O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

5 posters

Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  tixit Nelj 19 Apr 2012, 14:48

Me anname endast parima, et õpetada oma järeltulijaid eristama õiget valest ning hoida neid kindlal rajal. Iga päev suuname neid hoolitsema oma tervise eest. Siiski annavad pahatihti just vanemad ise märkamatult järeltulijatele halba eeskuju. Pole kasu, et me räägime oma lastele tervislikest eluviisidest, kui me ise neid ei järgi! Healt24.com pani kirja viis halba harjumust, milles lapsed võtavad eeskuju oma vanematelt.


1. Hommikusöögi vahelejätmine- on tõestatud, et selline teguviis võib tõsiselt piirata laste arengut ning õppimisvõimet. Hommikusöögi mittesöömine on sageli seotud ka lapseülekaalulisusega.
2. Vähene puu- ja köögiviljade söömine - päevas peaks sööma vähemalt 5 portsjonit puu- ja köögivilja.
3. Puudulik sportlikkus- trenn on eriti tähtis lastele, kuna see parandab nende koordinatsiooni, tõstab enesekindlust ning -hinnangut, samuti vähendab
ärevust ja stressi.
4. Vahele jäetud uni ei pruugi tunduda väga olulisena, aga tegelikkuses on seotud mitmete terviseprobleemidega.
5. Käte pesemine- see on esimene kaitse erinevate haiguste eest, kuid paljud inimesed teevad seda pinnapealselt või ei tee üldse. Kui te ei pese oma käsi, siis miks peaksid seda tegema teie lapsed?

Allikas: healt24.com

Kas ka teie olete õpetanud oma lastele märkamatult halbu tavasid? Kas lapsed järgivad teie elustiili või kõnepruuki? Räägi meile oma kogemustest!
tixit
tixit
abiAdministraator
abiAdministraator

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Tiitli23
Postituste arv : 2243
Age : 47
Asukoht : Saue
Registration date : 16/02/2009

http://minumaailm-tixit.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty Re: 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  Marianne Nelj 19 Apr 2012, 14:55

Selle listi kohaselt oleme head vanemad kelle jutt ja eluviis haakuvad. 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 866508
AGA ma ei taha teada mida Ernst kunagi roolis rääkima hakkab.. 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 142980
Ma küll üritan end parandada aga kõik need teised "lollid ja/või aeglased kes mu autole ette jäävad.. 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 329369 ..ei ole kerge mu mehel seda kõike ära kuulata ega ka me pojal. 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 226662
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty Re: 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  Marianne Nelj 19 Apr 2012, 14:56

Selline asi ka, et kui me oma lapsele midagi lubame siis üritame alati seda lubadust ka täita, et ta tulevikus ka lubadusi pidama hakkaks.
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty Re: 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  Pärlike Nelj 19 Apr 2012, 15:05

Trenni osa on siin listis minu nõrgim lüli 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 633777 Mees teeb trenni veidi rohkem. Vanema tütre panime aga juba varakult trenni - annab ise endale eeskuju 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 296785 Väiksemale õele küll annab - tema kodus üritab teha neid asju, mida õde ja teisi trennis tegemas näeb.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty Re: 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  Lote35 Reede 20 Apr 2012, 00:52

Eeemmm...jah, eks vahel ikka võib juhtuda, et eneselegi märkamatult teen midagi, mida siis hiljem avastan, et ka lapsed järgi teevad...
Aga kui nüüd nendest viiest punktist rääkida, siis...
1. Hommikust söövad meil kõik, lapsed õpetasid lõpuks ka minu hommikust sööma 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 296785
2. Juurikaid ja puuvilju süüakse päris meelsasti, väike piiga nats pirtsutab juurikate koha pealt, aga üldiselt meie pere sööb seda kraami hea meelega.
3. Trenni teevad meie peres mina, suuremad tütred ja suurem poiss. Keskmise poisi tahaks sügisest vennaga koos maadlustrenni saata, aga praegu meeldib talle hoopis lauluring 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 908934 2 väiksemat veel trenni ei tee
4. Vot siinkohal on mõnikord viilimisi. alati küll meil see lõunauinak ei õnnestu st.et mina panen lapsed voodisse küll, aga mõnikord juhtub, et uni ei tule...
5. käte pesu on minu kiiks...kuna olen pikka aega töötanud toiduainega, siis hügieeninõuded on sel alal kõrged. Võib öelda, et sage käte pesemine (mis muide ei mõju nahale just kõige paremini) on minu puhul sisse programmeeritud 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 824600 Ja ma panen kohe tähele, kui laps tuleb vetsust (meil ei ole vannitoas käte pesemise võimalust paraku)ja hiilib kraanikausist mööda 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 824600
Lote35
Lote35
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 906
Age : 48
Asukoht : Virumaa
Registration date : 12/01/2011

Tagasi üles Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty Re: 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  kristi0310 Reede 20 Apr 2012, 09:11

Selle nimekirja järgi oleme meie mustrevanemad 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 824600
Hommikust sööme kõik koos, lasteaiapäevadel sööb laps lasteaias, kuid seal söövad kõik, seega on tal harjumus sees.
Juurviljad/puuviljad on meie menüüs olulisel kohal, alati on puuviljavaagnal miskit, söögitegemisel kasutan palju juurvilju.
Trenni osas on meil laiskvorst issi, tema trenni ei tee. Mina teen ja kuna teen seda kodus, siis laps teeb minuga kaasa 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 824600
Lõunauni on lapsele nii tähtsaks muutunud, et ta küsib ise magama kui ma olen mõne toimetamise käigus unustanud kella vaadata 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 866508 Üleüldse on mul lapsel kindel päevakava, millal sööb/magab, kui sellesse graafikusse mingi nihe sisse tekib, on laps kohe väga pahur, seega olen mina veendunud, et kindel päevakava tekitab lapsele kindlustunde 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 866508
No ja käte pesemine, see on ju elementaarne 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame 866508
kristi0310
kristi0310
abimoderaator

Postituste arv : 463
Age : 35
Asukoht : VILJANDI
Registration date : 15/10/2010

Tagasi üles Go down

5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame Empty Re: 5 halba harjumust, mida oma lastele õpetame

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele