O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lobisemisenurk vol.4

+32
Puhh
Tupsu003
imeline
Soulshaker
Mõrumantsik
Cat
armsake
ˇmiio23
Heily
Iirlane
tixit
HoneyMoon
mitike
elefant
kaktus18
saby
carissime
maszke
accra
TupsuNunnu
Mustlasplika
riinu83
minake
erlex
janee
muffyns28
Monique
Pärlike
Marianne
kiisumari
p2iv2ns2de
siq29
36 posters

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 39 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  siq29 Reede 23 Juul 2010, 18:00

Lobisemisenurk vol.4 958124 Lobisemisenurk vol.4 495499 Lobisemisenurk vol.4 456579

Meil käis just tugev äike üle. Vihma oligi vaja hädasti, täna ei pea peenraid kastma! Lobisemisenurk vol.4 824600

(Palun mõnel adminnil või model see teema kleepsuks teha ja eelmine lobisemisenurk lukku panna.)
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  p2iv2ns2de Esm 26 Juul 2010, 13:15

Reede öösel oli imeline äike - ei mingit müristamist, ei vihma, vaid pikselöökidest valgustatud taevas. Väga ilus, jälgisin päris pikalt.
p2iv2ns2de
p2iv2ns2de

Postituste arv : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 11/07/2010

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  kiisumari Teis 27 Juul 2010, 13:11

kiisumari
kiisumari
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2061
Age : 45
Asukoht : tallinn
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  siq29 Nelj 19 Aug 2010, 16:28

Jube vihmane ilm on täna... Ja täna toimub meie külakese ujumiskoha ametlik avamine. Meie seitsme taluga küla sai omale ametliku ujumisranna ühe talude vahel oleva tiigikese kaldale, toetusrahade eest tehti. Neid tiike on meil siin hulgim, iga talu juures on 1-2 tiiki. Vallavanem ja abivallavanem tulevad ka kohale ja puha. Aga sajab sellist totakat peenikest uduvihma, et pole üldse isu minna. Aga ei saa minemata ka jätta.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Marianne Püh 22 Aug 2010, 23:29

Njuh, kus on meie lobamokad? Lobisemisenurk vol.4 173454 Lobisemisenurk vol.4 296785
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Pärlike Esm 23 Aug 2010, 00:27

Ei oskagi kohe midagi lobiseda... Suvi teadagi ju kõigil (neti)vaikimise aeg - võetakse hoogu, et sügisest järgmise suveni täie rauga jutustada Lobisemisenurk vol.4 866508
Aga mõnel huvitaval teemal räägiks küll... Näiteks sellest, kas olete sügiseks juba valmistunud? Vanemate laste emmed või õppivad emmed on ilmselt juba koolilainel...? Hoidised ning külmutatud saadused sahvrites/külmikutes lookas? Nahk piisavalt pruun ning emotsioonid piisavalt säravad, et pimedale ajale vastu minna?
Ma tänavu polegi midagi sisse teha saanud. Sügavkülm on vähemalt mustikaid täis, mis said korjatud paar päeva tagasi. Ja, mis eesootavasse sügisesse puutub, kirusin minagi seda suurt kuuma, aga nüüd igatsen taga.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Monique Esm 23 Aug 2010, 08:14

Mina ka ei jõudnud ära oodata, millal need kuumad ilmad läbi saavad, aga ei soovinud siiski kohe suve lõoppu. Nii kurb on välja vaadata aknast, kui vihma sajab Lobisemisenurk vol.4 232488 Varsti tuleb juba talv Lobisemisenurk vol.4 360581
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  siq29 Esm 23 Aug 2010, 11:00

Hakkan Pärlikese küsimustele kohe järjest vastama. Lobisemisenurk vol.4 824600

Kooliks valmistumine on meie perel täies hoos. Kodus on kaks koolilast, vanem tütar läheb 5.klassi ja poja läheb 2.klassi. Osa asju on ostetud, osa veel mitte. Ootan ex-mehelt selle kuu alimente, et saaks lastele jalanõud ja vanemale piigale koolikoti ära osta. Arvestades, et ta võib ülekande teha ka 31.augusti õhtul ja raha jõuab minuni sel juhul 1.septembril, on olukord päris nadi.
Lapsed ise ootavad väga kooliminekut, mis mind üllatab, sest vähemalt vanem tütar on igal sügisel ohkinud tüdinult, et jälle kooliminek! Poeg ootas aasta tagasi kooliminekut küll, polnud ka ime, 1.klass ju; ja ootab üllatavalt ka sel aastal, kuigi ta polnud viieline õpilane ja tunnistusel olid esindatud peale 4-de ja 5-te ka üks 3. Järelikult poisile kooliskäimine üleüldiselt meeldib, sõprade ja üldse seltskonna mõttes. Meil on väike kool ka, pisut üle 150 õpilase ja hästi kodune!

Hoidistest.
Moose meil sel aastal ei tule! Lobisemisenurk vol.4 321824 Linnud sõid marjapõõsad tühjaks enne, kui marjad üldse valmidagi jõudsid korralikult. Nüüd passime arooniaid. Need söödi eelmisel aastal ka ära lindude poolt, vaatab, kas sel aastal saame jaole, saaks vähemalt siirupitki teha. Tõsine kavatsus on osta põõsastele võrgud peale, et aasta pärast ikka midagi korjata oleks.
Tänasest läheb mul lahti köögiviljasalati purki ajamine. Kasvuhoone punetab tomatitest ja ei taha ühtegi tomatit raisku lasta! Täna keedetav salat koosneb tomatitest, porgandist ja sibulast. Üldiselt ma üritan keeta erinevate köögiviljadega, aga tomat on ikkagi see köögivili, mida läheb igasse purki. Ise kapsast ei kasvata, aga kavas on osta peakapsast salatisse keetmiseks, samuti tahan paprikat osta. Praegu on paprikakilo poes alla läinud ja hea on sissetegmiseks osta. Porgand tuleb ka hetkel oma peenralt, aga hiljem tuleb seda salati jaoks osta. Aeduba olen ka salatisse pannud, aga sel aastal on aeduba peenralt juba otsa saamas, on läinud igapäevatoitudesse ära. Aga pole hullu sest ühti, mul oli sel aastal aeduba vähem ka, kui eelmisel aastal. Eelmisel aastal, kui peenralt hakkas aeduba tulema, panin hakitud aeduba kilekottides sügavkülma tomatite valmimist ja salati tegemist ootama. Järgmisel aastal kavatsen jälle rohkem aeduba panna maha. Mul on kavatsus osta tšillipipart ja üks laar salatit sellega teha. Ise ma ei söö seda, aga mu mehele meeldib vürtsikam salat väga. Lobisemisenurk vol.4 824600
Sügavkülma ei pane midagi, meil on väike sügavkülm, 53-liitrine. Seda ülalmainitud aeduba saab seal hoida mõnda aega ja natuke tilli-peterselli olen ka sügavkülma pannud talveks, muidu on aga see paras maht igapäevatoitude jaoks, hakkliha, supikont, kalapulgad jne. Kavatseme osta külmkirstu või suure sügavkülmkapi, siis on võimalik talveks rohkem asju külmutada ja tuttavalt talunikult pool siga sinna sisse osta.

Minul on küll hea meel, et see kuumus läbi sai! Kohe väga hea meel, sest ma pole üldse selline kuuma armastav inimene. Jahedate ja külmade ilmade eest saab ahju soojaks kütta, ennast soojalt riidesse panna või ennast liigutades endale sooja teha, aga sellise kuuma eest, mis sel suvel oli, ei põgene kuhugi. Vihma ma ei pelga ja sügis mulle meeldib. Eile tõmbasin vihmasajus olles peenralt porgandeid üles ja ausalt öeldes oli päris mõnus olla. Ja veel mõnusam oli peale seda tuppa tulla ja enne porgandite hakkima minekut tassike kuuma kohvi juua. Lobisemisenurk vol.4 824600
Talve ootan! Pisem tütar on just sellises vanuses juba, et temaga on nii mõnus talverõõme nautida! Eile vaatsin täitsa igatsusega pisitütre rohelist kelku. Lobisemisenurk vol.4 824600

No nüüd tuli üks pikem loba kohe! Lobisemisenurk vol.4 329369 Lobisemisenurk vol.4 329369 Lobisemisenurk vol.4 329369
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Monique Esm 23 Aug 2010, 12:15

Mina ostsin ka vennale koolisasjad kõik ära. See aasta saame meie ka Nelega kelgutama minna Lobisemisenurk vol.4 547149
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  muffyns28 Esm 23 Aug 2010, 12:57

[b]Meil siin suured sünnipäeva ettevalmistused käsil.Noorem tütar saab nüüd kohe,kohe 3a ja seda vaja ju tähistada.Kutsed teeme ka.Ja mõte käis,et mitte tavalised kaardid vaid prindime Brita pildi välja ja teeme sellised kaardid.Nats ilustratsiooni ka kõrvale ja ongi taas omapärane....


Suvi on möödunud meil reisimise tähe all.Oleme pool eestit taas perega läbi kolanud.Väga vahva igajuhul.Nüüd juba siis sügise ja õunte ootuses.Puud on lookas.Saaks nad vaid valmis juba.Lapsed ei jõua ää oodata.Närivad pool tooreid vilju.

Sel aastal meil kooli minejat veel pole.Helenal viimane lasteaia aasta.Ja ka eelkooli minek.Panen ta sinna siis on kooli minek kergem.


Viimati muutis seda muffyns28 (Teis 21 Sept 2010, 15:52). Kokku muudetud 1 kord
muffyns28
muffyns28
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

OMAklubi sõltlane
Postituste arv : 1364
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/06/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Monique Esm 23 Aug 2010, 13:49

muffyns28 edu kolimisel Lobisemisenurk vol.4 547149 Ja nii toredad uudised triibupüüdmislainel Lobisemisenurk vol.4 866508
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  janee Esm 23 Aug 2010, 16:44

muffins edu triipude püüdmisel ja Hiiumaa on küll üks kena koht kus elada Lobisemisenurk vol.4 866508
janee
janee
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2650
Age : 38
Asukoht : viljandi mk.
Registration date : 07/10/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  erlex Esm 23 Aug 2010, 17:20

muffins: Edu kolimisel
erlex
erlex
Omaklubi teemant
Omaklubi teemant

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 5078
Asukoht : Mulgimaa
Registration date : 15/12/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Pärlike Laup 28 Aug 2010, 01:46

Muffyns, edu nii kolimisel kui triibupüüdmisel.

Meil ka kolimine ees. Meie kolimine saab olema tähe all "tagasi esiisade juurde", aga ses mõttes, et elulaadilt... Mees hakkas maja ehitama juuni lõpus, septembri lõpuks tahame sisse saada. Praegu on valmis nii palju, et katus peal ning osa siseruume hakkavad ilmet võtma, kuid palju on jäänud selle taha, et ahju-pliidi-soojamüüri ladumine võttis oodatust kauem aega.
Kolime täiesti maale, st metsa Lobisemisenurk vol.4 866508 Mitukümmend hektarit ja meie Lobisemisenurk vol.4 824600 Suviti elavad seal, vanas taluhoones, õnneks ka mehevanemad ja õed-vennad.
Mul on isiklikult üksjagu hirme sinna kolimisega. Kardan sotsiaalset mandumist, kuid tõenäoliselt tänasel päeval seda ei tule, sest on telefoniside ja internet ning need olid ühed mu esmatingimused Lobisemisenurk vol.4 296785 Muidugi, pelgan ka metsloomi ja mida kõike veel, aga need puha pseudoprobleemid. Ka see on enda kiiks, et mind häirib, et palkmaja ja meie võimalusi arvestades on asju, mis valmivad alles järgmisel aastal.
Hoopis keerulisem saab olema sellega, et kui mees maja ehitama hakkas, teadsime, et suve keskpaigaks oleme saanud sinna korraliku elektri. Praegu on seal nii, et kui vanas majas panna korraga laelamp põlema ja veekeetja keetma, siis lambivalgus muutub häguseks ning veekeetja keedab rekordkiirusel, st rekordaeglusel Lobisemisenurk vol.4 824600 See tähendab meie jaoks: pesumasinad ei pese, boiler sooja vett ei tooda ning mitu asja korraga ei tööta. Õnneks on Eesti Energiaga asjad ära õiendatud, vabandus saadud ning lubatud, et saame hiljemalt jaanuariks oma elektri. Seniks jääb vaid loota, et positiivne meel ning pealehakkamine meid maha ei jäta. On ju olemas puupliit (palkmajja väga hea sisustuselement Lobisemisenurk vol.4 866508 ) ning saun, kus saab pesta. Oma musta pesu läheme kellegi teise juurde pesema Lobisemisenurk vol.4 824600
Soovi korral, kui ise ellu jääme, võime südatalvel ka teistele täispaketiga ellujäämiskursuseid teha!
Tegelikult, peamine, et maja soe on ning kõik terved oleme, siis ei juhtu midagi, seda enam, et meil on palju kohti, kus meid häda korral avasüli vastu võetaks.

Meie väiksest majast väike pilt ka:
Lobisemisenurk vol.4 Ru9zs7
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Monique Laup 28 Aug 2010, 07:25

Pärlike ilus majakene. Millest sellised kolimisplaanid? Lobisemisenurk vol.4 866508 Mis teie praegusest kodust saab. Edu ja jaksu teile maja ehitamisel Lobisemisenurk vol.4 547149
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  minake Laup 28 Aug 2010, 09:01

Ilus maja Pärlike Lobisemisenurk vol.4 547149
Ma ka kolimis pisikuga nakatatud Lobisemisenurk vol.4 296785 oktoobriks peab kindlasti juba uues kodus olema siis läheb Anders kooli.
minake
minake
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Postituste arv : 2383
Age : 43
Asukoht : Suure-Jaani
Registration date : 04/12/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Pärlike Laup 28 Aug 2010, 10:46

Monique kirjutas:Pärlike ilus majakene. Millest sellised kolimisplaanid? Lobisemisenurk vol.4 866508 Mis teie praegusest kodust saab. Edu ja jaksu teile maja ehitamisel Lobisemisenurk vol.4 547149

Meie praegune pisike korter on olnud kogu aeg ajutine variant. Elame ühes meheisa korteris. Nüüd aga nägime ikkagi vajadust suurema pinna järele ja sai tehtud pisike maja (umbes sama suur kui meie praegune korter, aga see-eest kahel korrusel). Tulevikusoov on kunagi tasapisi ka suuremat ehitama hakata, aga esialgu oleme praeguse üle väga õnnelikud, ikkagi oma elamine. Küsimus oligi ainult ajas, sest mees juba lapsepõlvest saati tahtnud sinna maakohta kolida. Meil on seal künklik Otepää loodus, palju metsa, järved, mida mees aina juurde teeb ning neid tuunib (liivaste kallastega jms) nng ennekõike värske õhk. Laine-Liisele tohutult seal meeldib. Olime enamus suvest seal ja kui koju tulime, hakkas tüdruk kohe uuesti maale nõudma Lobisemisenurk vol.4 824600
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  siq29 Laup 28 Aug 2010, 11:46

Pärlike, kuhu kanti sa täpsemalt kolid? Otepää ei jää Rõugest väga kosmilisse kaugusesse, sellepärast küsin. Lobisemisenurk vol.4 866508
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Pärlike Laup 28 Aug 2010, 11:55

siq29 kirjutas:Pärlike, kuhu kanti sa täpsemalt kolid? Otepää ei jää Rõugest väga kosmilisse kaugusesse, sellepärast küsin. Lobisemisenurk vol.4 866508

Linnulennult umbes 10km. Kanepi poole.
Pärlike
Pärlike
abiAdministraator
abiAdministraator

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 3307
Age : 39
Asukoht : Otepää
Registration date : 18/02/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Monique Laup 28 Aug 2010, 14:15

Pärlike meiegi unistame oma kodust. Majas elada on ikka hoopis teine asi, kui korteris. Lastel on ka palju rohkem vabadust. Tore, et olete leidnud endale oma koha, kuhu kodu rajada.
Monique
Monique
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Sügiselapsed 2009 abimode
Postituste arv : 4383
Age : 36
Asukoht : Viljandi
Registration date : 27/05/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  riinu83 Laup 28 Aug 2010, 21:29

Oi, Pärlike, ära sa maale kolimist küll pelga Lobisemisenurk vol.4 147380 Mina olin ju ka tõsine linnavurle enne maale kolimist, aga nüüd ei jõua oma otsust ära kiita Lobisemisenurk vol.4 866508 Poistel on siin ideaalne kasvada. Talvel ma aeg-ajalt torisen, sest tee, mis vaja lumest puhtaks lükata on kole pikk ja talveõhtud ilma meheta on kohati kõhedust tekitavad, aga laste rõõm kaalub selle kõik üles Lobisemisenurk vol.4 147380
riinu83
riinu83
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 305
Age : 40
Asukoht : Oma pesa
Registration date : 22/05/2009

http://riin-meisterdab.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  erlex Laup 28 Aug 2010, 22:15

maal on väga hea ja rahulik elada ja lastel lõbus Lobisemisenurk vol.4 866508
erlex
erlex
Omaklubi teemant
Omaklubi teemant

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 5078
Asukoht : Mulgimaa
Registration date : 15/12/2009

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  siq29 Püh 29 Aug 2010, 10:23

Mina sündisin ja kasvasin Pärnus ning olen seega päritolult linnatibi. Lobisemisenurk vol.4 824600 Pärnust kolisin väikelinna, kus elasin kümmekond aastat. Maal olen elanud kaks ja pool aastat ning olen väga-väga rahul. Lobisemisenurk vol.4 824600

Ma nüüd natukene eputan ka oma ilusa elukohaga. Võrumaa Teatajas ilmus ARTIKKEL meie külakesest! Lobisemisenurk vol.4 824600 Lobisemisenurk vol.4 142980 Lobisemisenurk vol.4 633777
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  siq29 Püh 05 Sept 2010, 19:43

See neljapäeval ja reedel kestnud kahepäevane sadu põhjustas suure pahanduse. Meie talu lähedal voolav oja, mis saab alguse Haanjamaa kõrgemate küngaste vahel, ajas jälle üle kallaste, täpselt nagu eelmisel kevadel olnud suure lumesulamise ajal, kuid seekord on tagajärjed hoopis hullemad. Kahte küla ühendav tee viib üle selle oja ja vesi, mida sillatruup ei suutnud läbi lasta, lihtsalt paisus ülesvoolu suureks järveks ja kui veetase kerkis sillakeseni, siis voolas üle silla, viies tee sõna otseses mõttes minema. Praeguseks on oja jälle tagasi oma sängis, mis on umbes poolteist-kaks meetrit lai, aga koht, kus see paisjärv oli laiutanud, on selgelt näha, metsataimestik on kõik mudane. Veevool, mis üle silla ja tee läks, oli olnud 10-15 meetrit lai, veevoolu jäljed on ka selgelt näha. Suurem osa vee alla jäänud kruusateest on minema uhutud.
Täna tegime kahjustustest pilti ja need pildid saadame vallavalitsusse, sest tee on vaja ju korda teha.

Veel nägin täna seda, mida suudab korda saata üks koprapaar. Üks heinamaa, kus mu mehe lapsepõlve ajal loomade jaoks heina niideti, on osaliselt muutunud suureks paisjärveks. Koprad olid eelmisel kevadel tammiga üles paisutanud sellesama oja, mis silla ära lõhkus ja tee minema viis. Paisjärves olevad puud on hakanud hävima, noored kuused, männid ja kased on juba raagus. Vaatepilt on võimas ja kaunis. Kui koprad sinna paigale jäävad, siis hävib ka paisjärve alla sattunud metsatukk.

Maal elades ei hakka küll igav, igasuguseid põnevaid ja vaatamisvääseid asju juhtub. Lobisemisenurk vol.4 824600
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Lobisemisenurk vol.4 Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Mustlasplika Reede 10 Sept 2010, 17:48

Elan ka majas, aga pole enda oma, kuid 4.aastat sai korteris elatud ja enam küll ette ei kujuta, et peaks seal elama. Majas muidugi teised probleemid, alati ei saa talvel kiiresti õuest välja ja puud tuleb varuda jne.

Meie tänasest järgmise neljapäeva õhtuni kahekesi, aga beebikool ja võimlemine aitavad aega õnneks kiiremini mööda saata. Lobisemisenurk vol.4 824600
avatar
Mustlasplika
abimoderaator

Postituste arv : 1654
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 12/08/2010

Tagasi üles Go down

Lobisemisenurk vol.4 Empty Re: Lobisemisenurk vol.4

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 39 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele