmisskriiningule, saime õigel ajal jaole. Kuuekuuselt sai ta oma esimesed kuuldeaparaadid. Õige pea selgus, et nendega ta siiski ei kuule ja kõne ei arenenud. Pooleteise aastaselt opereeriti talle sisekõrvaimplantaat ja kui see kuu aega hiljem sisse lülitati, algas meie uus elu. Meie päevad on sellest hetkest saati täis erinevate helide õppimist - poja küsib siiamaani mõne heli kohta "mis see on?" Esimese sõna ütles Sten Oskar 1a ja 9kuuselt (väiksem venna tuli oma esimese sõnaga lagedale 9kuuselt). Tollel hetkel poleks uskunud, et ma kunagi ütlen oma lapsele "ole nüüd natuke tasa ka" Miks on meie lapsed erilised? 824600 Eks me näe ikka kõvasti vaeva, et teda õigesti rääkima õpetada, aga võõrad saavad tema jutust juba päris hästi aru.

Esimesed poolteist aastat nägin ma kõvasti vaeva, et poisi puudega leppida. Jube raske oli uskuda, et mu laps ei kuule, kui ta alati pea minu poole pööras, kui tuppa astusin. Mul polnud ju kogemust, kui hästi kurdid vibratsioone tunnetavad. Aga tänu Ossile, oleme leidnud nii palju toredaid sarnase saatusega tuttavaid.

Praegu käib Oss lasteaias ja minu hirm, et ta kuuljatega koos hakkama ei saa või end seal halvasti tunneb, oli asjatu - Sten Oskar ei karda kellegagi suhelda ja oskab enda eest nii hästi seista.
Miks on meie lapsed erilised? 790180
erlex
erlex
Omaklubi teemant
Omaklubi teemant

Miks on meie lapsed erilised? Tiitli23
Postituste arv : 5078
Asukoht : Mulgimaa
Registration date : 15/12/2009

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  riinu83 Kolm 20 Apr 2011, 07:06

Minu poisi erilisusest on ka midagi head tulnud Miks on meie lapsed erilised? 866508 Tänu temale õpin ma praegu eripedagoogiks Miks on meie lapsed erilised? 866508 Igas halvas ikka on midagi head ka...
riinu83
riinu83
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 305
Age : 40
Asukoht : Oma pesa
Registration date : 22/05/2009

http://riin-meisterdab.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  carissime Nelj 21 Apr 2011, 09:50

Nii kurb lugeda selliseid asju. Loodan ikka ,et ajapikku paremaks läheb.
magnificat Kas autism avastati ainult vähesest kõnest või oli mingeid muid sümtomeid ka? ja varem polnud midagi märgata?
carissime
carissime
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Miks on meie lapsed erilised? Tiitli23
Postituste arv : 1020
Age : 42
Asukoht : Tallinn
Registration date : 13/03/2010

http://imedekamber.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  tuleneiu Püh 13 Okt 2013, 16:52

Ma siis võtan end ja last ka rivvi Miks on meie lapsed erilised? 633777 .Pojake mul asperger/ath.Vahepeal on raske,siis jälle kergem,kuid laps õpetab mulle meeletult kannatlikkust ning ju mul seda vaja on.
Erihoolt on nii ja naa vaja Miks on meie lapsed erilised? 866508.Last ma yksi kuhugi jätta ei saa,hoolimata sellest,et hetkel on pooleviiene.Kõige raskem on see,et mu laps on kodune ja aiakohta talle pole ja tänu sellele keskmine laps matkib teda.
tuleneiu
tuleneiu
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 318
Age : 41
Asukoht : viljandi(arkaadia aed)
Registration date : 27/04/2010

Tagasi üles Go down

Miks on meie lapsed erilised? Empty Re: Miks on meie lapsed erilised?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele