O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rohenäppude eri

+11
minake
accra
babyapple
Mõrumantsik
mitike
erlex
pariisitar
Heily
HoneyMoon
siq29
tixit
15 posters

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Go down

Rohenäppude eri Empty Rohenäppude eri

Postitamine  tixit Reede 25 Märts 2011, 18:26

Olete juba mõelnud, milliseid taimi sel aastal aiamaale või rõdupotti istutada kavatsete. Kas kasvatate ise taimed ette või ostate poest/turult?

Ise panin mulda basiiliku, peterselli ja murulaugu seemned. Need potid on ilusasti rohelised juba.
Aiamaad mul pole, seega pean pisikese rõduga hakkama saama aga soovid on üüratud Rohenäppude eri 824600 . Hernest tahaks proovida ja kindlasti tulevad ka mingid lilled. Ja maasikaid tahaks ja huvi pärast tahaks ka kartulikasvatamist rõdul proovida. Rohenäppude eri 28787
tixit
tixit
abiAdministraator
abiAdministraator

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 2243
Age : 47
Asukoht : Saue
Registration date : 16/02/2009

http://minumaailm-tixit.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Külaline Reede 25 Märts 2011, 19:14

Olen rõdul kasvatanud tilli, salatit. basiilikut.
Minu rõdu basiilik maitses nagu ikka kuigi oli selline pisike ja kidur.
Siiski lähevad ka see aasta basiilikupoisid rõdupotti- kasutan ilmselt kevadel ostetud toidupoe juurviljaosakonna potitaimi Rohenäppude eri 824600 neid saab suurepäraselt edasi kasvatada.
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  siq29 Reede 25 Märts 2011, 20:20

Meil lähevad nii peenrad, kartulipõld kui ka kasvuhoone täisistutamisele-külvamisele. Tomatiseemned on juba kõik kenasti idanenud ja ilusad taimehakatised hakkavad esimest pärislehte looma, peagi tuleb nad iga taimeke eraldi potti istutada. Peenrale lähevad petersell, porgand, hernes, aeduba, sibul, till, põlduba jms, kõike veel päris läbi mõelnud ei ole. Kasvuhoonesse paneme kurki ka, needki taimed kasvatame ise ette.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  HoneyMoon Reede 25 Märts 2011, 20:44

Praegu panin mulda metsmaasika seemned.
HoneyMoon
HoneyMoon
abiAdministraator
abiAdministraator

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 3447
Age : 43
Asukoht : Tartu
Registration date : 16/02/2009

http://www.lihtsadheadtoidud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Heily Reede 25 Märts 2011, 21:03

Minu selle aasta eesmärk on endale üks ilus ürdipeenar sisse seada. Sinna siis plaan panna aed-piparrohi, kurgirohi, petersell, murulauk, sidrunmeliss, basiilik, till, saialilled, mungalilled (nende õied imehea lisand salatisse), lavendel, oblikas... Midagi oli kindlasti veel, aga praegu ei tule meelde. Ettekasvatamist vajavad taimed lähevad uuel nädalal pottidesse. Rohenäppude eri 824600 Lisaks on siis aias veel kaks lilleaedikut ja väikse piiga peenar, kus siis kasvavad igasugused asjad, mis laps ise välja valib (eelmisel aastal nt. kaks kartulit, porgandid, saialailled, herned, päevalilled, till, kurk jne).
Heily
Heily

Postituste arv : 193
Age : 43
Asukoht : Tartu/Kuigatsi
Registration date : 15/09/2009

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  pariisitar Reede 25 Märts 2011, 21:24

Kuna me sygisel kolisime, siis on meil selllel aastal esimest korda t2itsa enda aed ja plaanid on suured. Aed ei ole v2ga suur, aga tagumisse otsa teen paar peenart porgandi, herne, tilli, sibula, kyyslaugu, paari tomatitaime ja salati jaoks. K8rvale panen ka paar vaarika p88sast ja kymmekond maasika taime. Koogiakna k8rvale paigutasin spets kastid yrtide jaoks ja sinna l2hevad kasvama basiilik, petersell, koriander ja rosmariin. Osaliselt ostan v2ikesed taimed ja osaliselt kylvan seemned. V2ga tore teema Rohenäppude eri 524825
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Külaline Reede 25 Märts 2011, 21:31

pariisitar kirjutas:Kuna me sygisel kolisime, siis on meil selllel aastal esimest korda t2itsa enda aed ja plaanid on suured. Aed ei ole v2ga suur, aga tagumisse otsa teen paar peenart porgandi, herne, tilli, sibula, kyyslaugu, paari tomatitaime ja salati jaoks. K8rvale panen ka paar vaarika p88sast ja kymmekond maasika taime. Koogiakna k8rvale paigutasin spets kastid yrtide jaoks ja sinna l2hevad kasvama basiilik, petersell, koriander ja rosmariin. Osaliselt ostan v2ikesed taimed ja osaliselt kylvan seemned. V2ga tore teema Rohenäppude eri 524825

girlyes: Hea, et sa mulle meelde tuletasid! Vot koriandri panen ka kindlasti see aasta potti. Kuna armastan seda väga!!!!
Anonymous
Külaline
Külaline


Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  erlex Reede 25 Märts 2011, 21:40

Mina panin aknale kurgi murulaugu ja sibulad.Lavendli ja tilli ka Rohenäppude eri 866508
Oma aed täitsa olemas ja veel ei tea mis plaanid on Rohenäppude eri 866508 Kindlasti istutame mõned puud ja lilli Rohenäppude eri 662237
erlex
erlex
Omaklubi teemant
Omaklubi teemant

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 5078
Asukoht : Mulgimaa
Registration date : 15/12/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  mitike Laup 26 Märts 2011, 20:40

Mul on aknalaual potis salat,tomat,murulauk,till,paprika ja arbuus. Ja lilled amplite jaoks. Lilli proovin esimest korda ette kasvatada. Aeda teeb mees kastid kuhu sisse ma kavatsen maasikataimed panna ja midagi head veel. Rohenäppude eri 866508 Kindlasti veel palju herneid Rohenäppude eri 824600
Eelmine aasta kasvatasin potis herneid. Sain hakkama küll Rohenäppude eri 173454
Basiiliku unustasin panna Rohenäppude eri 232488 aga seda viga annab parandada.
mitike
mitike
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1107
Age : 41
Asukoht : Linna lähedal maal
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  mitike Esm 23 Mai 2011, 23:18

Mul potitomatil esimene tomatike küljes Rohenäppude eri 173454
mitike
mitike
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1107
Age : 41
Asukoht : Linna lähedal maal
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  siq29 Esm 23 Mai 2011, 23:40

mitike kirjutas:Mul potitomatil esimene tomatike küljes Rohenäppude eri 173454

Mu potitomatitel tulid esimesed tomatid külge juba kaks nädalat tagasi, nüüdseks on need juba päris kobeda suurusega. Rohenäppude eri 173454 Rohenäppude eri 173454 Rohenäppude eri 173454

Rohkem ma ei kekuta, mure on ka. Kasvuhoones lähevad kurgi- ja tomatitaimedel lehed valgeks, samuti veel toas pottides olevatel paaril kurgitaimel. Ise kahtlustan, et mingi haigus... Rohenäppude eri 232488
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Mõrumantsik Esm 23 Mai 2011, 23:45

Mina sel suvel võtan puhkust rõdutaimede kasvatamises Rohenäppude eri 824600 Eelmistel aastatel olen seal kasvatanud tsillit, paprikat, tomatit, amplimaasikaid, erinevaid amplililli ja ka mõned toalilled panen suveks rõdule. Sel aastal võtan vabalt sellepärast, et ikka suur mässamine nendega seal. Meil on lõunapoolne rõdu ja kogu aeg paistab päike. Palaval ajal on vaja iga hommik ja õhtu taimi kasta ja no siis on ka igapäevane rutiin amplililledelt vanade õite ära kakkumine. Aga niisama köögis on mul aastringselt kas basiilik või rosmariin. Need on plastmass potidesse istutatud ja lihtsalt siis panengi ilusa poti ümber, iga hommik vett ja paar nädalat kindlasti on taimeke ilus. Kui just ennem lehti ära ei söö Rohenäppude eri 824600 Basiilik säilibki ainult nii toatemperatuuril, seda ei saa panna külmkappi, kohe tõmbab lehed mustaks.
Mõrumantsik
Mõrumantsik
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 747
Age : 44
Asukoht : Soome, Kangasala
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  babyapple Teis 24 Mai 2011, 01:42

Kuna see kevad tõi minu ellu muresid, mis võtsid mu kogu tähelepanu, siis see kord sai ema kõik minu seemned endale. Tema potites ja peenardel kasvavad nüüd koriander, lehtsalat, basiilik, spinat, petersell, till, suvikõrvits, kõrvits ja muidugi tomatid ning kurgid. Ja püsitaimedest muidugi hulgaliselt vaarikaid ja maasikaid ning ploomid, murelid, sõstrad ja karusmarjad. Suu hakkas vett jooksma...
babyapple
babyapple
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2705
Asukoht : Tallinn ja Suurupi
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  accra Teis 24 Mai 2011, 08:45

Ma nii 2 nädalalt tagasi istutasin tulbi sibulad potti.Nüüd nad on aknal ilusti sirgund ja mõned on juba nii 4-5 cm pikkused.
Eila õhtal istutasin hapuoblika kah potti Rohenäppude eri 394294 .
Mul veel rõdu pole aga kohe kui kolime ära sisi mo potimajandus kasvab .
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  tixit Teis 24 Mai 2011, 19:12

Hapuoblikas potti panna on küll väga lahe idee. Rohenäppude eri 547149 Minu petersell ja basiilik on peaaegu igapäevaselt kasutuses, till on rõdul juba päris kena. Kõiki mõtteid ei saanudki kahjuks sel aastal teostada aga järgmine aasta tuleb jälle suvi Rohenäppude eri 908934 (loodetavasti ikka tuleb)
tixit
tixit
abiAdministraator
abiAdministraator

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 2243
Age : 47
Asukoht : Saue
Registration date : 16/02/2009

http://minumaailm-tixit.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  accra Esm 12 Sept 2011, 09:34

Mul nüüd küsimus ,et need tulbi sibulad pean ma ju puhatama varrest ja sibulad kuivatama väää?
Valgustage nüüd tarka Rohenäppude eri 824600 .
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  minake Esm 12 Sept 2011, 14:12

Mina koristan sibula koos pealsetega ja panen ka koos nendega kuivama, pärast hea siplaid patsi punuda. Aga tegelikult kui sa koos vartega neid jätta ei taha siis keerad nad sõrmedega ära, öeldakse et kui noaga lõikad läheb mädanik kiiremini sibulasse sisse, lihtsam on neid keerata siis kui sibul on kuiv või poolenisti kuiv.
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  minake Esm 12 Sept 2011, 14:14

Aaaa ja kuivatama pead siis õhurikkas kuivas kohas, mina olen alguses kuivatanud kuuris ja pärast nad ahjuotsa järelkuivama pistnud. Talvel peab neid samamoodi õhurikkas anumas säilitama muidu on mädanik kiire tulema.
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  accra Esm 12 Sept 2011, 16:56

Hmm mul siin paneelmajas pole eriti sobilikku kuivatamis kohta.
Tuleb vist maale ämma juurde viia.
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Rohenäppude eri Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  mitike Kolm 14 Sept 2011, 15:24

Mul selline küssa, et sain oma kaua oodatud äädikapuu. Peale istutamist täega norus. Juba mitu päeva. Mida ta tahta võib? Väetist või teist mulda vms? Teab keegi?
mitike
mitike
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1107
Age : 41
Asukoht : Linna lähedal maal
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  minake Nelj 15 Sept 2011, 09:57

Äädikapuu e. harilik sumahh

Mul isiklikult äädikapuud ei ole aga natuke on sellega kogemusi. Äädikapuu sai kaevatud suure äädikapuu juurevõsust, esimese suve hoidsin seda potis sügisel istutasin maha. Kevadel kasvama ei läinud vaid ajas uinunud pungast omale uue võsu, sügisel katsin ta kuuseokstega aga kevadel vana osa kasvama ei läinud vaid hakkas juurevõsudest omale jälle uusi võrseid ajama. Aga nüüd pole muret kuna äädikapuu ämma aias Rohenäppude eri 824600

Taimede istutamise kohapealt selline info et kindlasti ei tohiks taimi väetada nende juurdumise aja st. et 2 nädalat peale istutamist, sügist väetamist pole ma ka teinud aga kevadel olen lämmastikuga taimi natuke turgutanud. Uue ja viljaka mulla lisamisest pole aga midagi halba.
Niiet Mitike kannatust sulle sinna, hoia ja kaitse oma äädikapuud talve eest ta ju nõrguke veel, äkki kevad on sügisest targem.
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  mitike Esm 19 Sept 2011, 10:42

Suured tänud Minake Rohenäppude eri 547149
mitike
mitike
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Postituste arv : 1107
Age : 41
Asukoht : Linna lähedal maal
Registration date : 05/06/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  minake Esm 19 Märts 2012, 20:36

Nii rohenäpud, kas seemned juba mullas?
Mul siis juba 3-me sorti tomateid külvatud ja ka porrulauk sai maha pandud, näis kas ka õnnestub kuigi tundub et selle viimase külvasin liiga vara. Lisaks veel lobeeliaid tõuseb nagu muru, selle külvas poiss ja egas ta siis seemnetega koonerdanud.
Aga aiamaa plaanid seeaasta suuremad kui eelmisel aastal, kindlasti tahan seda laiendada ja kasvuhoone ehitada. lisaks lähvad ka maha arbuusid ja melonid mida ma olen tahtnud juba tükimat aega kasvatada ja loomulikult ka tubakas, mida kasvatasin ka eelmine aasta.
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Lote35 Esm 19 Märts 2012, 22:20

Ei ole veel miskit mulda pannud, viimastel aastatel pole mul selleks enam mingit vajadust olnud, sest ema teeb selle töö minu eest ära Rohenäppude eri 633777 No mitte, et ma ise ei võiks ega tahaks, vastupidi, ta paneb nagunii seemneid maha ja siis kevadel hakkab taimi pähe määrima. Ennetan olukorda ja võtan siis vabalt Rohenäppude eri 824600 Võib-olla mõne lille kasvatan ette....
Muidu kasvatan oma juurikad jm sellise kõik perele ise. Kannatamatult juba tahaks rohelist kraami oma aiast, aga seda veel nii pea ei saa...
Lote35
Lote35
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 906
Age : 48
Asukoht : Virumaa
Registration date : 12/01/2011

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Heily Kolm 11 Apr 2012, 16:43

Minul akna peal sirgumas till, petersell, salat... Ja redised ka. Rohenäppude eri 866508 Vennanaine andis väiksed tamed ja nüüd me katsetamegi rediste potis kasvatamist. Rohenäppude eri 824600
Heily
Heily

Postituste arv : 193
Age : 43
Asukoht : Tartu/Kuigatsi
Registration date : 15/09/2009

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Rohenäppude eri Empty Re: Rohenäppude eri

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele