O.M.A. klubi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milliseid võõrkeeli valdad?

+13
VäikeTama
Marianne
sussidegahobune
moniquela
carissime
muffyns28
Cms
siq29
pariisitar
lemming
accra
Cat
tixit
17 posters

Go down

Milliseid võõrkeeli valdad?(võid valida mitu)

Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap21%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 21% 
[ 30 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap38%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 38% 
[ 55 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap11%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 11% 
[ 16 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap12%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 12% 
[ 17 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap3%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 3% 
[ 4 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap4%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 4% 
[ 6 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap9%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 9% 
[ 13 ]
Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_lcap2%Milliseid võõrkeeli valdad? Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Kokku Hääli : 145
 
 

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  tixit Esm 31 Mai 2010, 13:04

Kas uue keele õppimine on sinu jaoks lihtne või pead ikka tõsiselt tööd tegema selle selgeks saamisega?

Ei saa öelda, et ma oskaks korralikult mõnda võõrkeelt. Koolis sai õpitud aastaid saksa keelt aga teadmiste koha peal on praegu üks suur ja ümmargune null. Inglise keelt pole kunagi õppinud aga aru saan suht hästi, rääkida ei oska. Soome keelega saan hakkama, praktika võimalus mõjuks kindlasti hästi. Vene keelt olen olude sunnil pidanud päris palju rääkima ja lihtsama jutuga saan enam vähem hakkama.
Alati tahaks ju paremini Milliseid võõrkeeli valdad? 232488 . Võõrkeele õppimine on siiani minu jaoks olnud suhteliselt raske. Samas on need õppimise ajad jäänud juba päris kaugesse minevikku ja praegu suhtuks asjasse ehk veidi teisiti.


Viimati muutis seda tixit (Esm 31 Mai 2010, 15:04). Kokku muudetud 3 korda
tixit
tixit
abiAdministraator
abiAdministraator

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 2243
Age : 47
Asukoht : Saue
Registration date : 16/02/2009

http://minumaailm-tixit.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  Cat Esm 31 Mai 2010, 13:19

Prantsuse Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 , inglise, vene. Soome keelega saan ka hakkama, kui vajadust peaks olema.
Cat
Cat
Administraator

Postituste arv : 5936
Asukoht : Siin ja seal :)
Registration date : 16/02/2009

http://nicoloan.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  accra Esm 31 Mai 2010, 13:27

Venega probleeme pole aga Inglise, Soome omad hakkavad ära ununema .
Aru küll saan aga no kui vaja rääkida siis mökk mökk.
Saksa keelt õppisin kunagi aga no egas eriti midagi ei mäleta küll ehk see on juba täitsa null.
accra
accra
Moderaator
Moderaator

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 5652
Age : 40
Asukoht : Joensuu
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  lemming Esm 31 Mai 2010, 13:29

valdan inglise ja soome keelt kõrgtasemel, kesktasemel saksa ja vene keelt, ja üpris algaja olen prantsuse keeles. aga kavatsen ikka edasi pusida kolme viimase keele osas. õppida pole kunagi hilja Milliseid võõrkeeli valdad? 633777 Milliseid võõrkeeli valdad? 400796 ja iga uue keele õppimine on seda kergem, mida rohkem keeli n-ö all juba on
lemming
lemming
Omaklubi hõbe
Omaklubi hõbe

Postituste arv : 930
Age : 46
Asukoht : Tallinn/Nõmme
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  pariisitar Esm 31 Mai 2010, 14:28

Syndisin kakskeelsesse perre ja seega olen alati eesti keele k8rvalt ka vene keelt vallanud. Inglise keelt olen alates teisest klassist 8ppinud ja mitu aastat nii UK's kui ka USA's elanud ja praeguseks on kujunenud nii, et ma m8tlen inglise keeles Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 Saksa keel on ka heal tasemel, aga kuna pole p2ris ammu aktiivselt kasutanud, siis oleks vaja nyyd kasv8i paar raamatut l2bi lugeda v8i paar filmi vaadata, et keele enam ei longaks Milliseid võõrkeeli valdad? 866508 Prantsuse keelt olen nyydseks 2 aastat "8ppinud". V2idetavalt r22gin v2ga h2sti ja aru saan ka kohalikest naljadest, aga kirjutamise kallal v8iks veel natuke vaeva n2ha.

Keelte 8ppimine l2heb mul suht ladusalt ja t2nu sellele, et enne pr. keele 8ppimist valdasin juba 4 keelt, siis pr. keel tuli enam-v2hem raskusteta. Eks keskkonnal on ka oma oluline roll.
pariisitar
pariisitar
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 2146
Age : 40
Asukoht : Pariis
Registration date : 16/02/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  siq29 Esm 31 Mai 2010, 14:57

Ma ei saagi vastata, sest ma ei valdagi ühtegi võõrkeelt. Piinlik küll, aga mul ei ole seda keelesoolikat.Milliseid võõrkeeli valdad? 142980 Hädapärast inglise keelt võin natuke rääkida, kui näiteks mingi turist küsib midagi, aga see on ka kõik. Aru saan inglise keelest paremini kui räägin.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  tixit Esm 31 Mai 2010, 15:05

siq29 lisasin selle puuduoleva varjandi ka Milliseid võõrkeeli valdad? 824600
tixit
tixit
abiAdministraator
abiAdministraator

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 2243
Age : 47
Asukoht : Saue
Registration date : 16/02/2009

http://minumaailm-tixit.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  siq29 Esm 31 Mai 2010, 15:08

Tixit, ma panin sinna esimese linnukese rõõmsalt kirja ka! Milliseid võõrkeeli valdad? 824600
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  Cms Esm 31 Mai 2010, 15:23

Mina valdan kõrgtasemel saksa ja inglise keelt. Soome keel hakkab liginema kesktasemele, aga tahab veel tähelepanu. Natuke oskan itaalia keelt ja räägin ka šveitsi saksa keelt, Berni dialekti (kes on kuulnud, see teab, et sarnasus saksa keelega on peaaegu olematu Milliseid võõrkeeli valdad? 866508 Ka saksa keelt emakeelena rääkivad inimesed ei saa aru. Ma usun, et see peab paika, et mida rohkem keeli valdad, seda kergemini järgmised keeled külge jäävad. Sellest lähtuvalt tahaksingi veel tulevikus palju muidki keeli õppida - nt. jaapani, araabia ja prantsuse keelt... Milliseid võõrkeeli valdad? 400796
Cms
Cms

Postituste arv : 135
Age : 40
Asukoht : Tartu
Registration date : 28/02/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  siq29 Esm 31 Mai 2010, 20:38

Cms, kas selle saksa keele ja berni dialekti erinevust võib võrrelda eesti keele ja võru keele erinevusega? Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 Kui mina, Pärnus üleskasvanuna ja osa elust Kesk-Eestis veetnuna, tulin Võrumaale elama, siis kuulasin kohalike tädikeste kiiret võrukeelset juttu, suu ammuli, saamata millestki aru. No minu jaoks oli see siis sama arusaamau, nagu on hiina keel, ühesõnaga, täielik dum-dum! Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 Nüüd olen kaks ja pool aastat Võrumaal elanud ja võru keelest arusaamisega enam probleemi ei ole, ükskõik kui kiiresti põlised, eluaeg siin elanud võrukad seda räägivad. Ise ma puhast võru keelt ei räägi ja ilmselt ei hakka ka kunagi. Pigem räägin sellist võru keele ja eesti keele segu, kus eesti keel on tugevas ülekaalus. Aga 'sääne' ja 'määne' on juba nii sisse harjunud, et nende eestikeelset varianti on juba imelik öelda. Milliseid võõrkeeli valdad? 824600

Kun um tuu lump, kun kunna umma?
Sääl sanna takan um tuu lump, kun kunna umma.


Rääkida võru keelt on kergem, kui seda kirjutada ja lugeda.
siq29
siq29
Omaklubi kristall
Omaklubi kristall

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 2910
Age : 44
Asukoht : Pärnu
Registration date : 02/01/2010

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  muffyns28 Teis 01 Juun 2010, 00:22

Valdan inglise ja vene keel vägal heal tasemel ja lisaks pisut soome keel
muffyns28
muffyns28
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

OMAklubi sõltlane
Postituste arv : 1364
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/06/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  Cms Teis 01 Juun 2010, 09:36

siq29 kirjutas:Cms, kas selle saksa keele ja berni dialekti erinevust võib võrrelda eesti keele ja võru keele erinevusega? Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 Kui mina, Pärnus üleskasvanuna ja osa elust Kesk-Eestis veetnuna, tulin Võrumaale elama, siis kuulasin kohalike tädikeste kiiret võrukeelset juttu, suu ammuli, saamata millestki aru. No minu jaoks oli see siis sama arusaamau, nagu on hiina keel, ühesõnaga, täielik dum-dum! Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 Nüüd olen kaks ja pool aastat Võrumaal elanud ja võru keelest arusaamisega enam probleemi ei ole, ükskõik kui kiiresti põlised, eluaeg siin elanud võrukad seda räägivad. Ise ma puhast võru keelt ei räägi ja ilmselt ei hakka ka kunagi. Pigem räägin sellist võru keele ja eesti keele segu, kus eesti keel on tugevas ülekaalus. Aga 'sääne' ja 'määne' on juba nii sisse harjunud, et nende eestikeelset varianti on juba imelik öelda. Milliseid võõrkeeli valdad? 824600

Kun um tuu lump, kun kunna umma?
Sääl sanna takan um tuu lump, kun kunna umma.


Rääkida võru keelt on kergem, kui seda kirjutada ja lugeda.

Ma arvan küll, et erisused on vähemalt sama suured kui võru keelel ja eesti keelel. Võibolla lisaks veel see, et berni dialekt meenutab häälduselt vägagi hollandi keelt (palju kurguhäälikuid) ja hääldusreeglid on totaalselt erinevad saksa keelest. Nagu sa kirjutasid - dialekte kirjutada on raskem kui rääkida, sest kindlaid reegleid ei ole ja igaüks kirjutab oma äranägemise järgi.
Võru keel kõlab minu arvates väga lahedalt ja omapäraselt... Milliseid võõrkeeli valdad? 547149
Cms
Cms

Postituste arv : 135
Age : 40
Asukoht : Tartu
Registration date : 28/02/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  carissime Teis 01 Juun 2010, 12:28

Inglise, vene keelt ning natuke soome keelt. Vastanute hulgas on üks norra keele oskaja. Kas äkki avalikustab end?
carissime
carissime
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 1020
Age : 42
Asukoht : Tallinn
Registration date : 13/03/2010

http://imedekamber.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  moniquela Teis 01 Juun 2010, 13:44

Valdan saksa keelt vabalt nii kirjas kui keeles. Inglise keelest saan ainult aru, kui üritangi midagi öelda,siis saksa keel hakkab segama Milliseid võõrkeeli valdad? 824600 Vene keelt õppisin küll põhikoolis, aga ei oska üldsegi, täitsa null
moniquela
moniquela

Postituste arv : 76
Age : 46
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 26/10/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  sussidegahobune Kolm 02 Juun 2010, 11:50

Sünnist saati olen rääkinud nii vene kui eesti keeles ja arvan, et tänu sellele on ka keelte omastamine mulle kerge.
Inglise keele õppisin koolis grammatika osa selgeks ja muu päriselus ja on väga heal tasemel. Rootsis elades tuli rootsi keel ja sealt edasi taani ja norra keeled olemas ni kirjas kui kõnes. Saksa keelest saan aru ja miskit puterdada aga ei pea seda oskust veel keele valdamiseks.
Tulevikus tahan orralikult selgeks saada hispaania, prantsuse ja araabia keeled ja lsiaks hiina hieroglüüfidest võiks ka aru saada. Mul tuttav õpib hiina keelt ja mulle tundub see jube põnev. Ja loomulikult peamine soov on Itaalia keel suhu saada ja just see sitsiilia poolne dialekt, see mu arust maailma ilusaim keel Milliseid võõrkeeli valdad? 866508
sussidegahobune
sussidegahobune
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 441
Age : 41
Asukoht : Kehra külje all metsa sees.
Registration date : 22/09/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  Marianne Kolm 02 Juun 2010, 18:17

Kõnelen nii inglise kui soome keeltes. Soome keel läheb alati rooste, tuleb päev otsa praktiseerida ja siis on jälle suus. Milliseid võõrkeeli valdad? 866508
Vene keelest saan vähe aru.
Portugali keeles suhtlen paremini kui Itaalia. Hispaania keelt õppisin alles hiljuti, kergemast vestlusest saan aru aga väga ei oska vastata.. kui siis Portugali š-dega. Milliseid võõrkeeli valdad? 824600
Marianne
Marianne
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3012
Age : 40
Asukoht : Tallinn, mõnus roheline rajoon
Registration date : 01/09/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  carissime Kolm 02 Juun 2010, 18:27

Kuidas uusi keeli omandate? Iseseisvalt või läbite koolituse?
Kuidas kogemused kursustega? Kas vastavad ootustele ja küsitud rahasummadele?
Natuke näpistaks aega ja sooviks rootsi keelt juurde õppida samas ei tea kuidas kursused end ära tasuvad. Koheselt peaks siis ka praktiseerima hakkama muidu ununeb kiiresti õpitu.
carissime
carissime
Omaklubi kuld
Omaklubi kuld

Milliseid võõrkeeli valdad? Tiitli23
Postituste arv : 1020
Age : 42
Asukoht : Tallinn
Registration date : 13/03/2010

http://imedekamber.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  VäikeTama Nelj 03 Juun 2010, 11:34

Ma enda keeleoskusi niiviisi tasemetesse ei oska panna, kuid vabalt räägin oma emakeelt eesti keelt, lisaks vabalt norra, inglise ja taani keelt. Soome keelest saan aru ja suheldud, rootslastega suhtlen ka vabalt niiöelda "skandinaavia keeles".
Hispaania keelega on nii, et mul on taani mõistes keskkooli lõputase, st end maha müüa ei lase ja öömaja maksumust tingida suudan, autot rentida ka.
Vene keelt hakkasin olude sunnil meelde tuletama vaid 6 kuud tagasi, aga ega see suurem asi pole. Nüüd ostsin õpiku Milliseid võõrkeeli valdad? 824600

Aga on rõõm näha, et meie seas on ikka päris mitu norra keele oskajat!
VäikeTama
VäikeTama
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 1513
Age : 44
Asukoht : Quintana Roo, Mehhiko
Registration date : 17/02/2009

http://elukuiseiklus.ee

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  snyggast Reede 18 Juun 2010, 18:42

terekest ka minu poolt Milliseid võõrkeeli valdad? 866508

mina oskan inglise, rootsi, norra keelt hästi (kuna töö on enndes keeltes) eesti keel emakeel, ning saksakeelet saab hästi aru, kuid vastamisega läheb aega Milliseid võõrkeeli valdad? 824600
aga araabiakeelt ma oskan ka natuke, et suheldud saab ikka Milliseid võõrkeeli valdad? 824600
mind lummab just see kirjastiil... meeletult ilus, kuid meeletult raske ka õppida Milliseid võõrkeeli valdad? 725301 Milliseid võõrkeeli valdad? 824600
snyggast
snyggast

Postituste arv : 61
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 19/05/2010

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  p2iv2ns2de Teis 27 Juul 2010, 18:28

Valdan soravalt inglise ja vene keelt, kuid saan hakkama ka soome, saksa ja läti keele põhilisemaga. Nö. "oma lõbuks" olen ka iseseisvalt üritanud õppida kreeka keelt, kuid selgeks said vaid mõned fraasid Milliseid võõrkeeli valdad? 633777
p2iv2ns2de
p2iv2ns2de

Postituste arv : 34
Asukoht : Tallinn
Registration date : 11/07/2010

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  Marleen77 Nelj 29 Juul 2010, 01:34

Igapäevaselt on kasutuses mu emakeel eesti keel, inglise keel ja taani keel, vabalt räägin ka rootsi keelt.
Norra keelest saan aru ja suhtlen "skandinaavia" keeles vastu ja raamatuid loen ilma probleemita. Kunagi ammu oskasin ka soome keelt, kuid see on ununenud, aga olen kindel, et kui sellega natuke tegeleda, siis tuleb oskus tagasi Milliseid võõrkeeli valdad? 866508 Saksa keelest aiman nii mõndagi, kuid ei räägi ise üldse... vene keelega sama asi!
Hirmsasti tahaks õppida hispaania keelt, aga eks ole näha, kas viitin Milliseid võõrkeeli valdad? 633777
Marleen77
Marleen77
Omaklubi pronks
Omaklubi pronks

Postituste arv : 486
Age : 46
Asukoht : Taani/Kopenhaagen
Registration date : 09/05/2009

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  epRoten Laup 31 Dets 2011, 20:26

Ma valdan, eesti, poola, rootsi, norra, hispaania, saksa, jaapani, inglise, vene ja veel ukraina ja tšehhi keelt. Eks neid ole palju aga saan hakkama ja neid mul tarvis kah veel niiet Milliseid võõrkeeli valdad? 866508
avatar
epRoten

Postituste arv : 1
Asukoht : Viljandi
Registration date : 31/12/2011

Tagasi üles Go down

Milliseid võõrkeeli valdad? Empty Re: Milliseid võõrkeeli valdad?

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele