O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

+9
Cms
mone
armsake
liisa003
babyapple
Heleen
keivi
Bibi
Soulshaker
13 posters

Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Soulshaker Reede 29 Mai 2009, 09:04

Mul on jälle probleem D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 173454

Perearst ütles viimase visiidi lõpus, et need päevad kui olete päevitamas siis lapsele d vitamiini ärge andke.
Samas laps on mul 8h päevas õues iga päev ja paratamatult saab ka päikest.

Kas ma peaks äkki suveks D vitamiini ära jätma?
Milles üldse see d vitamiini üleküllastumine väljendub?


Samas perearst ütles et ära ei tohiks jätta sest lõge meil suur alles (1,5x3).

Miks ma kõike seda küsin kui perearst ütles, et ära jätta ei tohiks? Sest tal endal lapsi pole ja praktika suht olematu.
Mul lihtsalt pole olnud aega uut perearsti leida. See arst, kes meil hetkel on, on meie arsti asendaja kuni see lapsega kodus on..
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Bibi Reede 29 Mai 2009, 10:08

Mina ei ole juba kuuaeg poisile d-vitamiini annud D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 329369 Arst ütles,et suur poiss juba ja väljas ka ilus päikseline ning,et ei ole vaja.Laps pidi juba päevase d-vitamiini koguse saama väljas olles 45 minutiga.Samas tal lõge ka ilusti kinni.Arstil praktikat üle 20 aasta,seega julgen teda usaldada ka.
Aga nii palju kui on inimesi(arste)on ka erinevaid arvamusi!
Bibi
Bibi
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Tiitli23
Postituste arv : 900
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Soulshaker Reede 29 Mai 2009, 10:12

Bibi kirjutas:Mina ei ole juba kuuaeg poisile d-vitamiini annud D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 329369 Arst ütles,et suur poiss juba ja väljas ka ilus päikseline ning,et ei ole vaja.Laps pidi juba päevase d-vitamiini koguse saama väljas olles 45 minutiga.Samas tal lõge ka ilusti kinni.Arstil praktikat üle 20 aasta,seega julgen teda usaldada ka.
Aga nii palju kui on inimesi(arste)on ka erinevaid arvamusi!

See ongi point, miks ma omavoliliselt ei julge ära jätta..
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  keivi Reede 29 Mai 2009, 10:18

Ja minu arst ütles, et Eesti kliimas tuleb aastaringselt anda D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 329369
Tegelikkuses annan sisetunde järgi - nendel päevadel kui ikka pikalt lapsega õues olen, siis ei anna.
keivi
keivi

Postituste arv : 250
Age : 41
Asukoht : Saku
Registration date : 04/03/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Bibi Reede 29 Mai 2009, 10:29

Mul arst soovitas ikkagi talvel natukene seda anda aga suvel ütles,et ei ole kindlasti vaja.
Soulshaker aga äkki saad oma perearsti keskuses uue arsti võtta.See peaks hästi lihtsalt käima.Ise vahetasin ka arsti,kirjutasin lihtsalt vastava avalduse ja sain kohe uue arsti juurde jutule.
Bibi
Bibi
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Tiitli23
Postituste arv : 900
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Heleen Reede 29 Mai 2009, 10:51

Mulle ütles ka, et peab aastaringselt andma ja erandiks on ilusad päikesepaistelised päevad, kui laps õuest selle koguse kätte saab. Samas on meil üle päeva sombused ilmad ja mina annan ikkagi praegu iga päev. Kui on väga ilus ilm ja me pikalt õues olnud, olen lihtsalt kogust vähendanud.
Heleen
Heleen
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 421
Age : 45
Asukoht : Tallinn
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  babyapple Reede 29 Mai 2009, 10:52

Mina tean ka, et Eesti kliimas (vähe päikest) soovitatakse aastaringselt anda. Eriti veel kui laps sündinud pimedal ajal (sügis, talv kui päikest vähe), laps rinnapiimal (RPA-s d-vit lisatud) ja suurlõge laialt lahti.

D-vitamiini üleküllastus ja üledoseerimine üsna raske.


D-vitamiini pikaajaline igapäevane kasutamine annuses 40 000...50 000 RÜ (500…625 tilka) võib

põhjustada liigse kaltsiumi sisalduse veres (hüperkaltseemia), millega kaasneb isutus, iiveldus,

oksendamine, kehakaalu langus, peavalu, apaatia, väsimus, loidus, segasus ja neerutalitluse häired.
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Soulshaker Reede 29 Mai 2009, 10:56

Ok arst ütles mulle, et "no ma ei tea millal on liiga palju - siis kui higistab"
Mul laps tihtipeale higistab ju. Sellepärast tekkis paanika.

Ma siis ikka annan talle suvel ka isegi siis kui päevad läbi õues oleme.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  liisa003 Reede 29 Mai 2009, 12:09

Meil on ka lõge kinni kasvanud. Arst ütles d-vitamiini kohta, et anda edasi, aga kui suvel mõni päev ununeb, siis pole hullu, et päikse käes ju ka nagunii. Kui küsisin, et kas ta siis liiga palju ei saa (iga päev 3 tilka d-vit + päike) ja ta ütles, et ei, pole võimalik (selliste koguste juures)
Niiet ma annan ikka edasi, aga kui vahel ununeb pole hullu (talvel on ka mõni päev ununend D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 848853 )
liisa003
liisa003
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 751
Age : 36
Asukoht : Saaremaa
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  armsake Reede 29 Mai 2009, 15:49

Meil on lõge suht suur ja iga kord küsitakse, kas ikka annan D-vitamiini (kusjuures vahel harva kui ununeb). Mina annan iga päev 5 tilka, sest mul RP laps (kas nüüd suvel peaks ma ka äkki 3 tilka päevas andma) :hmmm:
armsake
armsake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Tiitli23
Postituste arv : 3632
Age : 37
Asukoht : Viljandi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  mone Reede 29 Mai 2009, 17:06

minu tips sündis enneaegsena ja vereproovis oli mingi näit hästikõrge ja meie peame andma d-vitamiini üldse 10 tilka 3 korda päevas, lisaks veel multitabs vitamiini tilku D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 329369
mone
mone

Postituste arv : 25
Age : 36
Asukoht : Tartu
Registration date : 29/05/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Cms Laup 30 Mai 2009, 09:47

Henri hakkas kuu aega tagasi RPAd sööma ja ma järeldasin, et peaksin siis ka 3 tilka D-vitamiini andma. Samas kui ma arstiga konsulteerisin, siis ta ütles, et ikka 5 tilka ja kogu suve läbi. RPA osakaal menüüs ei olevat enam nii suur, et sealt D-vitamiini piisavalt saaks.
Cms
Cms

Postituste arv : 135
Age : 40
Asukoht : Tartu
Registration date : 28/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  kats Laup 30 Mai 2009, 21:10

Markus saab 5 tilka D-vitamiini iga päev ja perearst soovitas aastaringselt kuni 2aastaseks saamiseni anda.
kats
kats
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Tiitli23
Postituste arv : 2780
Age : 42
Asukoht : Keila
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  anukas Laup 15 Mai 2010, 10:27

Mind valdab ka hetkel see küsimus, kas anda või mitte. Perearst ütles, et suvekuudel pole vaja anda, sest niigi on väljas palju päikest. Kuid sünnitusmajas ämmaemand ütles, et tuleb anda vahetpidamata kuni 2 aastaseks saamiseni. Ei teagi nüüd, keda uskuda D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 232488
anukas
anukas

Postituste arv : 108
Age : 35
Asukoht : Viljandi
Registration date : 10/01/2010

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Soulshaker Laup 15 Mai 2010, 18:28

anukas kirjutas:Mind valdab ka hetkel see küsimus, kas anda või mitte. Perearst ütles, et suvekuudel pole vaja anda, sest niigi on väljas palju päikest. Kuid sünnitusmajas ämmaemand ütles, et tuleb anda vahetpidamata kuni 2 aastaseks saamiseni. Ei teagi nüüd, keda uskuda D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 232488

Kui Teil on lõge lahti veel siis kindlasti jätka andmist, pole need eesti ilmad midagi nii päikeselised.
Soulshaker
Soulshaker
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2577
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  jupijuula Nelj 20 Mai 2010, 10:25

Ma just käisin perearstil eila ja tuli jutuks D-vitamiini andmine. Noh meil plika 1,5a... aga arst siiski ütles, et peaks edasi anda kuni 2a saamiseni. Et üleliia ei saa, sest kui ongi üle seda D vitamiini siis viskab organism ise välja liigse D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 756483 Nii et jutt õige, nii palju kui on arste on ka arvamusi D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 662237 Ma annan edasi, ei julge ikka ära jätta.
jupijuula
jupijuula

Postituste arv : 182
Age : 40
Asukoht : viljandi
Registration date : 08/09/2009

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Tupsu003 Reede 27 Jan 2012, 21:40

Mina andsin ka suvel, vahest unustasin kll aga nii kui meelde tuliandsin kohe D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? 147380
Tupsu003
Tupsu003
abimoderaator

Postituste arv : 2114
Age : 30
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 10/01/2012

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001811496966

Tagasi üles Go down

D vitamiinist - kas peab ka suvel andma? Empty Re: D vitamiinist - kas peab ka suvel andma?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele