O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meelespea neile, kes soovivad rasestuda

3 posters

Go down

Meelespea neile, kes soovivad rasestuda Empty Meelespea neile, kes soovivad rasestuda

Postitamine  Cat Reede 13 Nov 2009, 13:30

Määrimine
Väike vereeritus
Algav menstruatsioon vôi päevad, mis jätkuvad raseduse alguses, ent mis erinevalt menstruatsioonist on vâhem vererohked ja lühemad.
Vahest vôib määrimine olla märk pesastumisest vôi ovulatsioonist, mis vôib varieeruda roosa ja pruuni värvi vahel ovulatsiooni ajal vôi siis umbes neli päeva peale ovulatsiooni.

Emakakael
6p:Kôva
7p:K
8p:K
9p:K
10p:Pehme
11p:P
12p:P
13p:P
14p:Kôva
15p:K
kui emakakael on pehme, see on màrk ovulatsioonist


Emakakaela avanemine enne ovulatsiooni:
6p: Suletud, kôva
7p: S
8p: S
9p: S
10p: nagu huuled, emakakael hakkab avanema
11p: sama
12p: emakakael on peaaegu avanenud
13p: emakakael on täiesti avanenud ja tôuseb kôrgemale, et muutuda spermale vastuvôtlikumaks.

Kui emakakael hakkab avanema on ovulatsioonihetk làhedal ja kui ovulatsioon on möödas, siis sulgub emakakael uuesti ning muutub kôvaks.

Kokkuvôte: emakael madalal, kôva, suletud: tsükli algus
emakakael kôrgel, pehme, avatud: ovulatsioon
emakakael madalal, kôva, suletud kohe peale ovulatsiooni

Nôuandeid emakakaela asendi katsumiseks:
teha seda igal päeval enam-vähem samal kellaajal ja samas postitsioonis, näiteks püstiasendis üks jalg toolil, selili vôi kükiliasendis.
Soovitavalt ôhtusel ajal
Pesta enne käsi hoolikalt
katsuda emakakaela asendit nimetissôrme ja keskmise sôrme abiga

Viljastamiseks kôige fertiilsem aeg asetseb siis 8 ja 17 tsüklipäeva vahel.

Kuidas kontrollida emakakaela asendit, et kindlaks määrata ovulatsiooniaega?
Emakakaela asendi jälgimine ei ole just kôige lihtsam moodus ovulatsiooni kindlaksmääramisel ent vôib olla praktiseeritud môningatel naistel, kel on raskusi määrata kindlaks ov aega basaaltemperatuuri môôtes ja tupeeritist jàlgides. See moodus vôimaldab ka kindlaks teha, kahtluse korral, et ovulatsioon on toimunud. Emakakaela asendi katsumise jaoks viia igal ôhtul samal kellaajal kaks sôrme tuppe, näiteks dushi all olles. Emakakael on madalamal, kui te katsute seda kükiliasendis. Kui emakakael asetseb madalal, on suletud ja kôva kui ninaots, ei ole te jôudnud veel tsùkli viljakasse perioodi.
Kui emakakael on kôrgel; avatud ja pehme nagu huuled, olete jôudnud viljakasse tsùkliperioodi. On vôimalik, et tunnete tupeeritist sôrmedel. On ka vôimalik, et teie emakakael asetseb niivôrd kôrgel, et ei vôimalda teil seda katsuda.

Ovulatsioon:
Môni päev enne ovulatsiooni vôid màrgata suurenenud tupeeritist. Ovulatsioonipàeval vôid Sa tunda alakôhus päevadele sarnanevat valu, suurenenud soovi vahekordade jàrele.

Milliseid meetodeid vôid Sa kasutada, et kontrollida ovulatsiooni toimumist?
basaaltemperatuuri môôtmine on kôige parem meetod kindlaksmààramaks ovulatsiooniaega, ent ka see meetod vôimaldab teil teada saada pigem millal ovulatsioon on toimunud, mitte selle toimumiseaega. On olemas ovulatsioonitestid, mis vôimaldavad kindlaks mààrata ovulatsiooniaega.
Emakakaela asend, tupeeritise jàlgimine ja sageli, valud alakôhus on teised ovulatsioonisümptomid andmaks teada, et ovulatsioon on toimumas. Samuti vôib olla ka vàike vereeritis olla màrk ovulatsiooni saabumisest, seda juhtub umbes 10% naistel.
Tupeeritis
Emakakael eraldab tupeeritist kaitsmaks naise organismi sperma ja bakterite eest. Kuude jooksul eritise koostis muutub, kasvab ja kahaneb selleks, et vôimaldada spermal ligipààsu munajuhadesse. Jàlgides neid muutusi on vôimalik kindlaks mààrata viljakat tsùkliperioodi. Piisab kui viia ùks vôi kaks sôrme tuppe, et môôta tupeeritist.
Peale menstruatsiooni lôppu ei ole eritist tupes. Sellele järgneval nâdalal muutub eritis kleepuvaks. Ovulatsiooni saabudes, eritis muutub kreemikaks, selgemaks ja seda vôib pinguldada kahe sôrme vahel ilma, et ta katkeks. See korrespondeerub viljaka ajaga, kus eritis laseb spermatosoididel läbi minna.
Samuti vôib tupeeritise suurust muuta teised asjaolud: iha teineteise jàrele, sperma tupes, libestavate vahendite kasutamine, vaginaalne pôletik.
Tasub siiski meeles pidada, et viljakas periood on siiski vahest ebakorrapàrane isegi tàiesti korrapàraste tsùkli juures, niisiis ameerika National Institute of Environmental health Sciences tehtud statistika jàrele, 696 tsùkli kohta oli vaid 30% naistest kôige viljakam aeg 10 ja 17 pàeva vahel. Enamikel naistest oli viljakas aeg vahetult enne vôi siis hoopis palju hiljem.

Basaaltemperatuur
madal periood: esimene tsùkliosa
kôrge periood: teine tsùkliosa
Kôige madalam periood: millele jàrgneb kohe kolme pàeva jooksul tôus, see on ovulatsiooniaeg

Ovulatsiooni puudumine; -

Kui viljastumine toimus:
Post ovulatoorne temperatuur jààb kôrgeks
Pôhjus: temperatuur tôuseb seoses kollakeha , mis toodab progesterooni, kujunemisega
Kui ei ole toimunud viljastamist:
Basaaltemperatuur langeb 1 kuni kaks pàeva enne menstruatsiooni algust.
pôhjus: progesteroonitase langeb jârsult, kui meie keha saab aru, et viljastamist ei toimunud.
Ettevaatust: temperatuuri vôib muuta:
haigus
ravimite vôtmine
öine ùlevaleolek
unevajadus
stress
hiline magamaheitmine
alkohol

Kuidas môôta:
enne tôusmist
alati samal kellaajal
alati samast kohast (tupest, pàrakust
digitaalse termomeetriga mis annab màrku helinaga, kui temperatuur on kàes ja mitte hiljem kui ùks minut

Kuidas môôta temperatuuri ja màrkida seda ùles?
Meetod on lihtne: igal hommikul, enne tôusmist ja alati samal kellaajal (isegi nàdalavahetustel) môôtke oma temperatuuri basaaltermomeetriga (vàga oluline ja te leiate selle apteegist) ja màrkige tulemus ùles vastavasse tabelisse, te vôite selle vàlja printida mônelt lehelt. Alustage temperatuuri môôtmist umbes viiendal kuni seitsmendal tsùklipàeval. esimene tsùklipàev on menstruatsiooni esimene pàev. Esimeseks menstruatsioonpàevaks loetakse rohket vereeritist, mitte kerget mààrimist. Soovi korral vôite oma temperatuuri hakata môôtma ka tsùkli esimesest pàevast. Sellegipoolest àrge vàga arvestage pàevade ajal môôdetud temperatuuriga, sest see vôib olla palju kôrgem kui teistel pàevadel môôdetud.

Temperatuur tsùkli jooksul
tavaliselt, kui ovulatsioon on toimumas, kolm jàrgmist temperatuuri mis jàrgnevad ovulatsioonile on palju kôrgemad, kui kuus temperatuuri , mis sellele eelnesid

Nàide:
8pàev: 36.3
9p:36.1
10p:36.3
11p:36.2
12p:36.3
13p:36.3 (ovulatsioonipàev, st algab progesteroonitootmine, hormoon, mis tôstab temperatuuri)
14p:36.5
15p:36.7
16p:36.8

Selles tabelis esimesed kuus temperatuuri on kôik 36.3 vôi vàhem, kolm jàrgmist mis jàrgenvad ovulatsioonile on kôik 36.5 vôi rohkem. Ovulatsioon toimus viimasel pàeval mils temperatuur oli madal. Niisiis kui soovite rasestuda, peab olema vahekorras samal pàeval vôi kahel eelneval pàeval.
pàeva jàrjestikku kôrget temperatuuri tàhendavad tônàoliselt rasedust.
Temperatuur jààb kôrgeks 12 ja 14 pàeva jooksul. Kui te aga ei ole rase, teie temperatuur langeb uuesti môni pàev enne pàevade algust vôi isegi samal pàeval kui menstruatsioon algab. Kui temperatuur jààb kôrgeks vàhem kui 10 pàeva ja kui pàevad algavad vàhem kui 10 pàeva peale ovulatsiooni, tasub konsulteerida arstiga, lühike luteaalfaas viitab kollakeha vaegtalitusele (teine tsüklifaas, kus progesteroonitôus tôstab temperatuuri) Sellisel juhul luteaalfaas ei ole piisavalt pikk, et vôimaldada embrüol kinnituda enne menstruatsiooni algust. Sellisel juhul aitavad arsti poolt vàlja kirjutatud progesterooniravi.
Kui ovulatsiooni ei toimu, ei toimu ka teises tsüklifaasis temperatuuritôusu vôi siis hoopiski on tulemuseks seosetu temperatuurikôver: temperatuuri langused ja tôusud làbisegi.
Tähtsamad detailid basaaltemperatuuri môôtmiseks:
kasutage alati sama termomeetrit sama tsùkli jooksul
kasutage alati sama kohta môôtmaks temperatuuri (tupp, pàrak, suu)
juhul kui vahetate teromeetrit tsükli jooksul, märkige see üles oma tabelisse

Ovulatsioonitestid
Ovulatsiooni testimine. Ei ole just kôige kindlam moodus, kuna sageli juhtub, et ovulatsioon toimub ent ovulatsioonitest näitab negatiivset vastust!
Kellele see on môeldud?
Kasutada juhul, kui olete juba tükimat aega üritanud last saada. Soovitav naistele, kel on raskusi oma ovulatsiooniaja kindlasksmààramisega. See test ei tôsta teie viljakust vaid aitab lihtsalt kindlaks määrata perioodi, millal on naisel kôige viljakam aeg ja sellevôrra anda lisaboonuseid lapse saamiseks.
Kuidas see toimib? Ovulatsioonitestid tuvastavad uriinis hormooni (LH luteiiniseeriv hormoon) mida keha toodab kogu tsükli jooksul ent mis kasvab 24 kuni 38 tundi enne ovulatsiooni. Niisiis , positiivne ovulatsioonitest teatab ovulatsioonist 24 kuni 48 tunni jooksul.
Ettevaatust, kui uriin on liiga lahja (olles palju enne vett joonud vms) vôi kui naine on saanud munasarju stimuleeriva ravimi, vôib esineda valepositiivseid testitulemusi.
Sellegipoolest, ov testide usaldus ulatub 90%
Kuidas kasutada?
Enamus teste koosnevad viiest kuni seitsmest pulgakesest vôi kaardikesest, mis on määratud tuvastama LH hormooni uriinis.
Alguses on vajalik alustada testimist kaks kuni neli päeva enne arvatava ovulatsiooni aega, olenevalt tsüklipikkusest. Testida maksab vähemalt kolme päeva jooksul keskmiselt. Niipea, kui testi tulemus on positiivne, on soovitatav olla vahekorras niipea kui vôimalik, et mitmekordistada rasestumise vôimalusi.
Nôuanne
Et saada kôige usaldusväärsemaid tulemusi, tehke test iga päev samal kellaajal. Ja juhul kui te olete just lôpetanud hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise, on soovitatav oodata kaks kuni kolm tsüklit enne testimist.

Olemasolevate ovulatsioonitestide vahel, milline on neist parim?
Paljud naised eelistavad Clear Plan Easy, isegi kui see firma on natuke kallis (tuleb arvestada enam-vähem 200 dollariga) Ja see hôlmab endast siis väikest aparaati mis vôimaldab teha uriiniteste, seda on kerge kasutada.
Samuti Luna, sülemeetodil tehtav test, on väga hea, olenemata sellest, kas teie tsükkel on korrapärane vôi ei.
Primatine on firma, mille testid on vâga pôhjaliku kasutusjuhendiga. Tulemused on näha viie minuti jooksul.
Kindlasti on olemas palju teisigi häid firmasid, kui te teate mônda, siis andke palun teada.
Statistika järgi vahekorrad, mis toimuvad ovulatsioonipäeval annavad väga vähe tulemusi samal ajal kui vahekorrad, mis eelnevad ovulatsioonile, annavad palju rohkem vôimalusi rasestumiseks.

Paljudel paaridel puudub idee mil toimus ovulatsioon. Ovulatsioon on termin tähendamaks munaraku vabanemist munasarjast. Eostamine toimub, kui spermatosoid viljastab munaraku. Spermatosoid vôib vastu pidada kuni neli päeva ent munarakk elab vaid 24 tundi peale ovulatsiooni.
Oletatakse, et 20% paaridest, kel pole ônnestunud rasestuda, on pôhjus halvas ajastuses.
Peaaegu 98% naistest ei tea tâpselt mitu korda kuus on vôimalik rasestuda!
Kôige viljakam periood on tavaliselt 5 kuni 6 päeva enne ovulatsiooni ja lôppeb kohe peale ovulatsiooni.
Mentsruatsioonitsükkel varjeerub erinevalt naisest sellletôttu ei ole alati lihtne määrata kindlaks viljakat perioodi.

Valgevoolus ehk tupevoolus
Valgevoolus
Valgevoolus e. tupevoolus on tupe
limaskestast ja emakakaela näärmetest nõristuv niiskus. Osa sellest
imetakse tupe limaskesta poolt uuesti endasse, kuid ülejäänu väljub
kehast tupeavause kaudu. Voolust mõjutavad veres olevad hormoonid,
mistõttu menstruatsioonitsükli jooksul see muutub. Tupevoolus täidab
teatavat kaitsefunktsiooni ja hoolitseb selle eest, et tupe limaskest
oleks alati niiske ja seal valitseks õige, happeline keskkond. See
omakorda loob head tingimused selleks, et limaskestas leiduvad seened
ja bakterid võiksid elada õiges tasakaalus. Kui tasakaalu rikutakse,
saavutavad mõned bakterid või seened ülekaalu, kutsudes esile
limaskesta põletiku. Põletik toob endaga kaasa rohke vooluse.

Vooluse
hulk sõltub organismi hormonaalsest tasakaalust. Mõnel vastsündinud
tüdrukulgi eritub vähene tupevoolus. See tuleb sellest, et looteeas
avaldavad mõju ema suguhormoonid.
Murdeea alguses, umbes 10-11-
aastaselt, hakkab tüdruku organism tootma suguhormoone. Umbkaudu aasta
jooksul enne esimest menstruatsiooni hakkab tupest erituma voolust, see
on märk sellest, et organism on alustanud suguhormoonide tootmist.

Voolus
on valkjas või veidi kollakas, pisut hapuka lõhnaga. Välisõhuga kokku
puutudes muutuvad selle lõhn ja värv veidi, jättes aluspükstele
kollakaid plekke.

Hormoonitaseme kõikumise tõttu
menstruatsioonitsükli jooksul võib muutuda vooluse hulk ja iseloom.
Vahetult pärast menstruatsiooni on tupes suhteliselt vähe voolust, see
on tihedam ja piimjas. Menstruatsioonitsükli keskel, umbes ovulatsiooni
ajal, kui hormoonide hulk järsult tõuseb, muutub voolus rohkemaks,
klaasjaks ja elastseks, sarnaseks toore munavalgega. Selline vooluse
iseloom kergendab seemnerakkude pääsemist küpse munarakuni
ovulatsioonijärgselt, kuni munarakk on eluvõimeline (s.o. ~48 tundi).
Pärast ovulatsiooni muutub voolus jällegi tihedamaks ja piimjaks.
Ei
ole ilmselt väga keeruline oma tupevoolust tsükli jooksul pisut
jälgides ära tunda, et sellised muutused tõesti aset leiavad. See teeb
kindlasti lihtsamaks ka ära tunda muutusi, mis võiksid viidata
põletikule. Põletiku tagajärjel voolus rohkeneb, võib muutuda
halvalõhnaliseks, rohekaks, vahutavaks või tükiliseks. Põletikuline
voolus võib põhjustada ka suguelundite sügelust ja valulikkust ning
valulikku urineerimist. Kui midagi taolist enda juures märkad, on küll
põhjust võimalikult kiiresti arstilt abi küsida. Vt. ka: Sugulisel teel
levivad haigused.

Et me kõik oleme pisut erinevad, on ka vooluse
hulk erinev. Mõne jaoks on normaalne, kui kogu tsükli jooksul on tupe
sissekäik pisut niiske ja voolus määrib pesu. Teisel jälle esineb
"niiske periood" vaid vahetult ovulatsiooni ajal.

Kuigi rohkem või vähem voolust on täiesti normaalne, võib see vahel küllalt tülikas tunduda.
Et
säästa pesu, võib kasutada kas igapäevaselt või siis "märjematel
päevadel" spetsiaalseid õhukesi pesukaitseid. Tampoonide kasutamist
menstruatsioonide vahelisel ajal ei saa küll õigeks pidada. Pikaks
ajaks tuppe jäänud tampoon on väga soodne pind bakterite vohamiseks,
samuti võib see tupevoolust endasse imedes tuppe liigselt kuivatada ja
ärritada.

Kuna voolus väikeste hulkadena pidevalt eritub ja
välistele suguelunditele kleepub, on mõistlik puhtama ja mugavama
enesetunde huvides alakeha vähemalt üks kord päevas voolava veega
pesta. Seebi kasutamine on enesetunde küsimus, see võib aga
suguelundeid ärritada. Parem on kasutada spetsiaalseid intiimpesuks
ettenähtud vedelseepe. Kui vooluse lõhn või hulk tundub ebamugav, võib
tekkida kiusatus tuppe ka seestpoolt pesta. See annab soovitule hoopis
vastupidise tulemuse ja häirib tupe normaalset tasakaalu.

Tupp
muutub niiskeks ka seksuaalse erutuse korral: suurte häbememokkade all
asuvad nn. Bartholini näärmed, mis erutuse tekkimisel eritavad hallikat
sekreeti ja niisutavad tupeesikut, muutes sellega suguti tuppeviimise
vahekorra ajal libedamaks.

Ka rasestumisvastaste pillide
kasutamine võib suurendada tupevooluse hulka. Pillides sisalduv hormoon
östrogeen mõjutab näärmeid selliselt, et eritise hulk tõuseb.

Raseduse ajal tõuseb erituvate hormoonide hulk tunduvalt ja seetõttu rohkeneb ka vooluse hulk.
Tupevooluse hulk võib muutuda elu jooksul, sõltudes rasedustest ja üldisest tervisest.

Umbes 50-aastaselt, kui munasarjad järjest vähem hormoone toodavad, muutub ka tupp järjest kuivemaks.
(allikas: valgevooluse kohta amor.ee)

Et ovulatsiooni ära tunda:
näide tupeeritise suurenemisest tsükli jooksul:
tupp
6p: Kuiv
7p: K
8p:Niiske
9p:N
10p:N
11p:N
12p: Märg
13p:M
14p:Niiske
15p:Kuiv

Märg tunne on tavaliselt märk ovulatsioonist
tupeeritis:
6p:-
7p:-
8p:-
9p:paks
10p:paks
11p:paks
12p:kleepuv
13p:kleepuv
14p:-
15p:-

Môni päev enne päevade algust tupeeritis suureneb ja on valga nagu tsüklialguses.
Kui eritis muutub kleepjaks on see märk ovulatsioonist.
Millal jälgida voolust?
Iga kord, kui lähete tualetti vôi ôhtuti enne vahekorda
Enne ja pärast urineerimist puhastades paberiga

Sellegipoolest ettevaatust, voolust vôivad môjutada:
ravimid
vaginaalsed analüüsid ja läbivaatused

Neil päevadel, mis järgnevad menstruatsioonile ei tohiks teil olle tupeeritist, välja arvatud juhul, kui te ovulatsioon toimub varem. Seejârel nad ilmuvad tasapisi. Alguses on voolus väike, kleepuv ja kreemjas. Môni päev enne ovulatsiooni (vôi samal päeval) muutub voolus libedamaks, munavalge sarnaseks. Seda vôib venitada mitme sentimeetri pikkuseks ilma, et see katkeks. Niisiis on kätte jôudnud kôige viljakam periood. Sellise vooluse sees on spermatosoidid vôimelised vastu pidama kuni viis päeva.

Vooluse kvantiteet ja kvaliteet on seotud vanusega. Kui te olete noor, vôib olla, et teil on tugevat voolust kuni viis päeva enne ovulatsiooni. Teie viljakusaken on seetôttu kôige suurem. Paljudel naistel kolmekümnendates eluaastates on viljakus kôige väiksem : neil vôib esineda valgevoolust ainult 12 tunni jooksul!
Kui teil ei esine kunagi voolust ei tähenda see muidugi, et teil seda üldse ei ole. See vôib lihtsalt viidata, et voolust on vähem ja et voolus on pigem nähtaval emakakaela juures.

Kuidas suurendad sperma kvaliteeti?
1. Vitamiin E on peamine tegur ja aitaja.
2. süüa rohkem rasvast - mehed, kes söövad vähe rasvast toitu, toodavad vähem testosterooni, mis on peamine tagamaks sperma toodangut
3. juua vähem kohvi.
4. vältida kuuma vanni
5. süüa tsinki mis on oluline meestel sperma tekkimisel
6. Vältida soja söömist, mis aeglustab spermatootmist
7. Süüa veiseliha, milles on palju proteiine

Naise tsükkel
Naise tsükkel kestab keskmiselt 28 päeva. Tsükli esimene päev on menstruatsiooni alguse päev. Tsükkel jaguneb kolmeks: follikulaarfaas, ovulatsioon ja luteaalfaas.
1. Follikulaarfaas koosneb 14 vôi 15 esimesest tsüklipäevast. Selles faasis toimub foliikulite küpsemine ent ainult ühest neist foliikulitest vabaneb munarakk, see on üks foliikul mis peab küpsema vähemalt 15mm suuruseks. Seda küpsemist stimuleerib ajuripatsis toodetud hormoon: FSH (folliikuleid stimuleeriv hormoon). FSH jôuab oma maksimumini ovulatsiooni eel.
2. Ovulatsioon. Kui FSH jôuab oma tippu vallandub uus hormoon LH, luteiniseeriv hormoon. See hormoon aitab lôhkuda folliikulide seina, vabastades sel moel munaraku. Niipea kui munarakk on vabanenud paiskub ta munajuha poole, mis teda oma narmastega kinni vôtab. Munarakk on niisiis viljastumisvôimeline, 24 tunni jooksul.
3. Luteaalfaas. See on faas, mis eelneb menstruatsioonile ja kestab tavaliselt 12 kuni 14 päeva. Follikuul, mis vabastas munaraku, muutub kollaseks/kollakehaks ja toodab teatava koguse progesterooni. Progesterooni eesmärk on valmistada ette ja stimuleerida emaka limaskesta ja munaraku pesastumist.


Viimati muutis seda Cat (Esm 16 Nov 2009, 16:23). Kokku muudetud 2 korda
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Meelespea neile, kes soovivad rasestuda Empty Re: Meelespea neile, kes soovivad rasestuda

Postitamine  Marleen77 Püh 15 Nov 2009, 14:46

Väga tubli töö!!! [You must be registered and logged in to see this image.] Ma komenteeriks paari asja, aga lasen sul enne kõik valmis saada, tundub, et midagi on veel puudu!!
Marleen77
Marleen77
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 486
Age : 47
Asukoht : Taani/Kopenhaagen
Registration date : 09/05/2009

Tagasi üles Go down

Meelespea neile, kes soovivad rasestuda Empty Re: Meelespea neile, kes soovivad rasestuda

Postitamine  annitrikk Nelj 09 Jan 2014, 23:49


Mis siit siis puudu veel on?
Teema küll juba väga vana, aga mina nt alles nüüd ootan triipe.
annitrikk
annitrikk

Postituste arv : 1
Asukoht : Tartu
Registration date : 09/01/2014

Tagasi üles Go down

Meelespea neile, kes soovivad rasestuda Empty Re: Meelespea neile, kes soovivad rasestuda

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele