O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

+4
kristiina
mannu03
Soulshaker
naxy
8 posters

Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  naxy Teis 19 Jan 2010, 16:14

Mida teete kui laps ei söö toitu mida perele valmistasite? Kas meelitate teda toitu mingil viisil sööma või valmistate talle midagi uut?
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  Soulshaker Teis 19 Jan 2010, 16:31

Ei meelita kuidagi, toiduga ei mängita.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  naxy Teis 19 Jan 2010, 16:36

Nõus, et toiduga ei mängita.
avatar
naxy
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1250
Age : 42
Asukoht : tartu
Registration date : 19/11/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  mannu03 Teis 19 Jan 2010, 16:36

Mia ka vahepeal ei söö.Kui ei söö siis ei söö.Pakun talle hiljem uuesti kui tal kõht tühjaks läheb.
mannu03
mannu03
Omaklubi teemant
Omaklubi teemant

Postituste arv : 6231
Age : 34
Asukoht : Hakunila
Registration date : 16/02/2009

http://mialoree.beebiveeb.net/1/1/

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  kristiina Teis 19 Jan 2010, 16:38

jama lugu, aga ma arvan, et lapsele uut sööki küll tegema ei hakkaks. on toiduaineid, mis kõigile ei sobi (nt mina hakkasin väiksena tatra peale oksele), aga kui tegemist on süstemaatilise naljatamisega, a'la mina ei taha pastat, tahan hoopis kartulit ja põhjust sellel pole (sööb muidu pastat küll), siis ei reageeri sellele. ilmselt Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? 824600
(kuna lugu veel sealmaal pole, siis saan teoretiseerida)
avatar
kristiina
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 932
Age : 41
Asukoht : Tallinn
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  kaktus18 Teis 19 Jan 2010, 16:54

Mina ka ei hakka mingit eraldi toitu tegema. Kui ei taha, siis ei taha. On kindlad söögiajad ja kui ei taha, pole midagi teha. Erandiks on toidud, mille puhul tean, et ta neid tõesti ei taha. Nt kartulisalat jms salatid. Siis annan talle midagi muud.
kaktus18
kaktus18

Postituste arv : 290
Age : 35
Registration date : 14/09/2009

http://www.orkut.com/Main#Profile?uid=4121676722257442861&pcy=3&

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  siq29 Teis 19 Jan 2010, 17:31

Minul vanem tütar oli toiduga suht pirts varem. Ei maitsenud talle seened, ei maks, ei riis, ei tatar. Aga mul on algusest peale selline suhtumine, et mina kellelegi eraldi toitu ei tee. Kui pirtsutatakse, siis ollakse nälgas. Ja sellepärast, et üks laps tatart ei söö, mina tatart menüüst välja ei jäta. Pole ma ise ka suur tatrafänn, aga vahel on päris hea seda süüa. Nälg on kõige parem kokk ja aastatega on tütar järjest vähem toiduga pirtsutanud. Laps teab, et eraldi toitu ei tehta ja kui ikka kõht on tühi, siis sööb kah.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  HoneyMoon Teis 19 Jan 2010, 17:38

Natuke kirjas ka SIIN. Mina olen mänginud, kuna laps ei söönud kohe isegi mitte "hiljem, kui tal kõht tühi on" kuni sinnamaani, et olime kaaluga jälgimisel. Kuigi laps ei ole rumal ja enamasti ennast nälga ei jäta, tuleb siiski vanemana hinnata olukorda ja jälgida, et laps piisavalt toitaineid kätte saaks- uskuda, et tal on alles see "ürginstinkt", et ta ennast nälga ei jäta, alati ei saa.
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  siq29 Teis 19 Jan 2010, 17:52

HoneyMoon kirjutas:Natuke kirjas ka SIIN. Mina olen mänginud, kuna laps ei söönud kohe isegi mitte "hiljem, kui tal kõht tühi on" kuni sinnamaani, et olime kaaluga jälgimisel. Kuigi laps ei ole rumal ja enamasti ennast nälga ei jäta, tuleb siiski vanemana hinnata olukorda ja jälgida, et laps piisavalt toitaineid kätte saaks- uskuda, et tal on alles see "ürginstinkt", et ta ennast nälga ei jäta, alati ei saa.

Loomulikult ei pane nälg alati sööma. Oleneb täiesti toidust. Oma tüdruku puhul teadsin, et ta niisama pirtsutab, et noh, emme võib ju paremat ka teha kui see tobe riis. Mina ise olen suhteliselt kõigesööja. Ainult kolm asja on, mida ma ei suuda süüa. Need on pekk, mannatoidud ja piimasupid. Ning probleem polegi maitses. Probleem on peki ja manna puhul see, millisena ta mul suus on. No ma ei suuda pekki alla neelata, olgu maitse kui tahes hea. Okserefleks tuleb peale, just peki sültja oleku peale. Manna puhul on see teralisus. Ja piimasuppdele tekib see jõle kile... Uhh! Kananahk tuleb ihule!
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  muffyns28 Teis 19 Jan 2010, 18:02

Üld juhul lapsevanemana tunnen omi lapsi nii palju küll,et tean ,mida nad söövad ja mida mitte.Konsuldeerin samuti lastega,et mida teeme ja kas meeldib.ühiselt otsustame,nemad ju ka väikesed inimesed ,kellega tuleb arvestada. Kindlasti on olukordi,kus tegemist lihtsalt pirtsutamisega või kõht magusat täis siis on asi lihtne.Söök on siin ,kui ei soovi siis ise teavad.Algul teevad küll nägusid aga kui kõht tühi on toit väga maitsev,mille peale algul nägusid tehti!
muffyns28
muffyns28
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

OMAklubi sõltlane
Postituste arv : 1364
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/06/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  Soulshaker Teis 19 Jan 2010, 18:28

muffyns28 kirjutas:Üld juhul lapsevanemana tunnen omi lapsi nii palju küll,et tean ,mida nad söövad ja mida mitte.Konsuldeerin samuti lastega,et mida teeme ja kas meeldib.ühiselt otsustame,nemad ju ka väikesed inimesed ,kellega tuleb arvestada. Kindlasti on olukordi,kus tegemist lihtsalt pirtsutamisega või kõht magusat täis siis on asi lihtne.Söök on siin ,kui ei soovi siis ise teavad.Algul teevad küll nägusid aga kui kõht tühi on toit väga maitsev,mille peale algul nägusid tehti!


Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? 547149
Meil ka nädala menüü läbi räägitud mehega (lapsega veel ei saa) aga kui laps käib ja nuiab näkse, selle asemel, et korralikult söögi ajal süüa juurikaid ja kana või kartulit kastmega jne siis tõstan toolist välja ja mängima temaga ei hakka.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  kaktus18 Teis 19 Jan 2010, 19:24

Mina näksimist ei luba, siis tavaliselt sööb laps sooja toitu ilusti. Ja niisama ma eraldi toitu ei tee (kartulisalatit pole ta kunagi tahtnud, aga ega me seda õhtusöögiks ei tee ka, seega pole probleemi.Vaid mõnel sünnipäeval vms, kus seda pakutakse, peame talle midagi muud andma.) Näiteks tatar talle ka väga ei maitse, aga selle kõrvale ma tema jaoks eraldi toitu kindlasti ei tee.

Kui ma küsiks lapselt, mida ta õhtusöögiks tahab, siis me toituksime ainult kartulipudrust, vahel ehk saaks ka mannaputru Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? 824600
kaktus18
kaktus18

Postituste arv : 290
Age : 35
Registration date : 14/09/2009

http://www.orkut.com/Main#Profile?uid=4121676722257442861&pcy=3&

Tagasi üles Go down

Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete? Empty Re: Kui laps ei söö teie valmistatud toitu, mida teete?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele