O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kahese kahtlased valud

+3
Tipu
Marianne
Pärlike
7 posters

Go down

Kahese kahtlased valud Empty Kahese kahtlased valud

Postitamine  Pärlike Reede 21 Jan 2011, 20:05

Äkki oskab keegi kogemusi vahetada või nõu anda.
Juba mõned kuud tagasi, enne kaheseks saamist, hakkas laps öösiti üles ärgates "ai-ai" karjuma ja näitama, et jalg on valus. Mõned päevad tegi isegi kahtlast kõnnakut, nagu lonkaks... Teisalt, ise oli ta sel puhul väga rahulik. Siis läks see üle ning perearstile mainides leppisime kokku, et kui uuesti peaks ilmuma, teeme juttu. Nüüd on viimased nädalad jälle pidevalt ai-ai ja alati küsides näitab mõnd jalapiirkonda - küll puusa, säärt, põlve... Kohati nutab ka. Teinekord kui aga hakkad täpsemalt uurima,kas siit ja sealt on ka valus, võib ta järsku näidata, et ai-ai on ka sõrmeotsas ning juustes Kahese kahtlased valud 824600 Ei oskagi seisukohta võtta. Äkki võib tegemist olla ka psühholoogilise nähtusega, tähelepanuvajadusega vms, samas, miks ta siis just jalgu alati näitab Kahese kahtlased valud 756483 . Meenub veel, et mul endal olid veidi hilisemas lapseeas vahel lausa põrgulikud kasvuvalud jalas, äkki tal ka... Igal juhul mainin järgmisel arstivisiidil, veebruari algul, aga sain vähemalt mure kirja panna ja äkki oskab keegi midagi ka arvata...
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Kahese kahtlased valud Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  Marianne Reede 21 Jan 2011, 21:53

Ma mõtlesin ka kohe kasvuvalule.. aga mul oli see 13 - 15 aastasena. Nii varakult ei tohiks ju olla? Või?
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  Tipu Reede 21 Jan 2011, 23:40

Issand Pärlike sa räägiks täpselt nagu minu Larsist praegu Kahese kahtlased valud 820295 Mul temaga sama jama juba paar viimast kuud. Magamise ajal ärkab üles ja hakkab lohutamatult nutma ja hoiab oma jalga kinni ja ütleb, et "aige on" või "jalg sügeleb". No nii väike ei oska ju väga täpselt öelda ka, mis tundmused tal seal täpselt on. Aga igatahes teevad jalad talle vaheldumisi valu. Kord hoiab jalalabast kinni ja siis põlve alt jnejne. Siis olen lihtsalt masseerinud ja silitanud ja lõpuks rahuneb ja magab edasi..
Perearstil käisime ka selle probleemiga hiljuti. Ta saatis meid ühte HTI laborisse igasugu vereproove tegema sel nädalal. Täna saime vastused ja need ei näidanud küll miskit paha. Seega me hetkel ikka suht nõutud sel teemal kuna valud käivad ju edasi Kahese kahtlased valud 232488 Kasvuvalu varianti arutasime ka arstiga, aga ta arvas ka, et ehk nagu veel vara. Aga no mine tea. Mina mõtlesin veel jalakrampide peale ja ehk oleks vaja magneesiumi Kahese kahtlased valud 756483 Aga igatahes lubas me perearst veel konsulteerida mõne teise arstiga ja mulle järgmisel nädalal uuesti helistada. Mees mul siin mõtles, et äkki midagi selle 2a vaktsiini tagajärjel..ohh ma ei oska midagi arvata. Igatahes on probleem häiriv nii lapsele kui meile, kes ei saa öösel magada selle pärast Kahese kahtlased valud 173634 Muidu päeval jookseb ja müttab ja nagu ei paista jalgadel midagi viga. Tal on jalad muidugi ka veel kõrge võlviga ja juba mõtlesin, et ehk astub kuidagi valesti või midagi, aga no ei paista küll välja Kahese kahtlased valud 412917
Kas su mees pole asja uurinud? Ta saaks ehk haiglas konsulteerida kellegagi. Nii tahaks teada, mis asi see selliseid valusid põhjustab lastele Kahese kahtlased valud 809569
Tipu
Tipu
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1115
Age : 43
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

http://armuluna.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  babyapple Laup 22 Jan 2011, 00:26

Kopeerin Tiina Talvik (lasteneuroloog) teksti:

Väikelastel ja koolieelikutel sagedamini esinevad probleemid
Õhtused ja öised jalavalud.
Tekib see tavaliselt siis, kui laps õhtul
rahulikumaks jääb ja hakkab voodisse minema või on just uinunud. Tüüpiliselt
kaebab laps valu sääre või ka põlveliigese ja hüppeliigese piirkonnas, sageli
on valu kord ühes, kord teises jalas, mõnikord ka mõlemas jalas korraga
ning tavaliselt möödub valu spontaanselt. Lapse läbivaatusel tavaliselt
mingisuguseid probleeme ei leita. Tegemist on nn kasvuvaluga. Kui selline
valu muutub aga igapäevaseks, esineb ka päevasel ajal või on kogu aeg ühes
ja samas jalas, siis on tõenäoliselt tegemist millegi muuga ning arst peaks
otsustama, kas laps vajab valu põhjuse selgitamiseks ka mingeid uuringuid.

Valu põlvepiirkonnas võib olla tingitud puusaliigese haigusest või kederluu
nihestusest. Sääre valu põhjuseks võib olla sääreluu stressmurd, väikelapse
murd või juba eespool nimetatud kasvuvalu. Terminit väikelapse murd (ingl
toddler’s fracture) eestikeelses meditsiinikirjanduses tavaliselt ei kasutata, kuid
tegemist on nagu stressmurrugi korral ilma märkimisväärse traumata tekkinud
murruga. Kui tüüpiline stressmurd on ristimurd, siis väikelapse murru korral on
tegemist põikisuunalise spiraalmurruga sääreluus. Tavaliselt on selline murd
lapsel 1,5–3 aasta vanuses, vanematel lastel on see ebatõenäoline.


Täpsemlat saab muidugi valu olemasolu ja põhjust uurida arst last üle vaadates.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  Cat Laup 22 Jan 2011, 09:36

Mul on mu 5-aastasel need kasvuvalud, nutab öösiti ja ka valud pôlvepiirkonnas Kahese kahtlased valud 232488
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  Pärlike Laup 22 Jan 2011, 12:18

Tänan, babyapple, olen sarnast teksti isegi lugenud, aga ei mäletanud enam.

Tipu, mitte et ma tahaksin, et Larsil ka jama oleks, aga mõneti on lohutav ikkagi kuulda, et me pole ainsad, kellel taoline probleem. Siis ongi lootust, et on tegemist mingi kergema ja tüüpilisema asjaga.
Mees mul peamiselt kahtlustas ka ikkagi kasvuvalu, aga viimasel ajal tundub ka talle kahtlane, sest meil tõesti on see juba praktiliselt igapäevaseks muutunud. Üldiselt on ta seda tüüpi, kes kunagi ei kiirusta diagnooside mõtlemisega, kui pole adekvaatseid uuringuid taga (pigem suudan mina ühele sümptomile sada diagnoosi leida Kahese kahtlased valud 824600 ). Seetõttu arvamegi, et on targem seda perearstivisiidil mainida, et saaks uuringud ka teostada. Meie perearst on ühtlasi ka lastearst ja kui esimest koda seda muret mainisime ja ta kordumisel palus teada anda, ütles ta, et tuleks saata ortopeedile ilmselt, et sellises vanuses lastel võib taoline mure ükskõik-mida tähendada ja tihti küll selgub, et midagi hullu pole, kuid targem on see välistada.

Igal juhul annan kindlasti teada, kuidas meil asi laheneb, sa, Tipu, anna ka teada, kui Larsi osas peaks midagi selguma Kahese kahtlased valud 954353


Viimati muutis seda Pärlike (Laup 22 Jan 2011, 12:20). Kokku muudetud 1 kord
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Kahese kahtlased valud Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  armsake Laup 22 Jan 2011, 12:18

Lisandra ka mingi aeg kurtis jalavalu öösel, aga nüüd enam pole tükk aega midagi kurtnud õnneks...
armsake
armsake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Kahese kahtlased valud Tiitli23
Postituste arv : 3632
Age : 37
Asukoht : Viljandi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  minake Laup 22 Jan 2011, 12:41

Mul poiss ka kurtis mingi aeg jalavalu, nüüd pile mitu aega enam kurtnud, äkki olidki kasvuvalud.
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Kahese kahtlased valud Empty Re: Kahese kahtlased valud

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele