O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ImseVimse kiituseks

Go down

27112012

Postitamine 

ImseVimse kiituseks Empty ImseVimse kiituseks




Täna teen juttu oma lemmikfirmast. Kuigi näiteks Fuzzibunzi taskumähkmed on ka pingereas heal kohal, ei ole veel miski võitnud ImseVimse mähkmesarja. See on lihtsalt nii asjalik, kvaliteetne ja hea. Tundub, et rootslased mõnda asja ikka oskavad. Volvot teate? Kahtlemata üks parimaid autosid meie kliimasse, kvaliteetne, turvaline ja mõnus. Absoluutselt minu tulevikuauto (hetkel lepime veel Fordiga, mis teha) ImseVimse kiituseks 866508 Emmaljungat teate? Hea, laia tugeva raamiga käru, mis meie talvedes ikka hangedest läbi ka suudab sõita. Peab kaua vastu ja näeb ilus välja. Oma tütre jaoks ostsin järelturult kasutatud Emmaljunga, näeb välja nagu tutikas, kuigi muster pole enam viimase moe järgi ImseVimse kiituseks 866508 Usun, et peab vastu veel mitu last.
Novot. ImseVimsega on umbes sama lugu: kvaliteetsest ja võimalikult naturaalsetest materjalidest, läbimõeldud disainiga ja mõnusad. Ma pole veel üheski tootes pettuma pidanud.

Kvaliteeti näitab esiteks see, et õmblused ja materjalid on head, mähkmed peavad kaua vastu ja on seega väga vabalt edasimüüdavad järelturul. Lisaks näitab igal mähkmel minu arvates kvaliteeti see, mis kraadises vees neid pesta v'õib. ImseVimse kontuurmähkmeid ja marlisid võib pesta kuni 90 kraadiga, teisi tooteid kuni 60 kraadiga. Võrreldes mõne kunstmaterjalist hiinakaga (Hiinas toodetud mähe), mis vaid 30 kraadi kannatab, on ju vahe päris suur.
Lisaks meeldib mulle, et ImseVimse kasutab naturaalseid materjale. Puuvill (kontuurmähkmetes koguni ökopuuvill) on kahtlemata lapsele parim. Kuigi kunstmaterjalid (mikrofliis) jäävad märjaks saades käele katsumisel kuivemad kui puuvill, eelistan mina ikkagi looduslikumat varianti.

Alustaks kõige levinumast ImseVimse tootest: kontuurmähe + mähkmekate süsteemist (mähkmekatte sees võib loomulikult kasutada ka teiste firmade mähkmeid ja marlisid. Viimased on olemas ka ImseVimse tootevalikus). Kontuurmähkmed on kas flanellist või froteest, jalasoonikuga, lahtikäiva lapi süsteemiga (kiirendab kuivamist).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Suurustest on vastsündinu suurus ja one size ehk mähkmeea lõpuni sobiv suurus. Viimane sobib lastele alates 5 kg. Vastsündinu suurusi (edaspidi NB) on tegelt erinevaid, levinuim on see, mis kestab kuni 6kg, aga uuemad kestavad 2-8kg ja on veel eraldi pisikesed mähkmed 2-4kg. Minul on kodus olemas flanellist NB mähkmed ja hiljaaegu hankisin ka one size kontuurmähkmed, neid on mul nii flanellist kui ka froteest. Kõikidel kontuurmähkmetel on jalakumm, mis annab lisakaitset lekkimise vastu. Ja nende lahtikäiva lapi süsteem on minu arvates geniaalne- mähkmed imavad palju, aga kuivavad oluliselt kiiremini. Ja flanell on neil nii pehme (osadel veel eriti pehme), ökopuuvillast pealekauba.

Mähkmekatetest levinuim on Soft mähkmekate, ehk pehme mähkmekate, vastsündinule 3-6kg suuruses, aga saab kasutada veidi kauem. Ning loomulikult on olemas ka suuremad suurused. Ja nagu nimigi ütleb, on tegu tõesti pehme mähkmekattega. Osad mähkmekatted on miskipärast väga kangest materjalist ja suruvad seeläbi minu arvates liiga palju lapsele. Laps tahab ju siputada, kange mähe jalgevahel segab (niigi on ju riidemähkmed juba pabermähkmetest laiemad). ImseVimse pehme kate laseb aga lapsel mõnusasti siputada, samalajal kui kummid hoiavad pissi ja kaka kenasti mähkme sees. Krõpsud on kattel samuti piisavalt pehmed ja ei tee lapsele seeläbi liiga (osadel katetelt, millel kinnituskrõps liiga tugev on, võib see siputaval lapsel kõhule punase randi hõõruda). Lisaks on kinnituskrõps hea lai, võimaldades katet lapse järgi väga hästi sättida. Materjaliks PUL, millel puuvilla kate peal. Mõnus.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lisaks on tootevalikus olemas ka ökopuuvillast mähkmekate, mis mul samuti olemas on ja mis ka mõnus on. Ja siis veel villast mähkmekate ka, mida mul au proovida pole olnud. Ja lisaks on ImseVimsel ka Bumpy mähkmekatete sari, eraldi öö ja päeva oma. Polegi aru saanud, miks. Aga ühe ma endale prooviks olen ostnud, eks tulevikus siis ole näha. Hetkel on tütreke selle katte jaoks veel liiga väike.
Ahjaa, ImseVimse tegi hiljaaegu tooteuuendusi, neil on nüüd ka Smart kate, mis trukkidega lapse suurusel reguleeritav ja tuleb vaid kahes suuruses: sünnist kuni 9 kg ja 9kg+ (vastupidiselt pehme katte süsteemile, mille suurused kolme kilo kaupa on). Seda olen nende kodulehel näinud, aga ostnud ei ole.

Edasi on mul kodus olemas ImseVimse AIO. See on meil öömähkmeks. Eks kasutaks päeval ka, kui mul neid rohkem oleks ImseVimse kiituseks 824600 AIO on taaskord mõnusalt pehme, lastes lapsel edukalt siputada. Ja käele katsudes tundub ka minu arvates mõnusam kui mõni kilejama kattega AIO. Lisaks on taaskord kasutuses lahtikäiva klapi süsteem, AIOl on kaks klappi. See võimaldab mähkmel taaskord kiiremini kuivada, muidu oleks AIO kuivamine ju väga aeglane.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mähkme sees on taaskord puuvill- peenikese koega frotee ja ühel lisalapil pealmine pool flanell. Seega vastu lapse peput saab panna mõnusalt väga pehme flanellikülje. Flanell tekitab meil küll enda peale suuri toppe, aga need eemaldan aeg-ajalt topilõikuriga. Pealiskiht on taaskord PUL, mis on ju kõige hingavam veekindel materjal, mis mähkmetel kasutusel (no võibolla vill hingab paremini, aga villa veepidavana hoidmiseks tuleb sellega ka rohkem vaeva näha). Krõpsud on AIOl samalaadsed nagu mähkmekatetel, mulle see süsteem meeldib. Pesukrõpsud on ka (ehk siis pisikeste kinnituskrõpsude kõrval on teised veel, mis pesemise ajaks omavahel kokku kinnitada- lahtine krõps rikub muidu masinpesul teisi kangaid, mille külge ta kinni jääb). Kodulehel on näha, et on olemas ka trukkidega AIOsid, mul ühtegi pole. Aga krõpsud meeldivad ImseVimsel mulle ka, minu arvates nad väga kiiresti ära ei kulu.

Lisaks on ImseVimse tootevalikus ka veel eespool mainitud marlid, püsi-kuiv-lapid ja mähkmepaber. Mähkmepaber mul on, töötab kenasti. Marlisid ja püsi-kuiv lappe proovinud veel pole. Viimaste eesmärk on mähkmepaberit asendada- juhtida piss kiirelt mähkme sisse, et vastu lapse nahka jääks võimalikult kuiv kiht.Kui kellelgi on kodus seismas ImseVimse marlisid, püsi-kuiv lappe või villast mähkmekatet, pakkuge mulle, ma tahaks neid ka proovida ImseVimse kiituseks 866508

Järelturg on ImseVimsel täiesti olemas. Kuna tegu on kvaliteetsete mähetega, mis kaua vastu peavad, siis saab neid müüa küll. Ühe lapsega kasutatuna on nad veel peaaegu nagu uued ja ega kahe lapsegagi nad veel ribadeks kulu ImseVimse kiituseks 866508 Ja teise ringi mähkmeid karta pole vaja. ImseVimse kiituseks 866508 No võibolla ei näe enam jah nii valged välja ja on veidi kulunumad, töötavad vägagi ilusti. Ja on kordades odavamad. Kui veidi pilte uurida ja inimeselt lisainfot küsida (mitmel lapsel kasutatud, kas peres suitsetatakse ja kas lemmikloomi on(kui laps allergiline), siis saab minu arvates piisavalt selgust, et endale head mähkmed leida. ImseVimsedest on enim Eestis saada 3-6kg pehmeid mähkmekatteid ja NB suurused flanellist kontuurmähkmeid. Kui praegu osta.ee-sse kiigata (kasutan otsingusüna "mäh"), siis on seal nii mõnedki saada. Isegi mul on neid mingi kogus üle, kes tahab, võin odava raha eest müüa ImseVimse kiituseks 824600

Uuena oli Eestis Imsesid saada kallis.ee e-poest. Aga hetkel seal väga midagi enam pole, sest nad lõpetasid millalgi maaletoomise ära. Kahju. Otse ImseVimse kodulehelt - [You must be registered and logged in to see this link.] saab ka tellida, nad peaksid Eestisse saatma küll.

Nii. Millegi kallal peaks norima ka. ImseVimse kiituseks 824600
Esiteks- uuena on ImseVimsed väga kallid. Kuigi jah, kvaliteetsed ka, kestavad kaua ja mitme lapsega kasutades teenib see raha end tagasigi. Samas mina pole veel raatsinud neid ImseVimse kodulehelt tellima hakata, rahakulu oleks liiga suur (missiis, et mõnda suurust AIOt tahaks veel). Aga nagu eespool mainitud, järelturg on ka ImseVimse kiituseks 866508
Teiseks- ImseVimse mähkmekatted ja AIOd on väikese kaaluvahemikuga. St tihti on vaja juba uut suurust mähet (ja nii läheb raha palju). No mähkmekatete puhul tegid nad nüüd Smart katte, see lahendab seda probleemi. Aga AIOd on ikka väikeste kaaluvahemikega (uutel on veidi suuremad kaaluvahemikud kui vanadel. Vanadel 3kg kaupa, uutel 4kg kaupa).
Aga see on minu arvates ka pluss, mitte ainult miinus. Sest täpsema kaaluvahemikuga mähkmed istuvad lapsele paremini. Kui on nö sünnist potini mähkmed, mille suurust saab trukkide abil muuta, siis pisikesel lapsel jäävad nad väga possakad jalas. No mulle vähemalt ei meeldi.
Kolmandaks- froteest kontuurmähe on pika froteekiuga ja jääb masinpesuga suhteliselt kange. Ma muidugi alles ostsin nad ka järelturult, eks näis, mis veidi pikema ajaga meie masin ja vesi mähkmega teevad (vee karedus mängib rolli!). Triikimine pidavat mähkmeid pehmemaks tegema...ei tea, pole veel proovinud. Igaljuhul ImseVimse konturmähetel on triikimine lubatud, kuna on tegu naturaalse materjaliga (kunstmaterjalid triikimist ei taha, samuti PUL).
Neljandaks- see ei ole küll otseselt ImseVimsede viga, aga flanellist kontuurmähetele snäppi kinni ei jää. Rabelevama lapse puhul oleks hea kontuurmähe snäppiga kinni tõmmata ja siis katet korralikult kinnitada, aga kahjuks see ei toimi. Mõni hakkajam emme on kontuurmähetele ka krõpsud peale õmmelnud, ma tean. Aga tegelikult saab ka väga hästi lihtsalt niisama, nagu nad on, hakkama.

Ja hetkel saigi vist kõik. Nagu aru saada on, ImseVimse mulle meeldib ImseVimse kiituseks 866508 Aga eks neid, mis meeldivad, tuleb veel. Ja nagu ikka, kõigile omakorda Imse ilmselt ei meeldi.Nagu ka Volvod või Emmaljunga.
Uute kirjutamisteni! ImseVimse kiituseks 866508
aniitram
aniitram

Postituste arv : 159
Asukoht : -
Registration date : 21/11/2009

Tagasi üles Go down

Share this post on: reddit

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele